Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016, с подкрепата на PowerWinch

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

    Виждам, че хората се бъркат и мислят, че има промяна в начина на оценяване.

    Няма никаква промяна. За състезателите е същото както миналата година. За организаторите е по-лесно да правят класирането и да има по-малко за въвеждане и съответно по-малко грешки.

    Дали щи даваш за взета или ще наказваш за невзета е едно и също нещо. Самите състезатели още на първото състезание ще разберат колко по-лесно ще си следят точките.

    Пълната свобода кога да караш зоните води до празни зони, струпване на състезатели само на една зона и като цяло 4 часа хем няма каране, хем времето не стига, хем публиката недоволна.

    Който беше на Разград видя колко стегнато протече всичко с групите. Състезателите гледат останалите, зоните не са празни, съдийте имат работа и са по 3-ма на зона. Който има съмнение да дойде на Сливен през 2016 и ще види нагледно.

    Коментар


    • #32
      От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

      Изходът ,който носеше досега 100 точки ,вече няма да ги носи , а само ще фиксира края на времето.

      Ако екипаж е поискал отсрочка от 15 мин , а след него екипажът ,който е влязъл се забави повече от 15 мин/примерно счупен и се налага евакуация/ ,поискалият отсрочка стартира след евакуацията ,независимо ,че е повече от 15 мин.

      Според мен трябва да е така ,защото не го бяхме коментирали.
      Последно редактирано от antiroad; 15-12-15, 07:10.
      0887/400121 Антон Донев

      Коментар


      • #33
        От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

        Да, така е. Той трябва да е готов да стартира, когато го повикат.

        Коментар


        • #34
          От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

          . Така всеки можеше да си подбира кога и къде да кара, а сега се налага да застане на старта когато му се падне, и ако не се яви-търпи наказания.

          На мен поради опакия ми характер много ми допадаше идеята за
          "нищо задължително, караш каквото ти е кеф, и се класираш според това докъдето ти е бил кефа и възможностите".
          ма щом така сте го решили-така ще се кара, пак казвам-дано да е за добро. Макар, че всички знаем за пътя към ада...
          Дано не съм прав, че траялния шампионат е едно от хубавите неща в българския офроуд, и искам да се развива и да намира все повече почитатели.
          Супер звучи Коле "нищо задължително", но то и сега долу-горе ставаше групиране. Минава първия по жребий (ще, не ще) всички други стоят и го гледат, после 3 часа кандърми кой да е втория. И не се случва нищо. Ако състезателите влизаха един след друг, нямаше да се наложи това групиране.

          Ти си бил съдия. Безкрайното чакане на една празна зона харесваше ли ти? И като остане половин час до затварянето й да се чудиш как да пуснеш 10 автомобила така, че да няма сърдити.

          Коментар


          • #35
            От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

            Коле единственото различно всъщност е ,че като се счупиш и нямаш късмет да можеш да се ремонтираш ще пропуснеш зоната.Малко е гадничко ,но важи за всички.
            От друга страна организацията се подобрява , а и ще има винаги публика ,а не както досега да се случва екипажа да си кара само със съдиите /понякога/.
            0887/400121 Антон Донев

            Коментар


            • #36
              От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

              Ясно, че само аз ще се опитвам да ви критикувам, но да знаете, че е от добро. Искам да се развиваме и да ставаме по-добри в траяла.

              Относно "пълната свобода"-това си е много добър принцип, макар, че понякога наистина води до празни зони, и струпване накрая.
              Ама не знам защо толкова се грижите за състезателите-ами като не са застанали на старта в нормален час-ще пропуснат зоната след като времето и изтече, да са мислили преди това. А и всички състезатели са наясно с това, така, че не го мислете. При мен на Ивански също имаше подобен казус, но не допуснахме екипаж да стартира в зоната след като времето и свърши. И нямаше недоволни, защото Ради слънчаса да стои и да чака състезатели, като им беше напомнено, че има свободна зона, а те се струпаха накрая, та не им стигна времето. Ми да са мислили Овреме.
              Вярно е и това, че със задължителния старт се подобрява организацията, както и се вдига адреналинът на състезателите, но за мен свободата да избираш кое да караш(и кога) и кое не, е много хубаво нещо, само за това ме е яд, че сте го ограничили.
              Иначе щом казвате, че няма разлика в оценяването-така да е.
              На мен ми е много по-лесно да сборувам спечелени точки отколкото да изваждам наказателни, ма както и да е. Както вече казах-на мен ми е достатъчно да знам, че правилното каране е да не събарям колове и ленти, да мина през възможно повече врати, да не пропускам зона, и за минимално време, и това е достатъчно.

              И пак-дано да има бюджет за пълна програма(6 от 6 състезания), ще се кефим да покараме по вашите баири и трапове.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

                С този сложен правилник,и с тези безброй наказания за какво ли не, и всевъзможни ограничения едва ли скоро ще дойде публика.Съдя по себеси и приятелите ми.Преди ходехме до другия край на държавата да гледа ме състезанията но сега и в нашия град като карат ,не ме влечат.Няма я масовоста и интригата.Стана така че вадиш едни по-големи пари за тръбарка и си напред.Няма го човешкия фактор.

                Коментар


                • #38
                  От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

                  Румба, не съм съгласен за това, че правилника е сложен. Даже напротив-това е един от най-простите и изчистени правилници които съм виждал. Само моя(за траял Ивански де) е по-прост.

                  А а публиката на състезанията напоследък гледам, че навсякъде тя намалява. Не мога да си го обясня, атракцията е даже повече отколкото преди няколко години, но май състезанията станаха все по-еднакви, та публиката вече знае какво се случва, и не и е интересно.
                  Но пък шампионатът се прави на за да е интересно на публиката, а за състезателите.

