Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КАТ - задължителни зимни гуми?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: КАТ - задължителни зимни гуми?

    Съгласен съм да се напомня за зимни гуми /традиция е зимата да ни изненадва-и нас и пътните служби/, само че заплахите за наказание звучат някак несериозно, ако не са обосновани юридически. И дано догодина не вземат да кажат точно кой модел зимни гуми да си купим.
    0886 854 174

    Коментар


    • #32
      До: КАТ - задължителни зимни гуми?

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Нека някой компетентен да каже: Ако съм със зимни гуми само отпред, а отзад с летни, или да кажем всесезонни, но с грайфер по-голям от 4(1.6) милиметра, дали "компетентните органи" имат право да се заяждат?
      ПП. Колата е с предно предаване.
      Имам чувството, че идеята не е да сме сигурни на пътя, а да се разбере как да се заобиколи поредното изискване на КАТ, които може би (представятели си) да мислът за нас.
      При тази война по пътя лятото, представете си какво ще стане зимата, ами ако всички бяха със зимни гуми може би и застрахователите биха се зарадвали(със сигурност доста голям % от ПТП-тата се дължат на липса на гуми зимата)
      Може би при сключване на поредната гражданска отг. трябва да се правят отстъпки за окомплект.кола с нови зимни гуми
      LZ1HRD

      Коментар


      • #33
        До: КАТ - задължителни зимни гуми?

        Първоначално публикуван от Iliya Преглед на мнение
        Просто борбата със собствената ни държава е ежедневна.
        Затова и пуснах темата; който знае нещо повече - да помага на останалите.
        Според мен трябва да си отстояваме правата докрай, даже и да ни заплашват с безумни глоби. Но за да ги отстояваме, най-напред трябва да ги знаем, есествено. Та нека компетентните юридически да се разровят из библиотеките си, и да кажат/пишат тук кое е законно да ни изискват, и къде започва "сега ще пишем ли, или ще се оправим някак".
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #34
          До: КАТ - задължителни зимни гуми?

          Първоначално публикуван от hilllti Преглед на мнение
          Имам чувството, че идеята не е да сме сигурни на пътя, а да се разбере как да се заобиколи поредното изискване на КАТ, които може би (представятели си) да мислът за нас.
          При тази война по пътя лятото, представете си какво ще стане зимата, ами ако всички бяха със зимни гуми може би и застрахователите биха се зарадвали(със сигурност доста голям % от ПТП-тата се дължат на липса на гуми зимата)
          Може би при сключване на поредната гражданска отг. трябва да се правят отстъпки за окомплект.кола с нови зимни гуми
          Не си ме разбрал. Не, че не съм за зимни през зимата, и летни през лятото, но не може да се глобяват шофьори, иначе опитни, и без никакви инциденти(визирам мен, не, че съм голяма работа, но наистина нямам серизни удари, само две малки чуквания и те на безлюдни и безавтомобилни места, и то не поради липсата на подходящи гуми) за това, че нямат възможност да обуят колата си с необходимите гуми. Подозирам, че въпросната госпожа не е прецизирала изказването си, и е говорила малко наизуст...Но пък ни се отвори добра тема за дискусия.
          Застрахователите не искам да коментирам.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #35
            До: КАТ - задължителни зимни гуми?

            Първоначално публикуван от hilllti Преглед на мнение
            ..Може би при сключване на поредната гражданска отг. трябва да се правят отстъпки за окомплект.кола с нови зимни гуми
            То хубаво, ама да почнат да застраховат и гумите, че на сутринта може и да не си ги намериш...

            Да бяха по 50лв новите гуми, да идеш да си натрупаш комплекти - зимни, летни, кални, магистрални...Тогава тая тема сигурно нямаше да я има...

            Всеки знае какво е да караш с хубави гуми...И би си купил ако може. Ама ако не може? Ще спре ли да кара? Или ще си казва "По-бавно ,по-внимателно и ще изкарам зимата". И после хоп - на гости в багажника на Заарин..примерно...

            Коментар


            • #36
              До: КАТ - задължителни зимни гуми?

              Аз си карам с Медвед и нямам ядове.Доволен съм много от тези гуми и имат добър грайфер

              Коментар


              • #37
                До: КАТ - задължителни зимни гуми?

                То въпросът в тази дискусия е някой има ли представа какво според КАТ е зимна гума?

                Защото ти може да си мислиш, че си със зимни гуми, но при тази субективна формулировка катаджията може да реши, че не си и да ти тресне акта... Това е малко като да кажат, че ще глобяват за превишена скорост без да е ясно какво е ограничението на скороста...
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #38
                  До: КАТ - задължителни зимни гуми?

