Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коледни отстъпки от KARTA.BG!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Коледни отстъпки от KARTA.BG!

    Каква е настройката ви на детайл за картата? Трябва да е нормално или по-малко.

    Топо ЛТ е много различна, тя освен че няма много неща е на доста по рядка решетка, т.е. точността и на максимална детайлност е +- 3 метра.

    Когато са мислени тези уреди нямаше толкова много детайли по картите. В момента компилирам 24 различни карти заради лицензните простотии и видовете карти, което минава за няколко дни ако няма грешки. Трябва да има много основателна причина за да удължа този процес. Разбирам, че не е приятно нещо да бави, но на уред произведен преди толкова много години е нормално. Нито телефон нито компютър нито таблет произведен преди 7 или повече години може да понесе актуален софтуер и да върви като модерна техника. Nuvi 205 е прекрасен модел ... от май 2008-ма (и аз имам едно - още работи!), Nuvi 7x0 е уред на 8 години и се учудвам, че още работи - повечето покрай мен дадоха фира.

    В крайна сметка дори в момента има и решение - ползвайте топоЛТ или City с намалено ниво на детайлност.

    Коментар


    • #17
      От: Коледни отстъпки от KARTA.BG!

      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
      "Заръчах" лайф тайм, утре ще засиля пари по електрическото банкирване за него.
      Един съвет, въпреки, че това не е най-подходящото място:

      Имам изтекъл мап сорс лиценз на 2 уреда: Zumo и 60csx.
      Има ли някакво значение на кой от двата ще удължа този лиценз?
      Принципно много рядко ползвам мап сорс/бейс камп за обновяване на картата.
      По-верятно е на ръчният да се наложи нещо такова.
      Има ли някакви други ограничения за ползването му освен upload maps през софтуера само към уреда, на който е активиран лиценза?
      Предполагам няма проблем маршрити/точки/следи да се прехвърлят от който и да било дивайс към картата?
      Да, няма смисъл да се плащат и двата лиценза. Единствената малка полза от МапСорс варианта на картата, е че хоризонталите са вградени в основния слой и опресняването на картата е малко по-бързо. На другите карти са в отделен (прозрачен), слой което позволява да се изключват на някой уреди, но пък се опреснява малко по бавно и понякога създават проблеми при изчертаване на Nuvi и Zumo сериите.

      Коментар


      • #18
        От: Коледни отстъпки от KARTA.BG!

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        Да, няма смисъл да се плащат и двата лиценза. Единствената малка полза от МапСорс варианта на картата, е че хоризонталите са вградени в основния слой и опресняването на картата е малко по-бързо. На другите карти са в отделен (прозрачен), слой което позволява да се изключват на някой уреди, но пък се опреснява малко по бавно и понякога създават проблеми при изчертаване на Nuvi и Zumo сериите.
        Много благодаря за адекватното обяснение.
        А също така и за супер бързата активация - лиценза вече е активен.
        Дори не съм сигурен че превода е получен - аз го пуснах едва тази сутрин!

        Иначе не съм имал намерение да купувам мапсорс лиценз и за двата уреда.
        Просто се двоумях на кой от двата да го поръчам.
        Очевидно остава на ръчният.
        На него по-често ми се налага да правя сглобки от различни сегменти от карта/карти.
        Така, че upload на тази сглобка през мапсорса за него ще ми върши повече работа.

        Още веднъж благодарности и весели празници!
        Враг усраине

        Коментар


        • #19
          От: Коледни отстъпки от KARTA.BG!

          Явно на Дедо Мраз му се е съдрал чувала и изпадат разни неща!
          Едва днес забелязах, че имам и активен мапсорс лиценз без да съм го плащал!
          Не че няма да го направя но мислех да платя мапсорс-а отделно, след св. Паралей.
          Само дето падналият от небето не е уцелил уреда, на който мислех да го активирам.
          Ма ако е подарък, каквото улучил-това...

