Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОМОЩ Регулиране на фарове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПОМОЩ Регулиране на фарове

    Вчера ходих да ми регулират фаровете срещу ВХОДА НА МЕТРО ВАРНА,ЗЕЛЕНИЯТ СЕРВИЗ ИЗГОНИХА МЕ НА ВЪН И МИ ОС....ХА ДЖИПА.Казах на този който ме изгони,/защото ШЕФА му бил там /да каже на майстора ,че левият свети по високо от десния,и да им каже да оставят /копчето за регулиране на 1/.След тях ужас,левия брои звездите,десния ниско по средата,ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ. Кажете при кого да отида ПОМОЩ 12лв.ми струваше сопата.Четох/ Регулиране на фарове/ в форума,но нищо не разбрах
    Лесно беше само вчера
    Jeep Cherokee - Liberty 3.7
    Fab Fours Legend
    Nissan Terrano II 2,4

  • #2
    От: ПОМОЩ Регулиране на фарове

    Камък 7,пред стената и готово!
    Лесно беше само вчера
    Jeep Cherokee - Liberty 3.7
    Fab Fours Legend
    Nissan Terrano II 2,4

    Коментар


    • #3
      От: ПОМОЩ Регулиране на фарове

      Само да не стана "банален" , но мисля че и сам можеш да се справиш. Не е нещо сложно. Има една общоприета схема за регулиране на фарове. За съжаление не мога да я приложа сега. Би трябвало да е приложима и за джипки . Мисля, че не нарушавам правилата като приложа линк :
      http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=6877

      Коментар


      • #4
        От: ПОМОЩ Регулиране на фарове

        Наклонът е 1.3 на 100, тоест светлина която тръгва от дадена точка, пада с 1.3 см за всеки метър дължина. Ако фарът е на височина 50 см от земята, при наклон от 1.3 %, специфичното прекъсване трябва да падне на земята на 38.46 метра (50 / 1.3 [резултатът е в метри] ), или по-грубо на 38 метра и половина. Съответно ако колата ви е отдалечена на 7.5 метра от екрана, както е по горната инструкция, трябва специфичното прекъсване за наклон 1.3 % да е на (7.5 м х 1.3 см/метър) = 9.75 см под линията свързваща центровете на фаровете.

        Ако разстоянието ви е по-малко, например 5 метра, тогава тези 9.75 см стават 6.5 см Пробвах и така.При мен наклона е 1.25 застанах пред стената мерих с рулетката,но нещо не разбрах от къде се мери височината на фара.От долу,средата,горе?Сметнах го както е написано.Накрая си ги направих,както на мен ми харесва.
        Лесно беше само вчера
        Jeep Cherokee - Liberty 3.7
        Fab Fours Legend
        Nissan Terrano II 2,4

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X