                  То е ясно,че е по-добре със нови зимни гуми,но това си е поредната рекетьорска акция.При лошо време,дъжд или сняг,хората карат по-внимателно,и произшествията се свеждат до ожулени брони и чукнати калници.Сериозните катастрофи ги предизвикват водачи,които сериозно надценяват възможностите си,и тези на автомобила си.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #39
                    До: КАТ - задължителни зимни гуми?

                    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                    То въпросът в тази дискусия е някой има ли представа какво според КАТ е зимна гума?

                    Защото ти може да си мислиш, че си със зимни гуми, но при тази субективна формулировка катаджията може да реши, че не си и да ти тресне акта... Това е малко като да кажат, че ще глобяват за превишена скорост без да е ясно какво е ограничението на скороста...
                    Това исках да кажа и аз!
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      До: КАТ - задължителни зимни гуми?

                      Всъщност сега проверих, че на всесезонните ми гуми има нарисувана снежинка на борда. Т.е. би трябвало да няма проблеми.

                      Как седи въпроса при джиповете обаче е по-интересен. С тази наредба означава ли, че забравяме за кални и АТ гуми до пролетта? Грайфер имат, ама нямат нарисувани снежинки по борда...
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #41
                        До: КАТ - задължителни зимни гуми?

                        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                        Всъщност сега проверих, че на всесезонните ми гуми има нарисувана снежинка на борда. Т.е. би трябвало да няма проблеми.

                        Как седи въпроса при джиповете обаче е по-интересен. С тази наредба означава ли, че забравяме за кални и АТ гуми до пролетта? Грайфер имат, ама нямат нарисувани снежинки по борда...
                        Какви снежинки бре.
                        Аз ти казвам че те хал-хабер си нямат ти снежинки.
                        Колко пъти ме спрът с калните гуми коментара им винаги е.
                        "Много хубави зимни гуми си сложил. С тоя грайфер сигурно е звяр."

                        Коментар


                        • #42
                          До: КАТ - задължителни зимни гуми?

                          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                          То въпросът в тази дискусия е някой има ли представа какво според КАТ е зимна гума?

                          Защото ти може да си мислиш, че си със зимни гуми, но при тази субективна формулировка катаджията може да реши, че не си и да ти тресне акта... Това е малко като да кажат, че ще глобяват за превишена скорост без да е ясно какво е ограничението на скороста...
                          Zaarin е прав...Освен от КАТ да излязат с официално становище "що е то зимна гума и има ли тя почва у нас", че да се ориентират хората...

                          Коментар


                          • #43
                            До: КАТ - задължителни зимни гуми?

                            Първоначално публикуван от valdy Преглед на мнение
                            Zaarin е прав...Освен от КАТ да излязат с официално становище "що е то зимна гума и има ли тя почва у нас", че да се ориентират хората...
                            Те да не са "Луди" да конкретизират, къде ще им е далаверата след това, така си е най-добре, Ти защо си без шапка (имаше един стар виц по-въпроса), после ще въведът Сликове за магистралите и Всесезонни за останалата пътна мрежа, но само от 8-17 часа през делничните дни, иначе други изисквания

                            Ако се замислим, за общо добро ще е ВСИЧКИ да карат Перфекти МПС-та, с Отлични Гуми и Спирачки, Фарове.... Но за съжаление не живеем в Идеален Свят (такъв просто няма) и това се доказва най-лесно с този опит на Власт имащите да "подобрят" ситуацията по пътищата (или пък собствената си ситуация)

                            Коментар


                            • #44
                              До: КАТ - задължителни зимни гуми?

                              Аз за всеки случай си сложих АТто пък ако не вярват че са зимни ще питаме Мики Томсън.

                              Коментар


                              • #45
                                До: КАТ - задължителни зимни гуми?

                                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                                То въпросът в тази дискусия е някой има ли представа какво според КАТ е зимна гума?
                                Съгласен съм с трапера за медведа...аз преди три години разбрах че съм му обърнал посоката едва след като март месец ги демонтирах.А къде ли не бях ходил с тях. Коя гума - колко е добра (стара или нова, лятна, зимна, всесезонна, регенерат ) е количествено понятие, достижимо със специализирани тестове


                                По въпросите с КАТ:
                                А(сержант) - пише в акта:Кара с неподходящи летни гуми.
                                Б(водач) - пише една торба възражения: Няма такова нещо в закона, зимни гуми, ала- бала , дълбочина на грайфер 1.6 или 4 ала бала..........
                                В(шеф на КАТ)- в наказателното постановление: Глоба по чл. 185 - За нарушение на този закон и на издадените въз основа на него нормативни актове, за което не е предвидено друго наказание, виновните се наказват с глоба до 20 лв.
                                Не се обжалват, нищо не си нарушил, почти невъзможно е да докажеш, че нямаш сестра.
                                По този член ще ти тръснат 20 лева дори и за неправилно паркиране пред "тора-бора"....
                                Последно редактирано от simeon; 31-10-07, 22:42.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X