          Ще ви пиша на мейл за проблема да не цапаме темата.
          Държа да отбележа, че за мен това изобщо не се явява като проблем, дори напротив

          Сега дори се сещам за историята и защо се е получило така...
          Да, определено е бъг в системата ви но както казах ще драсна лиликтрическа поща с детайли за да си го... поправите

          Това последното е във връзка с един виц:

          Две дечица и едното се хвали на другото:
          Виж, виж! Пък тати ми поправи касичката и вече не дрънка!
          Враг усраине

          Коментар


          • #20
            От: Коледни отстъпки от KARTA.BG!

            хахахаха - благодаря, явно програмистите преправяйки системата са направили подаръци, няма лоши, явно е било писано както се казва

            Коментар


            • #21
              От: Коледни отстъпки от KARTA.BG!

              Чакаме вече с нетърпение 2015q4!!!!
              P.S Какво означава,каква е тази функция която ще бъде премахната от топо варианта: - поддръжка на заключване към пътя (експериментално)?
              Последно редактирано от vlahkab; 21-12-15, 06:40.

              Коментар


              • #22
                От: Коледни отстъпки от KARTA.BG!

                Тази функция доста пречи за ползването на ОФРМ на Нюви уредите, защото изкуствено държи позицията върху пътя, на който се намирате и трябва да се отдалечите поне 20-50 метра за да покаже, че вече не сте на пътя. Ако се движите по слабо видим път/пътека на практика няма как да разберете дали сте на него или не. За горските уреди има опция да се изключи това заключване, но за нюви е по трудно. Трябва да се зададе маршрутизиране права линия, което пък ограничава маршрутизирането...

                Днес-утре трябва да я пуснем q4-ката. Промените в сайта са на финалната права.

                Коментар


                • #23
                  От: Коледни отстъпки от KARTA.BG!

                  Аз нещо не можах да схвана? Какво ще стане с topolite версията че аз само нея си изпозвам ?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Коледни отстъпки от KARTA.BG!

                    Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
                    Аз нещо не можах да схвана? Какво ще стане с topolite версията че аз само нея си изпозвам ?
                    Обяснено е малко по горе.

                    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                    Топо картата ще стане подобна на другите топо карти по света и от нея ще махнем следните неща:

                    - блокове
                    - очертания на платени зони за паркиране по градовете (сини, зелени), очертания на сгради и квартали.
                    - JCV (Реалистични изгледи на кръстовищата)
                    - 3D сгради
                    - поддръжка на трафик (който работи ли въобще?)
                    - поддръжка на заключване към пътя (експериментално)

                    Ще оставим търсенето на адреси, което повечето топо карти не поддържат, но не мисля, че пречи за бързодействието на картата по някакъв начин.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Коледни отстъпки от KARTA.BG!

                      Излезе 2015Q4!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Коледни отстъпки от KARTA.BG!

                        При условие, че имам лиценз на картата на SD, мога ли да запиша две версии - ТОПО и CITY например, като едната да ползвам на Нувито, а другата на Колорадото?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Коледни отстъпки от KARTA.BG!

                          Можеш да свалиш всяка налична разновидност но тя ще бъде работеща единствено на уреда, за който е лиценза.
                          Той е свързан с конкретен уред.

                          Аз пък намерих проблем с отстъпките за мапсорс лиценз.
                          При заявено плащане по банков път системата не приема кода за отстъпка и "таксува" нормалната цена.
                          Изобщо не става въпрос за 10лв, особено в контретният случай но все пак програмистите пак са о....и нещо.
                          И нормално де, те все пак са програмисти.
                          Не са точно като хората



                          Враг усраине

                          Коментар


                          • #28
                            От: Коледни отстъпки от KARTA.BG!

                            Ще го оправим, благодаря!

                            Преведете сумата с отстъпката - 39.98, нищо че пише друго.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Коледни отстъпки от KARTA.BG!

                              Готово, днес отпътуваха.
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • #30
                                От: Коледни отстъпки от KARTA.BG!

                                Честита Коледа!
                                Писах на супорта и чакам да ми поправят подаръка [emoji9]
                                На кой по дяволите му хрумна да ми активира city лиценз на туристически уред?
                                Това е супер цинично, честно [emoji3]
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X