Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заменяемост преден диф 2.2 на 2.0 115кс възможен ли е ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заменяемост преден диф 2.2 на 2.0 115кс възможен ли е ?

    Добър вечер !
    Интересува ме дали е възможно да се замени дифът на Фронтера А Спорт 2.0 със диф от А дълга база но със 2.2 моторът ? Има ли разлики във предавателните числа ? Причината е тая ама и дифа е заминал.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0416.jpg
Прегледи:1
Размер:108.9 КБ
ID:6104864
    Не зная причината ама снимката я качва със главата на долу.
    о897ч87о3о

  • #2
    От: Заменяемост преден диф 2.2 на 2.0 115кс възможен ли е ?

    Предавателните числа и полуоските са различни-не става.

    Коментар


    • #3
      От: Заменяемост преден диф 2.2 на 2.0 115кс възможен ли е ?

      Илийка не така де , става трябра да се смянят още няколко части , заден диф , полуоски и най вероятно да се скъси предния кардан. 2000 е с 5,13 диф а 2,2 с 4,88
      Николай Георгиев 0+
      тел.0887357722

      Коментар


      • #4
        От: Заменяемост преден диф 2.2 на 2.0 115кс възможен ли е ?

        Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
        Илийка не така де , става трябра да се смянят още няколко части , заден диф , полуоски и най вероятно да се скъси предния кардан. 2000 е с 5,13 диф а 2,2 с 4,88
        И задния също и кутията също и помпата на съединителя също.....и не се сещам какво още. Тоя филм съм го играл нали знаеш.

        п.п.Има 2000 и с 4.88 и с големата кутия/виждал съм/,ама са редки птици.
        Последно редактирано от gimax; 14-12-15, 22:16.

        Коментар


        • #5
          От: Заменяемост преден диф 2.2 на 2.0 115кс възможен ли е ?

          Много благодаря за отговорите ! Значи търся само от спорт бензин и това е.
          о897ч87о3о

          Коментар


          • #6
            От: Заменяемост преден диф 2.2 на 2.0 115кс възможен ли е ?

            Най добре се увери твоя диф с какво предавателно е и тогава търси,защото и аз съм виждал къса база с 4.88...
            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

            Коментар


            • #7
              От: Заменяемост преден диф 2.2 на 2.0 115кс възможен ли е ?

              Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
              Най добре се увери твоя диф с какво предавателно е и тогава търси,защото и аз съм виждал къса база с 4.88...
              Добро утро !
              Как да разбера дифа със какво предавателно число е?
              о897ч87о3о

              Коментар


              • #8
                От: Заменяемост преден диф 2.2 на 2.0 115кс възможен ли е ?

                Първоначално публикуван от krackman Преглед на мнение
                Добро утро !
                Как да разбера дифа със какво предавателно число е?
                Трябва да има табели и на задния и на предния.

                Коментар


                • #9
                  От: Заменяемост преден диф 2.2 на 2.0 115кс възможен ли е ?

                  Много благодаря за отговорите!Ввече е намерен дифа и ще се слага , ако е свален няма как да се счупи отново!
                  о897ч87о3о

                  Коментар


                  • #10
                    От: Заменяемост преден диф 2.2 на 2.0 115кс възможен ли е ?

                    Ама да не забравиш накрая да пишеш какво и как се е случило ,за да могат и други да прочетат.
                    Румен Николов

                    0888 358 572

                    Коментар


                    • #11
                      От: Заменяемост преден диф 2.2 на 2.0 115кс възможен ли е ?

                      Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                      Ама да не забравиш накрая да пишеш какво и как се е случило ,за да могат и други да прочетат.
                      Продължавам темата си защото след онзи диф за кратко време счупихме още 2. Докато машината беше със стоковите хъбове те си прещракваха но не трошеше дифове.
                      Със ръчните предният диф стана бушон и не удържа . След няколко дни ще се вземат дифове от дълга база и каквото още трябва има донор така че ще се бачка.
                      Фронтерата е на колегата и той не иска да я слага на цял мост отпред ,ако бях аз нямаше и да я мисля даже.Моля който се е сблъсквал със това да даде мнение. Имам странното чувство че след като се сменят дифовете ще почне да троши раздатки. Ако се сложи другата кутия която си е по голяма няма ли да стане много къс карданът към задния диф?
                      о897ч87о3о

                      Коментар


                      • #12
                        От: Заменяемост преден диф 2.2 на 2.0 115кс възможен ли е ?

                        В какви условия се кара тази кола ? Това чупене не ми изглежда нормално... или наистина много зор и давате.
                        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                        Коментар


                        • #13
                          От: Заменяемост преден диф 2.2 на 2.0 115кс възможен ли е ?

                          Ами дори не е хард по скоро разходка е . Счупи се последният във локва не кой знае каква . Първият се счупи на зор наистина. Вторият на изкачване на един сипей. Ама 3 тия наистина се предаде без зор . Кекавички са и предните дифове. Аз лично ако беше моя бих заложил на много по голям ъпгрейд , мостове ,кутия раздатка и каквото дойде но колегата е решил така .
                          о897ч87о3о

                          Коментар


                          • #14
                            От: Заменяемост преден диф 2.2 на 2.0 115кс възможен ли е ?

                            Преден и заден заменени от 2.2 дълга база. Единственно се пипна предният кардан. Надяваме се че тея ще държат повече.
                            о897ч87о3о

                            Коментар


                            • #15
                              От: Заменяемост преден диф 2.2 на 2.0 115кс възможен ли е ?

                              Първоначално публикуван от krackman Преглед на мнение
                              Ами дори не е хард по скоро разходка е . Счупи се последният във локва не кой знае каква . Първият се счупи на зор наистина. Вторият на изкачване на един сипей. Ама 3 тия наистина се предаде без зор . Кекавички са и предните дифове.... .
                              Има нещо гнило тука.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X