Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българското научно-техническо чудо

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Българското научно-техническо чудо

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Казах ти - ходи да се дърляш с онзи, дето е достатъчно небрежен за да представи доказателства, оборващи поредното му лигавене! Няма намерение да почвам спор от типа "е ли околвърстния път извънградско или не". Нагледал съм се на циркови номера от селски вечеринки ...
    Ето ти още малко вещественНи доказателства:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Digital.jpg
Прегледи:1
Размер:177.1 КБ
ID:5695039
    и това оттук:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:coco1.jpg
Прегледи:1
Размер:76.7 КБ
ID:5695040
    Сега остава да уточним имало ли е българско научно-техническо чудо и каква е ролята на самоотверженото "НТР" в него.
    Щото нещата отиват май към това:

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Разузнаване не знам, търговци- сигурно. Видят ли парата... .
    Като търговците не са били български.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #47
      От: Българското научно-техническо чудо

      А пък съветските другари толкова се разстроили от кацането на Матиас Руст на Червения площад, че през 1989 г. преди паметния 10-ти ноември (чумата да го тръшне тоз черен ден, в който Тато биде отстранен) си поръчали два компютъра през България, с които да усилят ПВО-то си.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #48
        От: Българското научно-техническо чудо

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        А пък съветските другари толкова се разстроили от кацането на Матиас Руст на Червения площад, че през 1989 г. преди паметния 10-ти ноември (чумата да го тръшне тоз черен ден, в който Тато биде отстранен) си поръчали два компютъра през България, с които да усилят ПВО-то си.
        Обикновено обявената причина е доста встрани от това каква е била истинската причина...
        Транзитния превоз на високотехнологични изделия е само пример колко ефективно е било нашето НТР... Познавам някои от участниците в конкретните посочени операции - достатъчно интелигентни хора са. И често това не им е било основно занимание, а само услуга (която в някои случаи няма как да откажеш) към държавата..
        На единия му писна да бъде обиждан тук - наричан 'доносник', тероризиран от поредната власт, която освен поставяне на клеймо на човека, бе повдигнала обвинение срещу него (което отпадна преди години поради липса на каквото и да е основание)... И човека си направи техническа фирма в чужбина и от доста години е работодател... Ама в чужбина...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #49
          От: Българското научно-техническо чудо

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Транзитния превоз на високотехнологични изделия е само пример колко ефективно е било нашето НТР... Познавам някои от участниците в конкретните посочени операции - достатъчно интелигентни хора са. И често това не им е било основно занимание, а само услуга (която в някои случаи няма как да откажеш) към държавата..
          На единия му писна да бъде обиждан тук - наричан 'доносник', тероризиран от поредната власт, която освен поставяне на клеймо на човека, бе повдигнала обвинение срещу него (което отпадна преди години поради липса на каквото и да е основание)... И човека си направи техническа фирма в чужбина и от доста години е работодател... Ама в чужбина...
          В случая ся ги хванали май. Не виждам нищо ефективно, още повече разузнавателно, да намериш алчен търговец-посредник, на когото да платиш повече, за да ти достави ембаргова стока. Доколкото раята е била запряна в социалистическата мамковина, такива "операции" са се извършвали само от верни другари, служещи в ДС. Иначе, ако ги бяха поверили на един Брендо или на един Косьо Самоковеца, ония щяха да разкатаят и КОКОМ-а и Кокомицата.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #50
            От: Българското научно-техническо чудо

            Тъкмо усвоихме производството на ,,полупроводниците'' и щяхме да започваме ,,целите'' проводници и ни усетиха тея от запада и ни докараха демокрацията
            Grand Vitra ddis 2008
            SEAT Althea XL tsi 2010
            Mitsubishi Canter

            Коментар


            • #51
              От: Българското научно-техническо чудо

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              А пък съветските другари толкова се разстроили от кацането на Матиас Руст на Червения площад, че през 1989 г. преди паметния 10-ти ноември (чумата да го тръшне тоз черен ден, в който Тато биде отстранен) си поръчали два компютъра през България, с които да усилят ПВО-то си.
              A ako провериш какво техническо чудо са били машините VAX 8820 към тази година, дали няма да се запиташ "за какво ли ще го ползват"
              Виж им параметрите. ИБМите в нашите териториални ИЧ са в класи отгоре.
              https://en.wikipedia.org/wiki/VAX_8000

              Коментар


              • #52
                От: Българското научно-техническо чудо

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                A ako провериш какво техническо чудо са били машините VAX 8820 към тази година, дали няма да се запиташ "за какво ли ще го ползват"
                Виж им параметрите. ИБМите в нашите териториални ИЧ са в класи отгоре.
                https://en.wikipedia.org/wiki/VAX_8000
                Изобщо не знам. Явно мръсните империалисти са скалъпили поръчково обвинение срещу "Digital", за да може да фалира и фирмата "Хюлет-Пеевски(в сянка)-Пакард" да я придобие по-късно... Или пък ЦРУ-то е отчело куха дейност, за да оправдае парите на изстрадалия експлоатиран американски пролетариат.
                Пенчо, нашите категории са непреносими на тамошна почва. Според теб, за какво са били тези компютри - за климатичното училище в с.Делейна, видинско ?
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #53
                  От: Българското научно-техническо чудо

