Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-мощен алтернатор за Нива 2121

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Твоите пищят ли на на УАЗа ?
    Пищят. Сигурно накрая ще се примиря със следващия размер ремъчна шайба. Ако го направиш де.

    Коментар


    • #17
      От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

      Първоначално публикуван от ncuxapamz Преглед на мнение
      ...с ниска консумация, да светят добре...
      Това е определение за LED лайт бар. За никаква консумация ше получиш светлина, която въпросните руски творения няма да дадат никога. Всичко друго освен диодите просто умря като решение за всякакви светлини, с изключение на щатните фарове. Специално за нива и за тях има решение, но цената е непрятна. Отделно на местата, където ще ползваш лайт бара от щатните фарове просто няма да имаш нужда, които като изключиш ще имаш и светлина и ток в изобилие, както си си със щатния алтернатор.

      Слушай Ясен.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

        Аз сега осъзнах - тия лампи в "бойните" фарове даже и халогенни не са. Добивът им е под 10 лумена на ват, а заедно с "оптиката" на фара сигурно слизат и под 5 лумена на ват. За сравнение - нормалните халогенни лампи са 15-20 лумена на ват, а средна ръка осветителен диод - около 100 с все рефлектор и леща (новите и доста повече могат ама те затова са нови).

        Коментар


        • #19
          От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

          Така де - 50 вата "боен" фар свети колкото 2-3 вата диод. 4-те бойни фара ще се заместят с 10 вата лайтбар, че и ще свети повече. Стоповете и габаритите ще харчат повече от него.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

            Да, ама бойния фар изглежда много по-яко от какъв да е лайтбар.
            Че са основно за украшение е отделна тема - имам поне 3 такива в халето и така и си седят
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Да, ама бойния фар изглежда много по-яко от какъв да е лайтбар.
              ...стига да е сложен върху ГАЗ, УАЗ или нещо дърто от сорта.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                ...стига да е сложен върху ГАЗ, УАЗ или нещо дърто от сорта.
                Абе и на така модерните врангели лайтбара ми седи като на прасе звънче. На Нива пак така ще седи.
                Ако/когато ме хванат лудите и диодните фарове са на внятни пари ще купя 3 - два вместо стандартните и един за боен фар.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                  Диодни фарове като за това, дето върши лайтбар, и сега има. Скъпи са тия със сертификатите, дето светят в пътя.

                  А точно за Jeep има всякакви, включително такива, дето от по-близо от 10 метра изобщо не можеш да ги видиш. Фарове пък да искаш - към момента има поне 10-ина вида. Ама аз ще купувам като станат под 500 кинта комплекта. В момента цената е толкова, ама за бройка.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Диодни фарове като за това, дето върши лайтбар, и сега има. Скъпи са тия със сертификатите, дето светят в пътя.

                    А точно за Jeep има всякакви, включително такива, дето от по-близо от 10 метра изобщо не можеш да ги видиш. Фарове пък да искаш - към момента има поне 10-ина вида. Ама аз ще купувам като станат под 500 кинта комплекта. В момента цената е толкова, ама за бройка.
                    Е дано стане скоро и като запоръчваш свиркай да се включа, ако може
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                      За тези пари си смених рефлекторите на старите фарове и поставих нови H4 лампи които Ясен е дискутирал в друга тема. Фаровете си ги купил и си изгради правилно ел. инсталацията. Монтирай един отзад за задно виждане и го пускай само при необходимост. Монтажа отпред е по-скоро като резервно осветление ако ти изгори лампа или счупиш фар в тъмното да виждаш нещо. Един от тези фарове ти дърпа ток колкото една хладилна чанта... След време можеш да ги смениш при необходимост. Правилното решение е LEDs осветление, но въпроса е дали изобщо тази инвестиция за Лада Нива е необходима
                      Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                      Коментар


                      • #26
                        От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                        Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                        въпроса е дали изобщо тази инвестиция за Лада Нива е необходима
                        То пък голямата инвестиция. Лайтбар който да свети тройно на тия антики струва едни 150 лева което сумарно е по-евтино от всички тях + нов алтернатор + разправията за всичко. И му трябва просто ключе без реленца и две дупки в бронята.

                        Коментар


                        • #27
                          От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Пищят. Сигурно накрая ще се примиря със следващия размер ремъчна шайба. Ако го направиш де.
                          Аз шайбата лесно ще я направя ама не помня размерите . Трябва да изровя един такъв алтернатор от боклуците на ортака и да я остържа .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Аз шайбата лесно ще я направя ама не помня размерите . Трябва да изровя един такъв алтернатор от боклуците на ортака и да я остържа .
                            Веднага ти давам целия УАЗ.

                            Коментар


                            • #29
                              От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                              На Нивата 80А алтернатор с 10мм ремък е на границата да свисти и регулирането му е голяма играчка,хем да не свисти хем да не е пренатегнат.А аз се чудя защо на Волгата за 40А алтернатор са сложили два ремъка 10мм и двойни шайби.

                              Коментар


                              • #30
                                От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Веднага ти давам целия УАЗ.
                                Чак целия не ми трябва Тия дни ще подгоня ортака да изрови някой алтернатор Валео от неговите архиви . Като се сетя с какъв зор му навирах болтовете ама сега е по лесно имам тресчотъчни ключета .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X