Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    С любезното съдействие на Руския Генерален щаб

    ЦЪК!
    Последно редактирано от Pacific; 21-03-09, 11:30.
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

  • #2
    До: Топографски карти на България

    Първоначално публикуван от giorgio
    Имам готови map, ozf и ogf файлове?
    Калибрирал съм повечето (518 от 628 общо)...
    Преди време като се появи за първи път темата за тези карти във форума, един колега пусна линк към калибрирани за Ози .map файлове на Българската част от картата. Прилагам ги всичките ~ 350 файла са в архива.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Pacific; 21-03-09, 11:27.

    Коментар


    • #3
      До: Топографски карти на България

      Да не са лоши картите, само са едишън 1981 година и примерно липсват някои пътища от националната пътна мрежа.
      Даже един в района на Кърджали се дава като строящ се по това време, а от много време си го има и е построен.Но това не е болка за умирачка.
      Имам ги всичките свалени на ДВД около 4 гигабайта са.
      Ако някой ги иска и не му се щрака 300 пъти да драсне на лична, ще му ги копирам.
      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

      Коментар


      • #4
        До: Топографски карти на България

        Има ли вариант тези карти да бъдат вкарани в Garmin csx?
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          До: Топографски карти на България

          Никакъв .

          Коментар


          • #6
            До: Топографски карти на България

            Имам картите. Който е на зор да казва.
            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

            Коментар


            • #7
              До: Топографски карти на България

              Някой има ли легенда на тия карти? Има много символи и линий, които не знам какво означават.На колко км. отговаря 1 квадрат,как се засичат точните координати спямо тия разграфения по края на картния лист? Колко е промяната на височината между кафявите линий, които са около височините? Благодаря предварително.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                До: Топографски карти на България

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Някой има ли легенда на тия карти? Има много символи и линий, които не знам какво означават.На колко км. отговаря 1 квадрат,как се засичат точните координати спямо тия разграфения по края на картния лист? Колко е промяната на височината между кафявите линий, които са около височините? Благодаря предварително.

                Дали това, това и това няма да са ти от помощ
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  До: Топографски карти на България

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  Някой има ли легенда на тия карти? Има много символи и линий, които не знам какво означават.На колко км. отговаря 1 квадрат,как се засичат точните координати спямо тия разграфения по края на картния лист? Колко е промяната на височината между кафявите линий, които са около височините? Благодаря предварително.
                  Страната на един "квадрат" е 1км. Изолиниите (кафяваите линии) са - тънките през 20м, дебелите през 100м, като на дебелите е обозначена надморската височина.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Топографски карти на България

                    За съжаление не знам от къде може да се намери "легенда", но на повечето от въпросите мога да отговоря:
                    - страната на всеки от разчертаните квадрати е около 1 км.
                    - в рамката на всяка карта се съдържат редуващи се бели и черни линии, отговарящи на 1 минута. Съответно по паралела са 15, т.е. 15 минути, а по меридиана 10.
                    - дениивелацията между кафявите линии е 20 м, като на всеки 100 м кафявата линия е по-дебела.

                    П.П. С линковете дадени от V93 и малко обработка:



                    Последно редактирано от giorgio; 04-10-07, 11:48.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Топографски карти на България

                      Забравих да дам тази, според мен много важна картинка, ключ към номерацията на картите:

                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Топографски карти на България

                        Колега, докато оправям файловете, ще обясниш ли как се чете последнаъа картинка
                        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                        Коментар


                        • #13
                          До: Топографски карти на България

                          След като ми беше обяснено лично от Джорджо преди няколко часа(за което му благодаря) предполагам, че той няма да се сърди, ако отговоря вместо него
                          Картата е съставена от малки квадратчета, които като се групират образуват по-големи квадрати със страна 2х2. Всеки от тези големи квадрати е номериран, като на картата-ключ са написани номерата през два. Четирите малки квадратчета в големите (със страна 2х2) се номерират съответно 1, 2, 3,и 4(показано е схематично със синьо най-отгоре). Така картата, на която е град София е 035-4, а за Пловдив 062-3
                          Дано да сте ме разбрали
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • #14
                            До: Топографски карти на България

                            Предполагам, това ще е полезно
                            https://htftp.offroad-bulgaria.com/denislav/Index_.jpg

                            Коментар


                            • #15
                              До: Топографски карти на България

                              След забележка от Giorgio, грешката е отстранена. Всички карти са разделени в 4 ZIP файла по 1Г. Вътре има легендата и картата дадени от Giorgio по-рано тук. Отделно я има и разграфената карта с означенията на квадратите.

                              Тук и тук и тук и тук и тук.

                              Последно редактирано от Pacific; 21-03-09, 10:42.
                              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X