                  Абе ЧУДОТО сме НИЕ ........................
                  Grand Vitra ddis 2008
                  SEAT Althea XL tsi 2010
                  Mitsubishi Canter

                  Коментар


                  • #54
                    От: Българското научно-техническо чудо

                    Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                    Абе ЧУДОТО сме НИЕ ........................
                    Аз затова съм пуснал темата. Че сме най-гениалните, умните, силните, красивите и потентните, е извън съмнение. Ама как е станало това например:
                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    В рамките на СИВ специално за електрониката основния конкурент са ни били ГДР . Как точно сме ги прецакали ГДРейците е една доста дълга тема .
                    Имам едни подозрения, че докато те тъпо с немска упоритост са се опитвали да открият топлата вода, ние (благодарение на славното ни НТР) просто сме купували съответната готова техника и евентуално сме я копирали и представяли за своя.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #55
                      От: Българското научно-техническо чудо

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Изобщо не знам.
                      Да, ти изобщо нямаш никаква представа, но много компетентно го заявяаш.

                      Пенчо ти е дал линк, чети, пообразовай се, ако имаш компетентността, и тогава обясни на народонаселението какво е VAX..
                      Може да обясниш дори какво представлява терминала му, и какво се прави на това чудо.

                      Боголюбе, не по-високо от обувките!!!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Българското научно-техническо чудо

                        Другари, много тъга има в тая тема. Някой се правят на интересни за пореден път. А спор въобще не се получи.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Българското научно-техническо чудо

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Изобщо не знам. Явно мръсните империалисти са скалъпили поръчково обвинение срещу "Digital", за да може да фалира и фирмата "Хюлет-Пеевски(в сянка)-Пакард" да я придобие по-късно... Или пък ЦРУ-то е отчело куха дейност, за да оправдае парите на изстрадалия експлоатиран американски пролетариат.
                          Пенчо, нашите категории са непреносими на тамошна почва. Според теб, за какво са били тези компютри - за климатичното училище в с.Делейна, видинско ?

                          И аз не знам, ама май тръгваш по стъпките на Стефан.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Българското научно-техническо чудо

                            Има наистина много тъга ....и става още по-тъжно.................
                            Grand Vitra ddis 2008
                            SEAT Althea XL tsi 2010
                            Mitsubishi Canter

                            Коментар


                            • #59
                              От: Българското научно-техническо чудо

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Да, ти изобщо нямаш никаква представа, но много компетентно го заявяаш.

                              Пенчо ти е дал линк, чети, пообразовай се, ако имаш компетентността, и тогава обясни на народонаселението какво е VAX..
                              Може да обясниш дори какво представлява терминала му, и какво се прави на това чудо.

                              Боголюбе, не по-високо от обувките!!!
                              Аз съм дал линк към статия как през 1989 г. някакви американци ги арестували, че продали такава "вакса" (което изобщо не ме интересува какво е, още по-малко какво пише за това в "Уикипедията") на СССР през Канада за България и щяло да служи за укрепване на съвеЦката ПВО. Пенчо ми обяснява, че ние сме имали тука IBM (истински ако са, много интересно как са попаднали, нали сме били под КОКОМ-ско ембарго) дето били по-висок клас. Виж ако ми бяхте казали, че ние сме правели компютри от по-висок клас, щеше да бъде друга бира. Това само показва май, че ние нито VAX нито IBM не сме можели да си изкопираме / направим, а сме поръчвали "контрабандни" такива и то не за нас, а за братушките (поклон-поклон!).
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #60
                                От: Българското научно-техническо чудо

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                В случая ся ги хванали май. Не виждам нищо ефективно, още повече разузнавателно, да намериш алчен търговец-посредник, на когото да платиш повече, за да ти достави ембаргова стока.....
                                Хванали са 'дедовия' - реално нещата са били доста по-сложни от писаното в медиите
                                В думите ти също се прокрадва укор - 'колко лоши са били хората'. А дали щяхме да сме на такова ниво в момента например с компютрите ако не бяха точно тези хора???
                                И също така в думите ти проличава набития от медиите шаблон за ДС= единствено 6-то управление ... Като се смесват откровените 'боклуци' (да, доста има) със стойностните хора...
                                И какъв е резултата - непрекъснати опити (и под външна диктовка) да бъдат осветлени хората, работили в ДС... Най-вече нещатните (те щатните се знаят) и тези в чужбина...
                                Вследствие на това - държавата остава без информация, без разузнаване, без контраразузнаване - трябва да си луд да помагаш на службите на която и да е от сегашните власти. Защото вече е показано - държавата не пази своите служители. И по някое време на някоя от следващите власти може да реши 'осветли' отново хората...
                                Сравнението, че тогава са се произвеждали 'осцилоскопи' не е коректно - в края на краищата такава бе технологията тогава....
                                Дали сега се произвежда повече - имам голеееми съмнения... Все пак сме имали достъп до огромен, гладен и непретенциозен пазар на СИВ и СССР, където сме могли да реализираме 100% от производството си....
                                П.С. ИМКО-2 = ПРАВЕЦ 82....
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X