Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Движение без преден кардан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Движение без преден кардан

    Здравейте колеги днес установих че едното каре на предния кардан е дало фира и трябва да го сменя. Въпросът е че я карам постоянно и в момента нямам време да го ремонитрам - Дискавъри 300 тди 97 г. Мога ли да се движа само на задно със свален кардан докато го занеса в Кубрат за ми сменят карето и да го балансират? Благодаря!
    Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

  • #2
    От: Движение без преден кардан

    Можеш със заключен междинен диференциал. Какво ще е поведението на диското само на задно - не знам. Има вероятност изобщо да не ти хареса
    Смяната на каре не изисква баланс на кардана.
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #3
      От: Движение без преден кардан

      Говоря за ден два. Не повече
      Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

      Коментар


      • #4
        От: Движение без преден кардан

        Решил си, че карето е разбалансирало кардана и новото ще има достатъчно разлика, че да трябва баланс, но искаш да свалиш единият кардан и да караш така, при положение, че жипката е смятана за с два...
        Не е от най-мъдрите решения според мен.
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #5
          От: Движение без преден кардан

          Нищо и няма на жипката от ден-два по нормални пътища, задният кардан и диференциал ще получат допълнително натоварване горе-долу колкото ако си включил бавните. Те за толкова са предвидени, просто не се навирай в гадни места и не тегли каравана през това време.

          С Лендровър това не съм го пробвал, но Лада Нива без преден кардан става много яка дрифтачка независимо искаш или не искаш. Попадал съм в доста трудни за овладяване ситуации. По всичко изглежда че ЛР ще се държи по същия начин, така че внимавай много и в завоите влизай бавно. Вчера сутринта в Русе по асфалта имаше скреж.

          Коментар


          • #6
            От: Движение без преден кардан

            Карай спокойно без много газ. Нищо му няма.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Движение без преден кардан

              Благодаря колеги. Все пак реших да не карам джипката и намерих друго МПС до утре с което да се придивижвам. Утре ще сменя кръстачката и продължавам с карането.
              Това сигурно е едниственото МПС с което не бих се разделил под какъвто и предтекст да е. Чак жена ми я заобича и сега се караме кой да я кара.
              Не и пука къде спира и на какъв бурдюр трябва да се качи.
              Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

              Коментар


              • #8
                От: Движение без преден кардан

                Спокойно, няма нищо да му стане... просто не го юркай много. Карал съм Голф Синхро заради счупено каре само на задно без последствия.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Движение без преден кардан

                  Първоначално публикуван от martin_gr Преглед на мнение
                  Все пак реших да не карам джипката...........
                  Прекален светец и Богу не е драг.
                  Карай си спокойно джипа, нищо няма да му стане, тези машини са проектирани да понесат много по-големи натоварвания и издевателства отколкото може да направиш на задния мост, ако я караш по асфалта. То даже и в гората да идеш-пак няма да му направиш нищо, ако внимаваш малко, та какво остава за внимателно по асфалта.
                  Ма както си решиш де, джипа си е твой, акъла също.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Движение без преден кардан

                    Исках да кажа, че ако си балансираш кардана след смяната на всяко каре - значи вършиш всичко по книга и няма логика да го караш без един кардан.
                    Някои сменят карета без да балансират и карат ден-два без един кардан. И аз съм го правил включително и не се оплаквам нито от липса на баланс, нито при внимателно каране без един кардан.
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Движение без преден кардан

                      Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                      Исках да кажа, че ако си балансираш кардана след смяната на всяко каре - значи вършиш всичко по книга и няма логика да го караш без един кардан.
                      Някои сменят карета без да балансират и карат ден-два без един кардан. И аз съм го правил включително и не се оплаквам нито от липса на баланс, нито при внимателно каране без един кардан.
                      Има и трети вид - преценяват всяко решение поотделно според ситуацията. Примерно аз не бих оставил небалансиран кардан защото това води до нови и скъпи проблеми в бъдеще. Понякога в много близко бъдеще. А фултайм джипка съм карал само на предно и само на задно - стотици километри и по двата начина. Друго освен че спестих от пътна помощ не се случи.

                      Познавам и човек който е чупил и предното, и задното на Диско2 по такъв начин. Само че не за стотици километри, а за хиляди, в лош терен, с големи гуми и усилен двигател. Тук случаят не е този.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Движение без преден кардан

                        При смяна на каре си носите карданите на баланс???????????????????????????????????????
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Движение без преден кардан

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          При смяна на каре си носите карданите на баланс???????????????????????????????????????
                          Зависи на какво.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Движение без преден кардан

                            Е на какво, нали говорим за обикновен кардан?
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Движение без преден кардан

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              При смяна на каре си носите карданите на баланс???????????????????????????????????????
                              И аз така реагирах, затова в горното си мнение писах, че не е необходимо.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Зависи на какво.
                              Ясене, съвсем ясно е написано на каква кола и кое каре...
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X