Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-мощен алтернатор за Нива 2121

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
    ремъка в крайно положение след натиск е 120-150 мм
    Това,не го разбрах?
    12-15 при натиск,моя грешка.


    Коментар


    • #62
      От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

      Първоначално публикуван от hurbo Преглед на мнение
      12-15 при натиск,моя грешка.
      Ма кви идеи?!?Ремъци , шайби и т.н.Премерил си напрежението в акумулатора.А повреди за зарежнаде в генератора можем да си ...прочетем , изписани са.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #63
        От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
        Ма кви идеи?!?Ремъци , шайби и т.н.Премерил си напрежението в акумулатора.А повреди за зарежнаде в генератора можем да си ...прочетем , изписани са.
        Не разбирам много какво казваш,изказа ти е странен.Споменал съм,че алтернатора е нов,споменал съм,че не свири,приплъзва и тн.Лампа за зареждане не свети,при повредата на релето на стария алтернатор светеше- демек работи.Ще намеря проблема,търся решение пряко свързано с проблема,празни приказки не търся.


        Коментар


        • #64
          От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

          Не ми е странен.Това , което мериш е напрежението на батерията при работещ мотор.Виж поне има ли захранване към релето.Щом е нов генераторът и не тръгва търси из предпазителите , или кабел към реле , възбуждане.Щом се върти трябва нещо да подаде повече от наличното в батерията.После ще го гониш в количества от шайбите.Сега по-ясно ли е.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #65
            От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            Не ми е странен.Това , което мериш е напрежението на батерията при работещ мотор.Виж поне има ли захранване към релето.Щом е нов генераторът и не тръгва търси из предпазителите , или кабел към реле , възбуждане.Щом се върти трябва нещо да подаде повече от наличното в батерията.После ще го гониш в количества от шайбите.Сега по-ясно ли е.
            Сега става Релето е вътре в алтернатора,не подозирам ново да не работи.Довечера сваляне,мерене на откачена батерия и .... нов по- дебел кабел алтернатор- батерия.Нещо там ми седи проблема.Иначе веригата ми седи в тоя ред- алтернатор- батерия-релета- бушони.Кабел от алтернатор за табло директен за лампа работи уж,лампата изгасна,остава възли по веригата алтернатор- батерия.Шайбата ми седи малка,ще я слагам старата,може да има невидимо приплъзване от ненатягане на ремъка и оттам да дава слаб ток.


            Коментар


            • #66
              От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

              Първоначално публикуван от hurbo Преглед на мнение
              Релето е вътре в алтернатора,не подозирам ново да не работи
              Ако не си свързал жичката която е от лампата на таблото, няма да работи. Лампата трябва да светне при подаване на контакт и да угасне след запалване. Ако при контакт не свети - имаш проблем.

              Не са ремъците.

              Коментар


              • #67
                От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Ако не си свързал жичката която е от лампата на таблото, няма да работи. Лампата трябва да светне при подаване на контакт и да угасне след запалване. Ако при контакт не свети - имаш проблем.

                Не са ремъците.
                Свързана е.Другото е ясно,светва на контакт и гасне после,значи дава напрежение,затова ми е странно,че ток там отива, а до акумулатора не ще.Ремък не пипам тогава,държи се добре и на високи,кабели не греят.Довечера ще му се моля


                Коментар


                • #68
                  От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                  Моя Китайски мултицет показва едини такива нереални стойности,като му поодслабне батерията.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #69
                    От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                    Моя Китайски мултицет показва едини такива нереални стойности,като му поодслабне батерията.
                    Снощи мислех по тоя въпрос,обаче нарочно заредих акумулатора цяла нощ и на зарядното изписа 13.00(от метро с ел дисплей).Та 12.80 през мултицета в покой ми седеше достоверно,освен при промяна на напрежението да се побърква.


                    Коментар


                    • #70
                      От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                      Я, го снимай този генератор. Как е вързан, какво пише на табелката ..
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #71
                        От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                        Първоначално публикуван от CarTest[emoji769
                        ;3157217]Я, го снимай този генератор. Как е вързан, какво пише на табелката ..
                        Нивов,бг произвдодство,на известна фирма,усилен до 110 А.Чисто нов.Захващането е стандартно,болт отзад за силовите кабели и букса за кабела до таблото.Нищо смущаващо.Довечера ще го свалям и ще го снимам,табели не видях,има сигурно.Освен прекъснат кабел до акумулатора или побъркан мултицет не виждам друга логика.


                        Коментар


                        • #72
                          От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                          Не пали с откачени кабели на акумулатора.Мери на изхода на генератора.Така както го описваш може и някой диод да е изпукал и оставаш на две фази и дванайсетина волта.Повредата ти е или няма връзка между генератора и батерията , или генераторът е останал на две фази.Пак ще гаси лампата.
                          пп тоест не откачвай кабелите при работещ мотор
                          Последно редактирано от jeko47; 19-05-17, 16:02. Причина: щот съм един писар...
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #73
                            От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                            Не пали с откачени кабели на акумулатора.Мери на изхода на генератора.Така както го описваш може и някой диод да е изпукал и оставаш на две фази и дванайсетина волта.Повредата ти е или няма връзка между генератора и батерията , или генераторът е останал на две фази.Пак ще гаси лампата.
                            пп тоест не откачвай кабелите при работещ мотор
                            Това мерси, че и без това тока ми мъгла.Аз се сещам обаче за изгубена маса към акумулатора,снощи нямах време,запалих,замерих и затворих,ама тая вечер това първо ще проверя[emoji106]


                            Коментар


                            • #74
                              От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                              Ако ти е лоша връзката батерия-шаси ще имаш проблеми при стартиране.Като че стартерът те предава.
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • #75
                                От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                                Ми значи остава нов алтернатор да е дефектен или повредена плюсова към батерия.Освен слаб мултицет де.


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X