Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя от двете помпи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Коя от двете помпи?

    Здравейте, колеги!

    Дойде време за закупуване на първото гладкоцевно оръжие. Нарезни имам, но гладките са ми тъмна Индия.
    Оръжието няма да се използва за лов- ще стрелям на стрелбища, като за момента нямам идея да се заигравам и с IPSC.

    Изискванията са:
    -компактност,
    -безотказност,
    -възможно по- голям магазин/ тубуляр,
    -прилична точност до 50 м.,
    -всеядност на боеприпаси.

    Моля, коментари от типа: "за к'во ти е тоя анахронизъм- помпа??? 'земи си един полуавтомат", "с тея 51 см. цев, на 100 метра не можеш да улучиш нищо", "командосията те тресе...", са излишни.

    Към момента съм се спрял на следните неща:

    Fabarm STF compact:



    Armsan RS-X2 Telescopic stock:




    И Spas 15:



    За сега баба Спаска отпада от надпреварата, понеже ме предупредиха, че в КОС може да ми направят проблем с регистрацията, поради цевта от 49 см. Друго, което ме притеснява е пълната липса на части, включително- пълнители. Ако някой има идея дали мога да я регистрирам спокойно и от къде мога да си намеря няколко пълнителя, Спаска се връща в играта. На мен лично ми допадна много като усещане, въпреки малко по- голямата си маса. Цената е съвсем прилична- 1000 лева.

    Битката се води основно между Армсан- а и Фабарм- а. И двете пушки много ми харесват, нямам забележки нито към изработката (визуално!), нито към усещането в ръката. Фабарм- а има огромен плюс за мен, че е със сгъваем приклад. Цените на двете изделия ме накараха да се замисля. Цената на Армсан е 800 лева, цената на Фабарм е точно три пъти по- висока- 2400 лева.

    Въпросите ми са:
    -Получавам ли за три пъти по- високата цена и три пъти по- качествено оръжие?
    -Мога ли преправя приклада на Армсан-а да се сгъва? Някой има ли идея от къде мога да закупя подобна "панта", която да насадя на иначе удобния приклад?

    Последно: мога да си позволя и скъпата пушка, мога да ползвам и не- имиджово оръжие, т.е. нито цената ме притеснява на едното, нито турския произход на другото.

    Искам да взема адекватното решение, за което разчитам на Вашата помощ.
    08седемшест5едно513четири

  • #2
    От: Коя от двете помпи?

    Наскоро стрелях с един Armsan RS-X2 и съм приятно изненадан!Има твърдение че в разработката са участвали IPSC стрелци и са изчистени много недостатъци!
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • #3
      От: Коя от двете помпи?

      Да, аз също съм приятно изненадан от комшийчето, ама не съм чувал отзиви при дълготрайна употреба.
      08седемшест5едно513четири

      Коментар


      • #4
        От: Коя от двете помпи?

        Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
        Да, аз също съм приятно изненадан от комшийчето, ама не съм чувал отзиви при дълготрайна употреба.
        Аз също съм пред дилема но везните накланят към Fabarm !Изпитана в годините марка ,Спаса го забрави сложен и много неудобен....Мислех и за Бенели но поради ред причини се отказвам..
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #5
          От: Коя от двете помпи?

          А бе и аз съм за Фабарм-а, ама само щото ми харесва повече на външен вид. Кажи нещо за материали и механика.
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • #6
            От: Коя от двете помпи?

            Като ловец и що годе стрелец...бих те посъветвал съвсем нещо съвсем просто, евтино и практично...Мосберг 500, без всичките тия тактикъл г*вна по тях. Лично ще ти подаря 1 крепежче за фенерче, ако ти трябва...
            Мосберги изпадат за без пари, минали са изпитания за американската армия, прости, всеядни и т.н. И на цената на газов пистолет...(2 ръка).
            Като 2 вариант съм фен на Уинчестер Дефендер. Най-мазно работещата система от "помпите". Бенели Нова например, като механика е копие на уинчестера. Все още изпадат на добри пари 2 ръка.

            Коментар


            • #7
              От: Коя от двете помпи?

              +1!Мосберг или Ремингтън имaт голям избор от модели,много изпитaни и евтини.Личен избор е обaче.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                От: Коя от двете помпи?

                Мосберга е религия! Яко желязо но докато стане тактикъл иска много тунинг мунинг чаркове да се поръчват от чужбина! Инак по 150 кинти ги имаше до скоро Бенели хмм....там нещо много плачат от боята! Бързо се изтрива и я фаща ръждояда! Инак части и гъзарийки много. ...
                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                Коментар


                • #9
                  От: Коя от двете помпи?

                  Аз бих взел фабарма. Обаче не съм фен на тая система. Но темата е интересна, имам близък приятел, който също е пред тая дилема за помпа и очаква съвет от мен. Мислех си, че той е единствения останал,който иска помпа за първо гладкоцевно. Ама то аз си мислех, че съм единствения останал желаещ сайга 12...

