Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на МПС от Гърция ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Внос на МПС от Гърция ?

    Това е САМО твоят опит. Чак прекалени драми няма.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #32
      От: Внос на МПС от Гърция ?

      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      Това е САМО твоят опит. Чак прекалени драми няма.
      Колега би ли споделил твоя опит? Реално до тук не намирам във форума пълно и точно описание което да дава отговор на моите въпроси по-горе.

      Коментар


      • #33
        От: Внос на МПС от Гърция ?

        Обади се през деня в работно време.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #34
          От: Внос на МПС от Гърция ?

          Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
          Някой правил ли е таква сделка да обясни по-подробно как става точно?

          1. Прехвърлянето при нотариус ли е като в България или само се пише договор между двете страни като в Германия?
          2. Има ли начин човек да е сигурен че няма запори или други проблеми със собствеността които ще избият после?
          3. Транзитни номера изобщо има ли и каква им е цената?
          Подозирам че си харесал нещо с голяма кубатура и без номера понеже данъка му е убийствен.. Теб те интересува дали може да се прехвърля кола без платен данък щото тука за да си продам колата трябва да е платен данъка и да е минала преглед. Прехвърлянето става в специални служби дето само с това се занимават и няма как да те прецака някой, щото там си правят проверка през компа и след като попълните докъментите ти издават новия талон на твое име, но на мен винаги са ми искали гръцки документи и само с лична карта не съм успявал да купя нищо! Даже първата ми кола като купувах стана такъв панаир щото се наложи да си вадя други документи и направо бях като болен една седмица да не ми вземе някой колата. Трябва да има човек с теб който знае гръцки на средно ниво. Мога да питам другата седмица за транзитните номера ако искаш да видим какво ще ми кажат в техния КАТ?
          Real Recognize Real

          Коментар


          • #35
            От: Внос на МПС от Гърция ?

            Да големи кубатури гледам някой са с номера други без. За тия дето са без номера не е ясно трябва ли да се плаща данък или не и за какъв период от време ако няма да се регистрират с гръцки номера. Това е въпрос номер едно, защото ако трябва да се плати годишния данък цената става съвсем различна. С тази информация можеш ли да помогнеш ?

            Иначе проучването ми до тук показа че има три варианта да се докара на ход.

            1) Правите договор, плащаш, вземаш колата с гръцките номера и договора, караш в българския КАТ за регистрация а номерата пращаш на собственика да я отпише там. Трябва много да си вярвате със собственика за да стане тая схема.

            2) Плащаш и отивате със собственика да отпишете колата. Получаваш обратно талона анулиран и може да караш с него така 3 дни след датата на анулиране за да напуснеш Гърция. С какви номера оставаш при тая схема и с каква застрахова караш не ми е ясно още. Това ако можеш да провериш ще е супер.

            3) Транзитни номера с регистрация на твое име и застраховка. Такова нещо има и изглежда така https://commons.wikimedia.org/wiki/F...ece_export.JPG. Никой нищо не знае за него обаче, колко струва как се изкарва не е ясно. Това ако можеш да провериш също ще е яко.

            Коментар


            • #36
              От: Внос на МПС от Гърция ?

              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
              Обади се през деня в работно време.
              Благодаря много за отзивчивостта. Чакам да спре лудницата при мен в работно време и ще се обадя със сигурност.

              Коментар


              • #37
                От: Внос на МПС от Гърция ?

                Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                Да големи кубатури гледам някой са с номера други без. За тия дето са без номера не е ясно трябва ли да се плаща данък или не и за какъв период от време ако няма да се регистрират с гръцки номера. Това е въпрос номер едно, защото ако трябва да се плати годишния данък цената става съвсем различна. С тази информация можеш ли да помогнеш ?

                Иначе проучването ми до тук показа че има три варианта да се докара на ход.

                1) Правите договор, плащаш, вземаш колата с гръцките номера и договора, караш в българския КАТ за регистрация а номерата пращаш на собственика да я отпише там. Трябва много да си вярвате със собственика за да стане тая схема.

                2) Плащаш и отивате със собственика да отпишете колата. Получаваш обратно талона анулиран и може да караш с него така 3 дни след датата на анулиране за да напуснеш Гърция. С какви номера оставаш при тая схема и с каква застрахова караш не ми е ясно още. Това ако можеш да провериш ще е супер.

