Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на МПС от Гърция ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Внос на МПС от Гърция ?

    С две думи - няма проблем ако е без номера и на платформа да се регистрира тук ?

    Коментар


    • #17
      От: Внос на МПС от Гърция ?

      Първоначално публикуван от калабак Преглед на мнение
      Още новини по темата : Тъкмо ме информираха ( на почти 100% достоверност), че единственият начин да се регистрира гръцко МПС у нас е, да бъде отчислено там (вид гаранция, че няма тежести, ипотеки и др.) и да се докара до БГ с колесар, тъй като тамошните транзитни номера и застраховки, били много скъпи.
      Да ти имам източника!! Ако разбира от регистрация ме брой за негър.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #18
        От: Внос на МПС от Гърция ?

        Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
        С две думи - няма проблем ако е без номера и на платформа да се регистрира тук ?
        Е няма проблем, по същия начин се влачат всички скрапове от Европа, които са без номера, а са без номера именно защото са свалени за дерегистрация. Трябва ти обаче документ за собственост- кауфертрак ли, нотариален договор и т.н, с което да покажеш, че автомобила е твоя собственост.
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #19
          От: Внос на МПС от Гърция ?

          Ми специално за гръцките автомобили невинаги е вярно твърдението.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #20
            От: Внос на МПС от Гърция ?

            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
            Ми специално за гръцките автомобили невинаги е вярно твърдението.


            Какви са особеностите ?

            Коментар


            • #21
              От: Внос на МПС от Гърция ?

              Примерно запориран от банка.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #22
                От: Внос на МПС от Гърция ?

                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                Примерно запориран от банка.
                Гръцкия нотариус не може ли да провери този факт преди да извърши сделката ?
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #23
                  От: Внос на МПС от Гърция ?

                  Дълго е за писане.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Внос на МПС от Гърция ?

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Гръцкия нотариус не може ли да провери този факт преди да извърши сделката ?
                    Кола се прехвърля за ден
                    1 иска се документ от данъчното че не дължи
                    2 документ че колата е 100% собственност/не дължи на банка/
                    3 минат технически преглед
                    4 платен пътен данък
                    такса за прехвърляне е според кубиците ,за 1.9 беше към 200Е
                    Grand Vitra ddis 2008
                    SEAT Althea XL tsi 2010
                    Mitsubishi Canter

                    Коментар


                    • #25
                      От: Внос на МПС от Гърция ?

                      Знае ли се изобщо дали има възможност за издаване на транзитни номера в Гърция, независимо колко е скъпо? Автокъщата в Атина, с която си пиша покрай една потенциална покупка твърди, че уж митническа агенция можела да ги уреди за 2 дни и 300 евро. Някой знае ли повече инфо?

                      Инспекторът в отдела по регистрация в КАТ пък ми каза днес, че можело и да се дойде с гръцките [нетранзитни] номера, и като ги вземат при регистрацията в КАТ да издадат служебна бележка (на български), която да послужела пред гръцките власти на бившия собственик на колата за да я свали от отчет. Беше категоричен, че гръцките номера остават тук, в България.

                      @калабака: дай моля координати на тази платформа, която може да докара кола от Атина за 500 евро.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Внос на МПС от Гърция ?

                        Първоначално публикуван от SUV-Lover Преглед на мнение
                        Знае ли се изобщо дали има възможност за издаване на транзитни номера в Гърция, независимо колко е скъпо? Автокъщата в Атина, с която си пиша покрай една потенциална покупка твърди, че уж митническа агенция можела да ги уреди за 2 дни и 300 евро. Някой знае ли повече инфо?

                        Инспекторът в отдела по регистрация в КАТ пък ми каза днес, че можело и да се дойде с гръцките [нетранзитни] номера, и като ги вземат при регистрацията в КАТ да издадат служебна бележка (на български), която да послужела пред гръцките власти на бившия собственик на колата за да я свали от отчет. Беше категоричен, че гръцките номера остават тук, в България.

                        @калабака: дай моля координати на тази платформа, която може да докара кола от Атина за 500 евро.
                        Много се съмнявам грък да се съгласи да си даде колата и документите на непознат. Тия са такива гъби..., че и сами на себе си не вярват !
                        Сузуки Джимни 1.3, 99г.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Внос на МПС от Гърция ?

                          Обмислям един вариант за мотор от Гърция понеже имам познати там.
                          Та каква е процедурата? отчисление , проверка за платени данъци ? договор за покупко-продажба къде се прави (нотариално или може както тук между продавач и купувач ако е до 400сс)
                          може ли моя приятел да напише договора направо на мое име за да не ходя аз до Гърция ?
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #28
                            От: Внос на МПС от Гърция ?

                            Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                            Обмислям един вариант за мотор от Гърция понеже имам познати там.
                            Та каква е процедурата? отчисление , проверка за платени данъци ? договор за покупко-продажба къде се прави (нотариално или може както тук между продавач и купувач ако е до 400сс)
                            може ли моя приятел да напише договора направо на мое име за да не ходя аз до Гърция ?
                            Малко е стара темата, но може да е полезна за някой друг. Не може да я напише на твое име освен ако нямаш синя/жълта карта за престой в Гърция издадена от Европейската полиция пробвал съм няколко пъти с личната карта и паспорта и нъц.. Искат или гръцки документи или такива за разрешен престой/работа макар да сме в Европейския съюз. Няма такъв тюрлю гювеч никъде! Сега в последните три години ако са променили нещо иначе не. Много познати около мен си купиха коли, НО с редовни номера от тук и при регистрацията в КАТ нямаха никакви проблеми като нашата служба си връща номерата в Гърция и ти не се занимаваш с нищо. Тези врътки с изпращане на номера на собственика са много опасни като знам какви данъци и глоби могат да ви тряснат ако гъркъ не си свърши работата. Винаги с едно на ум.
                            Real Recognize Real

                            Коментар


                            • #29
                              От: Внос на МПС от Гърция ?

                              Някой правил ли е таква сделка да обясни по-подробно как става точно?

                              1. Прехвърлянето при нотариус ли е като в България или само се пише договор между двете страни като в Германия?
                              2. Има ли начин човек да е сигурен че няма запори или други проблеми със собствеността които ще избият после?
                              3. Транзитни номера изобщо има ли и каква им е цената?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Внос на МПС от Гърция ?

                                Моя опит е следния.
                                За мотоциклет 110сс.
                                Договор за покупко-продажба в Гърция беше малко по различен. На единия екземпляр пише че продавача продава на купувача, а на другия , че купувача, купува от продавача. Специално за 110сс не сме ходили при нотариус. За по големи кубатури не знам. С продавача отидохме в някаква общинска служба да отчислим мотора. Свалиха номерата и издадоха някакви документи за отчисление. Доколкото разбрах ако мотора ще се изнася в друга държава , издават и още някакъв документ, за който се чака 1-2 дни, но понеже нямахме време да чакаме, се смилиха да го направят в рамките на 1 час чакане

                                Като цяло е това.

                                След това почват мъките с нашия КАТ. Давай преводи на документи и какви ли не още простотии. Щото имало много крадени мотори от Гърция и видиш ли , превода на някакъв хвърчащ лист Договор сигурно ще намали кражбите.
                                Нищо че оригиналните документи на мотора и талона са в мен.
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X