                  За такъв мосберг ли става въпрос?
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PEO_Mossberg_590A1.jpg
Прегледи:1
Размер:21.2 КБ
ID:5694980
                  Тоя е хубав.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #10
                    От: Коя от двете помпи?

                    При нас в Шумен няма проблем да се регистрира Спас-15. Познавам двама, които притежават такива за ловни цели. Дори аз щях да си купя преди 2 години, но в момента в който я взех в ръце просто всичко свърши. Е просто няма друго такова оръжейно недоразумение - пълно дърво отвсякъде. Освен това цените им вървят по около 450-550лв, така че обявената от хилядарка си е двойна.

                    Личното ми мнение в подкрепа на Армсан-а единствено заради цената. Не бих дал 2400лв за водосточна тръба пък била тя и правена във Фабарм
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Коя от двете помпи?

                      Fabarm-a ми се струва по-"пипнат", а и преправянето на приклада на Armsan-a ще изравни цената още малко... м/у другото този модел не го намирам на сайта на Fabarm?!? Къде си му гледал цената?

                      п.п. - ако все пак свалиш ветото от въпроса "защо помпа, а не автомат" ще ми е интересно
                      Последно редактирано от bushiDO; 15-12-15, 09:39.
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Коя от двете помпи?

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Аз бих взел фабарма. Обаче не съм фен на тая система. Но темата е интересна, имам близък приятел, който също е пред тая дилема за помпа и очаква съвет от мен. Мислех си, че той е единствения останал,който иска помпа за първо гладкоцевно. Ама то аз си мислех, че съм единствения останал желаещ сайга 12...

                        За такъв мосберг ли става въпрос?
                        [ATTACH=CONFIG]843075[/ATTACH]
                        Тоя е хубав.
                        Не си........ Сайгата е страст , а помпата ........за нея трябва спецялна нагласа.
                        Да си призная и аз не съм като хората

                        Коментар


                        • #13
                          От: Коя от двете помпи?

                          Фабарм-а е новинка. Модел от миналата година е и се опитват да го пробутват на военните. Няма го в сайта на търговеца, единствено в магазина е. Свински скъп е, обаче като го вземеш в ръцете, не ти се оставя... Утре ще си поиграя и с армсан-а, който май е някакъв стар вариант, пак на Фабарм. И ще трябва да реша. Пусто, колкото повече одъртяваме, толкова по- скъпи ни стават играчките. Обаче, като се сетя, че някои хора дават 2000 и кусур лева за ай нещо си, водопроводната тръба мейд ин итали почва да ми се струва не толкова скъпа :-).
                          08седемшест5едно513четири

                          Коментар


                          • #14
                            От: Коя от двете помпи?

                            Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
                            Като ловец и що годе стрелец...бих те посъветвал съвсем нещо съвсем просто, евтино и практично...Мосберг 500, без всичките тия тактикъл г*вна по тях. Лично ще ти подаря 1 крепежче за фенерче, ако ти трябва...
                            Мосберги изпадат за без пари, минали са изпитания за американската армия, прости, всеядни и т.н. И на цената на газов пистолет...(2 ръка).
                            Като 2 вариант съм фен на Уинчестер Дефендер. Най-мазно работещата система от "помпите". Бенели Нова например, като механика е копие на уинчестера. Все още изпадат на добри пари 2 ръка.
                            А бе, пиша ти, звъня ти, ама не вдигаш нещо и те- на, останал на самотек, залитнах в неправилна посока. :-) Бенели нова не е моята пушка. Играх си с нея доста в магазина, ама ми е мнооого дълга. Не ми пасва хич, колкото и добра да е. Мосбърга не го намирам никъде нов. Уинчестер-а пък още повече. Държа кюнеца да е с пистолетна ръкохватка и огромен плюс е да бъде със сгъваем приклад.
                            08седемшест5едно513четири

                            Коментар


                            • #15
                              От: Коя от двете помпи?

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Fabarm-a ми се струва по-"пипнат", а и преправянето на приклада на Armsan-a ще изравни цената още малко... м/у другото този модел не го намирам на сайта на Fabarm?!? Къде си му гледал цената?

                              п.п. - ако все пак свалиш ветото от въпроса "защо помпа, а не автомат" ще ми е интересно
                              Чак пък вето :-). Нямам тръпка към автомата. Това е играчка за удоволствие и като такава, това е водещото. Опитах се да се влюбя в автомат, ама не ми се получи. Част от работата ми е по цял ден да премятам подобни жлеза из ръцете си, браунинг, берета, бреда... цената на автомат от висш клас (например Браунинг фюжън) ще ми дойде почти на 1/3 от цената на италианката, ама като няма привличане... :-)
                              08седемшест5едно513четири

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X