Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проект - бъги от Хонда Шатъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проект - бъги от Хонда Шатъл

    Привет колеги ,
    От няколко месеца чета ,свалям схеми ,чертежи и т.н за идейния ми проект - бъги от донор Хонда Сивик Шатъл 92г.
    Идеята ми е да е двуместно и 4х4 както си е на оригинала - 70% предно 30% задно , но при мен мисля да е обратно или 70% задно 30% на предното предаване.
    Имам цял донор /е почти цял без 2 поуоски но такива се намират /.Като двигател мога да сложа каквито искам варианти от Хонда от 1,3 75к.с до 1.6 VTI 160к.с смятам да започна с 1,3 75кс.Машината смятам да е ползвам за хоби по улиците на села / да може жената да ходи с него до магазина ,а не да пали колата / и малкия като порасне да му се радва /.
    Искам да попитам - според вас подходящ ли е донора ? Хондата е на независимо окачване и ми се иска да ползвам шенкелите к-т със носачи /с малко прерабодка/ спирачни апарати и т.н .Двигателя със кутията ще отидат в задната част / ще се опитам да го разположа малко по централно / и кардана да задвижва вече предните колела .Тук според мен ще е играта ,тъй като ще се наложи задните полуоски да станат предни и да успея да ги монтирам на предните главини .Разбрах вече за носачите в темите писани от колеги ,че трябва да се преправят .Хондата в задната част е с надлъжни носачи - мисля да си ползвам тях , но това е само в главата ми .Също така оригиналните амортисьори са с доста къс ход !
    По принцип имам всичко необходимо като условия - гараж с подемник, ЦО / сега мисля и един тръбогиб да закупя за 250-300лв/ свободно време / ще се намери /,мерак и някой лев скътан от жената !
    Разбирам що годе от коли - уж съм инженер в тази област ,работил съм като монтьор преди години ,само малко със заварките съм слаб ,но ще се науча като започна .
    Предварително се извинявам ако е имало тема за подобни въпроси - потърсих ,но не можах да открия.Ще помоля ако модераторите решат , да е преместят там ,но да не е трият !Благодаря предварително !

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X