                  За парите и тръбарките е вярно, но така е навсякъде по света, във всички спортове. И навсякъде важи принципа "ами извади и ти едни такива пари и се състезавай". Не може да ограничиш хората да се състезават с машини които струват до 10 000 лева, примерно.
                  Нещо повече-добре е да има такива хора, които да ни вкарват в час със световните(или поне европейските) машини, и техните възможности.
                  А и недай Боже да започнем да забраняваме на някого да кара просто защото има възможност да кара машина която е с класа над другите.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

                    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                    С този сложен правилник,и с тези безброй наказания за какво ли не, и всевъзможни ограничения едва ли скоро ще дойде публика.Съдя по себеси и приятелите ми.Преди ходехме до другия край на държавата да гледа ме състезанията но сега и в нашия град като карат ,не ме влечат.Няма я масовоста и интригата.Стана така че вадиш едни по-големи пари за тръбарка и си напред.Няма го човешкия фактор.
                    Не искам да обяснявам колко прави 2+2=????
                    Но със сигурност много хора знаят правилният отговор!
                    Не се коси чак толкова много,има много голям напредък в оффроуд-траяла в България!
                    И е много важно как ще се организирате в Самоков около едно,добре организирано траялно състезание,защото Самоков е едно прекрасно място за такова !

                    Коментар


                    • #40
                      От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

                      Ще отговоря и на двамата.Не искам да прозвучи като заяждане,просто търсим някаква истина за липсата на публика.И при нас в Самоков както и на всякъде ,нещата не може да станат както преди,няма я масовоста ,а отам няма и ентусиязма изчезна.Сашко се опитва да направи нещо но като поткрепата му от нас е малка нищо няма да стане(просто ще му писне и на него и състезания няма да има при нас)Не може в Сърбия нещата да са направени прости а ние все още да се вторачаваме в колчета и ленти.На състезанието на близнаците не може да се кара с тракторни гуми,(с какво са по агресивни от Силвърстона)оставете ги бе хора те сами ще отпаднат,след като се убедят състезателите че не им вършат работа.Клас прототип трябва да има това е елитния клас който дърпа нивото нагоре.,Но освен хоби трябва да има някакъв клас като преди идваш със стандартен джип ,независимо от гумите които си могъл да му набуташ и караш ,не да правиш две-три коли за различни състезания и класове.Пък като ти влезе оффроада в кръвта ти сам ще се орентираш към твоето място Не знам кой измисли щурата работа за зоните,всеки чака да мине другия или се дивиме на празни зони.Няма такъв филм караш когато тие жребия не когато мислиш че условията са най-подходящи за теб.Минаваш цялото трасе ,събираш едни 1000точки ,да речем ,не минаваш събираш по-малко и не участваш в награждаването.Ако минат 20човека всичко печели най бързияТрасетата трябва да се променят малко от време на време,щото сега се кара по-един и същ начи вече много години(например големи водни препядствия където малките и пъргави бензинки губят предимство,дълбоки кални зони и продължителни и много други неща които ги знаете по-добре от мен.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

                        Румене в тряла трасетата много са се променили вече - няма големи водни препятствия, няма дълги кални зони на лебедка. Препятствията са проходими, с повече наклони, най-вече странични или направени в лек склон. На теб ти е близко Зверино и донякъде Лазарово. Заповядай да видиш какво представлява траяла в момента. Всяка година се надявам да се върви към по-добро.

                        Вече няма да има и чакане и назландисване по зоните. Нареждат се джиповете пред една зона и всички минават един след друг, после отиват всички на следващата зона и така.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

                          А не е ли най-добре да се тегли жребий за поредност както преди ? така няма да има назландисване.
                          Samurai Gemax

                          Коментар


                          • #43
                            От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

                            То е точно така разделяме се на две групи и на самата зона съдиите ви теглят жребии

                            Коментар


                            • #44
                              От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

                              Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                              А не е ли най-добре да се тегли жребий за поредност както преди ? така няма да има назландисване.
                              Прочети правилника, на местата, където текста е с червен шрифт. Там конкретно е описано всичко, има отговор и на твоя въпрос, и той е положителен.

                              И на вниманието на Кольо:
                              1. Промените в точкуването облекчават работата на съдиите при обобщаване на резултатите.
                              2. Промяната за поредността за влизането в зоните толерира коректните състезатели, и облекчава съдиите.
                              3. Прави Франко през зимата, и идвай да караш, стига си се глезил, че хем не ти прилича, хем на мен не ми прилича точно аз да ти го казвам! Нали ти ми беше първия учител!
                              Георги Донев, 0889 437 687
                              Nissan Patrol Y60

                              Коментар


                              • #45
                                От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

                                Технически изисквания
                                към машините...
                                клас Стандартен
                                2. Окачване
                                Машините в този клас могат да бъдат подобрявани, но изискването е да са с оригиналния за модела тип окачване (ресьорно, пружинно- трилинково с панхард, пружинно с А-рамо и т.н.)
                                Машините в този клас трябва да са със
                                серийните за модела мостове.

                                ...1 ?Това не праща ли автоматично малките риби при акулите?
                                (повечето самураи са с НЕсамурайски мостове,за витарите да не говорим)
                                2 ? Може ли вранглер и самурай да мерят сили в този клас при условие че отговарят на всички условия(визирам мощност на мотора) ?
                                Редно ми се вижда да има някакво разделение по кубатура.

                                http://vbox7.com/play:398e8b82

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X