Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    Някой може ли да каже, точно колко броя и колко GB са всички карти за територията на България.
    И на мен някой ми се губят и не знам дали изобщо са ми нужни.

    Коментар


    • #47
      До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

      Пламене, напиши кои ти се губят. А дали са ти нужни... зависи, дали ще ходиш там...
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #48
        До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        Някой може ли да каже, точно колко броя и колко GB са всички карти за територията на България.
        И на мен някой ми се губят и не знам дали изобщо са ми нужни.
        351;
        2,32 Gb.

        Коментар


        • #49
          До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

          Четох в една стара тема че всичко трябва да е малко под 4GB.

          Аз свалих от FTP-то, всичко за WM - 2.51GB 755files
          Въпроса ми е защо тези снимки ги има а мар файловете за тях липсват.

          K-34-051-4.ozf2

          K-34-052-1.ozf2
          K-34-052-2.ozf2
          K-34-052-3.ozf2
          K-34-052-4.ozf2

          K-34-053-1.ozf2
          K-34-053-3.ozf2

          K-34-055-1.ozf2

          K-34-063-2.ozf2
          K-34-063-4.ozf2

          K-34-064-1.ozf2
          K-34-064-2.ozf2
          K-34-064-3.ozf2
          K-34-064-4.ozf2

          K-34-065-1.ozf2
          K-34-065-2.ozf2
          K-34-065-3.ozf2
          K-34-065-4.ozf2

          K-34-066-1.ozf2
          K-34-066-2.ozf2
          K-34-066-3.ozf2
          K-34-066-4.ozf2

          K-34-067-1.ozf2
          K-34-067-2.ozf2
          K-34-067-3.ozf2
          K-34-067-4.ozf2

          K-34-068-1.ozf2
          K-34-068-2.ozf2
          K-34-068-3.ozf2
          K-34-068-4.ozf2

          K-34-069-1.ozf2
          K-34-069-3.ozf2
          K-34-069-4.ozf2

          K-34-075-2.ozf2

          K-34-076-1.ozf2
          K-34-076-2.ozf2
          K-34-076-3.ozf2
          K-34-076-4.ozf2

          K-34-077-1.ozf2
          K-34-077-2.ozf2
          K-34-077-3.ozf2

          K-34-078-1.ozf2
          K-34-078-2.ozf2
          K-34-078-3.ozf2
          K-34-078-4.ozf2

          K-34-079-1.ozf2
          K-34-079-2.ozf2
          K-34-079-3.ozf2
          K-34-079-4.ozf2

          K-34-080-1.ozf2
          K-34-080-2.ozf2
          K-34-080-3.ozf2
          K-34-080-4.ozf2

          K-34-081-1.ozf2
          K-34-081-2.ozf2
          K-34-081-3.ozf2
          K-34-081-4.ozf2

          K-34-082-1.ozf2
          K-34-082-3.ozf2


          А този мар файл го има
          K-35-085-4
          но ozf2 не.

          Коментар


          • #50
            До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

            Пламене, предполагам, че ще те разочаровам, но провинция Македония, за огромно мое съжаление, от известно време се откъсна от България...
            Ако ще ни трябват споменатите от теб карти, когато тръгнем да си връщаме исконните бългаски земи, с удоволствие ще ги калибрирам, както калибрирах вече тези, за Беломорска Тракия.
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #51
              До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

              Без да съм 100 % сигурен , ама .map файловете не са ли еднакви за .ozf2 и за .tif ?

              Коментар


              • #52
                До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                Еднакви са Ивайло. Файловете с разширение "map", са носители на координатите на картинката.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #53
                  До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                  Здравейте, колеги!

                  Някой може ли да ми каже Ozi Explorer с какви GPS приемници е съвместим? На сайта им са дадени някои марки, между които и GARMIN, но пише, че е съвместим само с някои модели. Има ли начин да работи с HOLUX M1000 или М241?

