Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КАТ - задължителни зимни гуми?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

    Ако турските тирове не карат със зимни гуми през България, няма основание полицията да иска от нас зимни гуми.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

      Стига с тези зимни гуми за камионите бе.
      Не разбрахте ли, че такова понятие при камионите няма...
      А ако се произведе гума с ламели, и прочие аксесоари на зимните гуми за лека кола-тя би била неприложима при камионите.

      Знаете ли колко се помпят гумите на камионите?
      За колите вероятно знаете(някои и това не знаят де, ама ланкат).
      И каква е конструкцията на гумата, за да устиска на налягането за камионски гуми?
      И как тази конструкция влияе на поведението на гумата?
      И как товаракойто тежи върху гума, и който тя трябва да задвижи се отразява на представянето?

      Нима мислите, че ние сме най-великите карачи, технолози на каучук, конструктори на гуми, та ние единствени сме се сетили, че и за камионите би трябвало да има зимни гуми?

      Ама е лесно да се критикува. И е приятно...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Стига с тези зимни гуми за камионите бе...
        Бе, бе колко да е бе? Я сега да видим как си с четенето?
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

          Рекламните материали са си рекламни материали.

          Реалния тест е на пътя, и ако good year truck winter tires бяха с нещо полезни, и помагащи движението на големите камиони в снега-всички щяха да карат с такива.
          Като в случая оправданието за по-висока цена не важи. Защото всеки шеф на транспортна фирма ще предпочете сигурната доставка на стоката, и да не мисли шофьорите по пътищата, и да не плаща на трактори и влекачи да издърпат камиона от преспите, отколкото спестяването на няколкостотин евро за по-евтини, макар и не зимни гуми.

          Просто това което работи при колите не работи при камионите.
          Да ти давам ли примери със сцепление и товара който трябва да се издърпа с него, и тежестта на фактора "зимна" или "друга" гума върху тази задача?
          Последно редактирано от Кольо; 25-09-17, 21:51.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Рекламните материали са си рекламни материали.
            Като човек се аргументира добре, е необорим!
            Разбира се дори и за момент не съм се съмнявал че си по-запознат по въпроса от производителите на гуми. Какво ли пък знаят те, че и откъде ли?!
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

              Както казах-реалния тест е на пътя.

              Другото е реклама.
              Нали се сещаш коя е основната цел на производителите на гуми?
              Не е безопасността на шофьорите.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Както казах-реалния тест е на пътя.

                Другото е реклама.
                Нали се сещаш коя е основната цел на производителите на гуми?
                Не е безопасността на шофьорите.
                Я да видим... Започнахме с това, че нямало зимни гуми. Оказа че се има.

                Сега минаваме през поредната конспирация - производителите на гуми били икономически субекти. И се интересували от икономическия резултат в края на счетоводната година. Въх, каква изненада...

                Предполагам че следващото което се очаква да направя, е да потърся тестове на зимни гуми, ефективни ли са, и има ли смисъл от тях? Ми нема. Ако това те вълнува, търси. На мен ми е все тая.

                Приключваме с това, че тая тая глупост която се тиражира от години, как видиш ли нямало зимни гуми за тежкотоварни автомобили си остава глупост.
                Е, има такова животну като зимна гума за камион.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                  Твоето магаре е мъжко-има зимни гуми.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Бе, бе колко да е бе? ?
                    Ша ги маанете ли тировете.Не сме Скандинавия , или Тюменска област на Русия.При нормална поддръжка на пътя ( в Германия съм виждал пръскачките да тръгнат , а още сняг не е заваляло) камоините даже помагат на пътните.
                    Има обаче препоръка от застрахователите да се кара със зимни гуми.При инцидент ( автозастрахователно събитие) и не зимни гуми губите с туш!Това из Европа.
                    Ся , че сме по-светци от папата римски има много причини.Обаче нито чистещите ще изчистят по -добре , нито глобяващите ще се замогнат , нито задължаващите ще станат добре управляващи.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                      Аз лично карам регионални автобуси(в Германия), на които се сменят гумите със зимни(на задвижващия мост и средния при съчленените). При мен сняг пада рядко и не много. Не знам, може според закона да са задължителни.

                      Между другото, в малкото случаи когато вали повече сняг, не чистят много по-добре от в България. С изключение на планинските местности - там имат тренинг. И това сме го коментирали с колеги каращи от години камиони в цяла Германия.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                        Аз пък съм виждал как затвориха Швеция заради 10 см сняг.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Аз пък съм виждал как затвориха Швеция заради 10 см сняг.
                          На 15, 16 януари евентуално и не всяка зима.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Аз пък съм виждал как затвориха Швеция заради 10 см сняг.
                            Куесчънът е :Имаха ли задължително швеците зимни гуми и каква е връзката със задължаването , и затварянето на Швеция.
                            После сигурно ще ти изкарат извод , че при задължителни зимни гуми и над 10 см снег ще затваряме БГ...
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                              То, ако четеш буквално цитирания чл. в мнение 101, летните си гуми имаш право да ги караш само " през периода от 15 ноември до 1 март"
                              Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                              Коментар


                              • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                                Вчера пак лъжеха хорицата по новините, че задължително било със зимни гуми. А един чичко на висока позиция в една уважавана институция обясняваше как на всички ППС над 3,5 тона бил задължителен тахографа.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X