                3) Транзитни номера с регистрация на твое име и застраховка. Такова нещо има и изглежда така https://commons.wikimedia.org/wiki/F...ece_export.JPG. Никой нищо не знае за него обаче, колко струва как се изкарва не е ясно. Това ако можеш да провериш също ще е яко.

                Не съм те забравил колега, но съм на един обект на 70 км. от Атина и малко ми е кът времето, но днес бях в тукашния КАТ и поразпитах и човека с две думи ми каза ако мога да не се занимавам че може да е много забатачено ако са свалени номерата и ме прати да питам в данъчното / там се връщат номерата, не в КАТ / и там където се прави прехвърлянето също да питам, защото може и да ми е изгодно все пак да купя кола със свалени номера, и той не беше сигурен... За транзитни номера ми спомена, че можело, но вече собственика на колата само можел да ги извади. Трябва да се ходи в данъчното, не ми е проблем, но след като свърша този обект след 7/8 работни дни, щото тука са до 14.00 часа службите и затварят, а аз се прибирам след 18.00. Ако не ти е спешно другата седмица към края предполагам, че ще съм приключил и ще питам в данъчното, че ми стана интересен този казус, а и може да е полезно и за други колеги. Теб обаче те интересува и друго, дали може да се прехвърли на твое име в Гърция или ще трябва да имаш гръцки документи, че те тия тука са си ..... м@м@т@ и ако се закучат нещо няма оправия и това ще видя дали вече може с български паспорт да прехвърлиш кола на твое име.

                п.п. тия табели дето си ги показал за първи път ги виждам, а съм доста време тук..
                Real Recognize Real

                Коментар


                • #38
                  От: Внос на МПС от Гърция ?

                  Не ми е спешно изобщо, не гоня нещо конкретно там в момента, проучвам дали е опция изобщо.

                  Транзитни номера може да извади собственика ама собственика ще е купувача. Въпроса е какво струват и колко време отнема и колко струва. И най вероятно от отговорите на тия въпроси ще разберем защо никога не си виждал там такива

                  По принцип не би трябвало да ми трябват гръцки документи ако няма да искам гръцки номера. Ама да видим какво ще ти кажат в

                  Коментар


                  • #39
                    От: Внос на МПС от Гърция ?

                    Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                    Не ми е спешно изобщо, не гоня нещо конкретно там в момента, проучвам дали е опция изобщо.

                    Транзитни номера може да извади собственика ама собственика ще е купувача. Въпроса е какво струват и колко време отнема и колко струва. И най вероятно от отговорите на тия въпроси ще разберем защо никога не си виждал там такива

                    По принцип не би трябвало да ми трябват гръцки документи ако няма да искам гръцки номера. Ама да видим какво ще ти кажат в
                    Колега здравей, по-добре се насочи към платформа мноооого по-лесно и бързо ще стане / а съм почти сигурен и финансово ще е на кантар /, че идея си нямаш какви глупсоти ми надрънкаха в данъчното. Ти чувал ли си транзитни номера за да закараш колата в сервиз? ама за да ги извадиш ти трябва някакъв документ от сервиза... иначе ако искаш да купиш кола без номера и да сложиш временни такива за да я изкараш от държавата нямат. При теб в случая най-големия проблем си остава как ще я прехвърлиш с личната карта на твое име като не знам как ще ти издадат талона, щото в него се записва данъчния ти номер? В / ипургио метафорон / преведено транспортна служба- там където се прехвърлят всички МПС-та ми казаха, че не може с чужди документи, но аз не го вярвам това и смятам, че не си знаят законите. Иначе при самото прехвърляне си правят директно проверка и ако колата има нещо то тя не може да се прехвърли. Подозирам кой може да знае, но нямам познат авто търговец, но ако намериш нещо по обява и ти хареса можеш да ми пишеш на лично ако е автокъща ще се обадя да питам дали не знаят някоя вратичка или повече от служителите в данъчното и транспортната служба. Бих се радвал ако мога да помогна.
                    Real Recognize Real

                    Коментар


                    • #40
                      От: Внос на МПС от Гърция ?

                      Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                      ... Подозирам кой може да знае, но нямам познат авто търговец...
                      И аз мисля, че това е "извора на информация", т.е джамбазите ще знаят всички подробности около продажба и експорт, по простата причина, че имат интерес да продадат кола..
                      .
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #41
                        От: Внос на МПС от Гърция ?

