Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-мощен алтернатор за Нива 2121

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

    Подсказка - мери на един комшия за проверка на мултимера.И светни на съпротивление кабела алтернатор-батерия.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #77
      От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

      Полезно ☝️


      Коментар


      • #78
        От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

        И така.Кабели здрави,просвирват.Мултимер-замерен ,работи перфектно,даде ми 12.8 на друга кола в покой и 14,4 в обороти и консуматори.Меря на алтернатора 110 А,на празни обороти-12.2,на 3000 12.1 с включени консуматори на 3000 -11.8.Взимам маса от купето,няма промяна.Остава маса на двигател,едното място идва от калника,влиза в акумулатора и на двигател.Има ли друга маса на двигателя,че тая ми седи афиф работа нещо.Почва да ме дразни тоя ток.Между другото сглобих стария алтернатор и с него параметрите са същите.Явно стария си работи,проблема идва от друго място.Лампата на таблото свети на контакт и гасне при палене,което ме води на мисълта,че масата на мотора и оттам алтернатор е слаба и има ток колкото да ме хвърля в тъча.


        Коментар


        • #79
          От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

          Пак прочети пост N74.

          Коментар


          • #80
            По-мощен алтернатор за Нива 2121

            Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
            Пак прочети пост N74.
            Батерия шаси ясно,алтернатор -шаси има ли разлика е въпроса.,щото замервам на и директно на алтернатор напрежението.

            Коментар


            • #81
              От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

              Шаси-двигател. ама пак пост 74.

              Коментар


              • #82
                От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                Бе видях го добре,не ми идва друго обаче.Преди година акумулатора беше на 1,5 г.Карам я само събота и неделя и една сутрин просто не запали.Смених акумулатора с нов от миналата зима.Никога не съм я замервал,не се е налагало.Миналата седмица след 25 мин буксуване в едно дере,почна слабо да свети лампата,прибирам се и виждам,че алтернатора от оборотите явно се е разхлабил и ремъка хлабав.Стягам и лампата гасне,замервам обаче,щото така или иначе се усъмнявам в лампата и оттам проблем,не зарежда в норми.След като година е карана и не е паднал акумулатора,значи заряд е имало,може и не колкото трябва,но точно колкото бавно да скапва батерията,точно както старата.Идеята е при нехубава маса задължително ли ще върти стартера с мъка.Нехубава казвам,не прекъсната.Ще разгледам каталози сега и ще видя друга маса има ли ,за да отхвърля утре и тая теория.


                Коментар


                • #83
                  От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                  Има маса от купето към кожуха на съединитела.Около работния цилиндър на съединитела е.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #84
                    От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                    Има маса от купето към кожуха на съединитела.Около работния цилиндър на съединитела е.
                    Тва ми трябваше[emoji106]


                    Коментар


                    • #85
                      От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                      Първоначално публикуван от hurbo Преглед на мнение
                      Кабели здрави,просвирват.
                      Това никак не значи че са здрави, особено ако са от тия, през които тече повечеко ток. "Просвирването" само показва че са с достатъчно ниско съпротивление та мултицета да реши че е проводник. Ама колко е това ниско съпротивление не е много ясно при мултицет, правен в незнайно кой китайски гараж. Може да е 2-3 ома например, което е много далеч от "здрав кабел".

                      Просто имай предвид де. Не казвам че непременно е от това.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #86
                        От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                        Стана сложно са... Еее да де, ама нали затва мерих на изхода на алтернатора... Бе от нищо нещо стана проблем,има вариант да имам едно изгоряло реле на стария генератор и един нов фабрично неработещ.Обаче установи ли се това- отивам да спя една седмица в Троянския манастир,дано се причистя от греховете...