                  Благодаря предваярително!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                    Първоначално публикуван от z3f1r40
                    Здравейте, а да попитам на някой дали му се намира топогравска карта за Странджа планина в формат .img ??? И също тези карти който са направо в папката Гармин в устройството ли се слагат ??? И само това ли е Устройството е Garmin Nuvi 310
                    Погледнете тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=20490
                    Разбира се, не са рутиращи, но пък не можете да очаквате от GPS-а да Ви избере маршрут без пътища...
                    Първоначално публикуван от vpdyankov
                    Извинявам се за дилетантсия въпрос, но с какъв софтуер да подкарам картите на GPS-a? Не мога да намеря работещо ОЗИ за PNA (GPS-a ми е MIO C220, с Windows CE 5.01400, хакнат и мога да му качвам всякакъв софтуер заPNA)
                    Опитайте с Ozi за РРС, мисля, че ще стане.
                    Първоначално публикуван от cancer07 Преглед на мнение
                    Здравейте, колеги!
                    Някой може ли да ми каже Ozi Explorer с какви GPS приемници е съвместим? На сайта им са дадени някои марки, между които и GARMIN, но пише, че е съвместим само с някои модели. Има ли начин да работи с HOLUX M1000 или М241?
                    Благодаря предваярително!
                    За Ozi няма значение марката и модела на GPS-а. Ози си търси com-порт и съответния протокол (NMEA).
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                      Първоначално публикуван от giorgio
                      Опитай чисто математически да обърнеш координатите от шестдесеттична бройна система, в десеттична и обртно. Става лесно, въпреки, че при един подобен случай се лутах няколко часа, заради грешка в преобразуването... Всъщност, в Ози можеш да си задаваш формата на координатите... някъде из настройките беше...
                      За какво ти са координатите?
                      Благодаря, ще опитам този вариант с преобразуването. Координатите ми трябват за калибрирането на картата. Изтеглих калибрираните карти от линка на колегата Дявол Коледа, наистина доста точно определя местоположението ми върху тях. Но мисълта ми беше ако трябва да калибрирам нови, сканирани карти, откъде да взема координатите на точките (поне на четири точки)? Бях чел някъде, че картите трябвало да се калибрират през 4-5 години. В такъв случай мога ли да ги взема от старите карти координатите на 4 репера, да речем?

                      Коментар


                      • #56
                        До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                        Картите, които си изтеглил са клибрирани от мен, по 4 точки, в четирите ъгъла. Точно при тези карти, резултатът беше много добър. Опитвал съм с много други, с 5, че и с 9 точки дори... когато картата е пространствено изкривена, няма никакъв шанс да постигнеш задоволителен резултат. Изводът е, че ако не се получи с 4 точки (включително и с други софтуери, които уж би трябвало да изкривят равнината), не си струва труда...

                        П.П. Не е нужно да ги калибрираш през няколко години, те са си същите. Друг е въпросът, ако през няколко години се издават нови, защото изменения по релефа, с малки изключения, няма, но пък по отношение на гори, пътища, жп-линии, далекопроводи, сгради и други, колкото щеш...
                        Последно редактирано от giorgio; 04-03-09, 18:01.
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Топографски карти на България

                          Първоначално публикуван от sydney
                          BatGeorgeone,

                          Много ми трябват най-подробни топографски карти на цяла България. Би ли ми ги изтеглил? Ще си платя. На какъв номер да ти се обадя? Моят имейл е: p77@activ8.net.au

                          Sydney
                          Ето бре, човека ги е дал
                          Първоначално публикуван от Сабин Цонев Преглед на мнение
                          - дърпай си сам к'вото ти душа иска...

                          Коментар


                          • #58
                            До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                            Имам проблем с Ози и се надявам колегата giorgio или някой друг, който се е сблъсквал с такъв проблем да помогне! Проблемът: картите, калибрирани от giorgio (а и аз отново ги калибрирах и резултата е същия), ми дават местоположението с голяма точност когато включа GPS приемника (HOLUX M1000), но координатите са грешни. Когато сложа мишката в ъгъла на картата имам отместване с 1,5" N и 5,5" Е, а местоположението е точно по картата. Опитвах при калибрирането да внеса грешките по N и Е - тогава координатите са верни, но местоположението не е точно.
                            Та, това е проблема. В калибрирането на картите на колегата giorgio не се съмнявам. Предполагам, че не правя нещо както трябва и се съмнявам дали не съм направил някоя настройка на Ози както трябва?

                            Коментар


                            • #59
                              До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                              Колега cancer07, ако използваш картите на Ген. Щаба , калибрирането трябва да бъде задължително в системата Пулково 1941 за да няма отместване.Datum WGS 84.

                              ПП
                              Провери и четирите калибриращи точки дали са точно по местата си в четирите ъгъла на картния лист.Желателно е версията на Ози Експлорер , която имаш на настолното РС да е от последните , напр.- 3.963b
                              Последно редактирано от nisanterano; 16-03-09, 15:47.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                                Първоначално публикуван от nisanterano Преглед на мнение
                                Колега cancer07, ако използваш картите на Ген. Щаба , калибрирането трябва да бъде задължително в системата Пулково 1941 за да няма отместване.Datum WGS 84.
                                Калибрирането е в Пулково, но като отворя картата с датум Пулково ми дава отместен трака и позицията, а във WGS 84 ми дава грешка в координатите и верен трак. Същата карта със същия .map файл, отворена в MapNav, ми дава верни координати и верен трак и позиция. Поради това си мисля, че бъркам някъде в настройките на Ози.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X