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        И аз мисля, че това е "извора на информация", т.е джамбазите ще знаят всички подробности около продажба и експорт, по простата причина, че имат интерес да продадат кола..
                        .
                        И не само заради това, тук е масова практика служителите да не познават законите и човек се принуждава да ги научи по трудния начин, за няколко неща вече така ме объркват уж хора които трябва да ми помогнат.. и затова си мисля, че джамбазите ще имат повече представа. Забравих да спомена нещо в предния пост- страната като цяло почти няма експорт и инпорт на стари автомобили, да не кажа нулев. Хората си купуват нови автомобили и старите никой никъде не ги търси за износ щото са и по-скъпи и разбираемо е джамбазите да насочат към други страни. Та затова може би е такава каша и не е направено лесно примерно както в Италия, Германия и т.н. тук регистрация на кола е живо приключение струващи хиляди евра, така поне съм слушал от гърци и затова никой не внася и регистрирва освен джамбази и то коли които са или редки или много скъпи и не са били продавани като нови тук.
                        Real Recognize Real

                        Коментар


                        • #42
                          От: Внос на МПС от Гърция ?

                          Здравейте, и аз се мъча да стигна до истината за внос от Гърция, ще купувам, евентуално от частно лице, не от къща, и помолих човека проучи дали мога да ползвам неговата гражданска отговорност за да я изкарам от страната, транзитните номера по негова информация струват 400 евро, и аз му казах че не сьм навит да плащам и гражданска, защото, по думите на познат джамбазин, излиза около 600 евро, прехвърлянето на собствеността още не знам колко ще отсече за двигател над 3000 кубика...няма да е под 200 пари вероятно....и то стана една сметка :-)... много моля някой ако е проиграл вече докарването на собствен ход с временни номера да сподели.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Внос на МПС от Гърция ?

                            Първоначално публикуван от desotodorov Преглед на мнение
                            Здравейте, и аз се мъча да стигна до истината за внос от Гърция, ще купувам, евентуално от частно лице, не от къща, и помолих човека проучи дали мога да ползвам неговата гражданска отговорност за да я изкарам от страната, транзитните номера по негова информация струват 400 евро, и аз му казах че не сьм навит да плащам и гражданска, защото, по думите на познат джамбазин, излиза около 600 евро, прехвърлянето на собствеността още не знам колко ще отсече за двигател над 3000 кубика...няма да е под 200 пари вероятно....и то стана една сметка :-)... много моля някой ако е проиграл вече докарването на собствен ход с временни номера да сподели.
                            Трудна работа първо прехвърлянето, освен ако нямаш някой роднина с документи там да я пише на негово име и после да ти я прехвърли, защото с твоята лична карта НЕ може да стане никакво прехвърляне, нищо че Гърция уж е в Европа и ние също.. Второ за 3 литра мотор се нагласи за около 1000 евро данък, ако колата е със свалени номера / те затова и ги свалят заради задъка, който ако не се плати до края на годината глобата е х2!/ ако искаш да си я докараш на ход. Прехвърлянето също е на база на кубици / тук не съм много сигурен, но мисля, че така беше/ и е поне 250 евро. Аз мога да си купя кола от там и да си я регистрирам в България, защото живея в Гърция и имам нужните документи и познания, но за човек който живее само в България е почти мисията невъзможна и ще трябва да се предовериш на поне един човек за коректност, а в днешно време... И последно не гледайте ниските цени на някои от колите в Гърция, да знаете, че ония византийци МНОГО добре знаят какво продават и никога, ама никога няма да се прекарат! Ако някой колега все пак е решил да пазарува от Гърция мога да му помогна с каквото ми е по силите!
                            Real Recognize Real

                            Коментар


                            • #44
                              Здравейте, да събудя тази стара тема, дали имате някаква актуална информация. Предстои ми закупуване на автомобил с активна регистрация и се интересувам как мога да си го прибера до България.
                              Интересуват ме следните въпроси:
                              1. Договора - има ли нещо по-специфично или може да е между продавач-купувач;
                              2. Трябва ли да се изваждат някакви допълнителни документи за отписването;
                              3. След внасянео тук в КАТ каква е процедурата с чуждите номера;
                              4. Вариант на всичко с транзитни номера или без номера и с репатриране до България

                              Моля някой, който е преминал през този процес, да сподели актуална информация.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X