                        Коментар


                        • #87
                          От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                          Първоначално публикуван от hurbo Преглед на мнение
                          Стана сложно са... Еее да де, ама нали затва мерих на изхода на алтернатора... Бе от нищо нещо стана проблем,има вариант да имам едно изгоряло реле на стария генератор и един нов фабрично неработещ.Обаче установи ли се това- отивам да спя една седмица в Троянския манастир,дано се причистя от греховете...
                          Три дена са ти стига.Без троянска сливова , ма с некоя булка от , няма значение кой район.Процедура.Пост и молитва.После можеш да минеш през джамия и , ако се не е оправил проблемът-изводът ще е технически..Следвай инструкциите , посредниците на Всевишния ще те вкарат в други грехове
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #88
                            От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                            Ако мислиш че проблема е в кабелите от алтернатора към акумулатора измери им пада на напрежение (хващаш се с мултицета на двата края на кабела ,на кабелните обувки) пада на напрежение при включени консуматори не трябва да е повече от 100-200mV ,но при положение че алтернатора дава ток. Според мен най-вероятно имаш изгорели диоди в алтернатора , за целта трябва да го разглобиш и измериш, може и някоя фаза да е пробила към корпус ,но тогава лампата няма да изгасва или ще свети слабо. Какво е напрежението на клемата на която е включена лампата от таблото (трябва да е крушка с нажежаема жичка а не светодиод или нещо друго) при включен кабел и работещ двигател?

                            Коментар


                            • #89
                              От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                              Три дена са ти стига.Без троянска сливова , ма с некоя булка от , няма значение кой район.Процедура.Пост и молитва.После можеш да минеш през джамия и , ако се не е оправил проблемът-изводът ще е технически..Следвай инструкциите , посредниците на Всевишния ще те вкарат в други грехове
                              Тук ми изниква една случка оттам.Цяла нощ сбирка на приятели някъде около Троянския Балкан в един хотел.Сутринта,още под въздействието на Божията Троянска сливова решаваме да се пречистим в Манастира.Паркираме.С наведени глави вървим към входа на Божия храм.Стигаме врата на двор.Правим две крачки и влизаме в двора.Побутвам приятеля да се прекръсти.Правим го най- ритуално и вдигаме глави.Около 20 ранобудни мирни жители седят на пейки и вперват поглед в нас.Ние също в тях.Получава се странна тишина и усещам че нещо не е наред.Оглеждам се!Стар автобус Чавдар прави лек завой и спира във въпросния двор.Влезнали сме в автогара..... Но със стил и преклонност................Срама беше като да влезнаш в Хаят по джапанки и бели чорапи със баничка в ръка............Ще търся слаба маса на алтернатора,ще замеря и кабелите както казва колегата по-горе.Троян ще го оставя за после,ма ще гледам поне билет в ръката да имам,е така,за самочувствие некак си


                              Коментар


                              • #90
                                От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                                Първоначално публикуван от hurbo Преглед на мнение
                                Тук ми изниква една случка оттам.Цяла нощ сбирка на приятели някъде около Троянския Балкан в един хотел.Сутринта,още под въздействието на Божията Троянска сливова решаваме да се пречистим в Манастира.Паркираме.С наведени глави вървим към входа на Божия храм.Стигаме врата на двор.Правим две крачки и влизаме в двора.Побутвам приятеля да се прекръсти.Правим го най- ритуално и вдигаме глави.Около 20 ранобудни мирни жители седят на пейки и вперват поглед в нас.Ние също в тях.Получава се странна тишина и усещам че нещо не е наред.Оглеждам се!Стар автобус Чавдар прави лек завой и спира във въпросния двор.Влезнали сме в автогара..... Но със стил и преклонност................Срама беше като да влезнаш в Хаят по джапанки и бели чорапи със баничка в ръка............Ще търся слаба маса на алтернатора,ще замеря и кабелите както казва колегата по-горе.Троян ще го оставя за после,ма ще гледам поне билет в ръката да имам,е така,за самочувствие некак си
                                Не е грях да се прекръстиш като видиш автобус Чавдар в движение щото се движи и най вече спира само багодарение на божията помощ А ако трябва да се возиш или да не дава господ да го караш бая вяра и кръстене трябва
                                Последно редактирано от sek.1; 22-05-17, 06:16.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X