Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Носене на мултитул в чужбина?

    Нужен ти е като нож, или като инструмент?
    Ако ти трябват инструментите , можеш да смъкнеш острието.
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • От: Носене на мултитул в чужбина?

      Нужен ми е като мултитул, което включва и острието. В смисъл - не че планирам да ми е нужен, но то това е и идеята на мултитула, да имаш нещо подръка ако се наложи. Просто съм свикнал да го нося със себе си, и досега ми е вършил доста работа дори и в нормални "градски" ситуации.

      Предвид настоящата обстановка обаче, явно ще трябва да мина без него - не е болка за умиране. Или поне е за предпочитане пред варианта да изпиша 2 химикалки с обяснения в някое сръбско/унгарско/полско районно.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Носене на мултитул в чужбина?

        В колата винаги нося 25см ловен нож и досега никой по границите не ме е проверявал- Турция,Сърбия,Хърватска,Унгария,Австрия

        Коментар


        • От: Носене на мултитул в чужбина?

          С ловен нож с тия размери ако решат да се заядат може да лежиш ефективно, поне в западна Европа санкциите са сериозни, а това, че ДОСЕГА не са те проверили нищо не означава освен, че си насилваш късмета, което не звучи много добре за теб, моите две стотинки.

          Масово сгъваеми и НЕфиксирани остриета до 6 или 7 сантимертра СЕ толерират из Европа, дори са и законни за носене на публични места с УСЛОВНОСТИ!

          На някой летища някой служители ще ви пуснат и с 6см острие други ще приберат и 5см тъпа ножица са парамедици, въпрос на човек.

          Мултитулове вече СА ЗАБРАНЕНИ за носене в самолет, без значение марка, размер и т.н. клещи, отвертка, всичко що може да се нарече инструмент се конфискува, отново, ако ви хванат разбира се

          До неотдавна аз летях редовно с 3-4 остриета + поне 2 мулти тула + ножици, почти никакви ядове, после почнаха да ме питат защо толкова остриета, после взеха да ми ги конфискуват, после почнаха и мултутиловете да ми вземат а в Китай ми взеха и ножиците за парамедици, които са с тъп връх и късо острие, от тогава нося само ножици и това е, не ми се рискува с остриета и мулти тулове, щото се пише понякога а в третия свят те викат и по стаички да си говорите, което е неприятно и може да струва доста пари ако си затриеш полета заради разпит.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • От: Носене на мултитул в чужбина?

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            ...На някой летища някой служители ще ви пуснат и с 6см острие други ще приберат и 5см тъпа ножица са парамедици, въпрос на човек....
            Така си е - вземат ти нокторезачката, а в самолета ти дават железни ножове и вилици - странен свят...
            Относно колегата - 99% че няма никой да ти направи проблеми...
            1%, че може да попаднеш на неправилния човек... Ако попаднеш на неправилния човек имаш 99% вероятност с мултитула все пак да успееш да го убедиш, че нямаш лоши намерения, или че си го забравил в колата и т.н.
            Та въпроса е готов ли си да поемеш риска за останалата стотна от процента...
            Както писах - аз го поех риска, просто защото отивах по непознати и по-рядко населени места...
            И нямах проблем. Мога ли да гарантирам, че и ти 100% няма да имаш проблем - едва ли... Но ако трябваше да тръгна отново по същия маршрут - навярно не бих се замислил и отново бих ги взел...

            П.С. най мразя обяснението 'ама предния път защо минах метър'?
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Носене на мултитул в чужбина?

              Личен опит от 2014.
              Пътуваме с автомобил с БГ регистрация, на излизане от Германия, след Мюнхен ни спира цивилна полицейска проверка (без конкретен повод, рутинна, няколко пъти през годините съм участвал в подобни проверки).

              След щателно и професионално претърсване на целия багаж (саковете не са ги гледали в огромен детайл, може и да мине нож в тях) се намират палка и сгъваем нож с острие малко над 8 см.

              Следва викане на униформената полиция, снимков доказателствен материал и глоба от 100 евро, платена на място. Двата предмета са конфискувани.

              Време за провеждане на цялото мероприятие - 90 минути.

              Коментар


              • От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                Ако имам заточен лист от механична ножовка в куфара с инструменти - изпадам ли в хипотезата за "хладно оръжие" и "лошите практики" на проверяващите полицаи?
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                  Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                  Ако имам заточен лист от механична ножовка в куфара с инструменти - изпадам ли в хипотезата за "хладно оръжие" и "лошите практики" на проверяващите полицаи?
                  Субективно е до някъде, но има и обективни фактори:

                  1. Остър предмет който може да бъде ползван като оръжие - метален химикал, тока на колан, метален шиш за шашлици, мултитул, заострен гаечен ключ, отвертка и т.н.
                  2. Носене на по-горните на публични места
                  3. Възможност да се докаже, че носенето е оправдано поради професия - примерно градинар в центъра пред общината с брадва, мачете и ножици кастри храстите, тва важи, НЕ важи обаче човек поставяш килими носещ професионален макетен нож в метрото на колана си вместо в куфара с инструменти
                  4. Колко лесно е острия предмет да бъде използван НЕ по предназначение, ако е на колана гориш, ако е брадва на две части НЕ гориш примерно

                  Аз лично правя така, нося ножове скрити в багаж или в нещата за къмпинг и/или сред инструментите, мисля да си нося и мачете но да го направя да му се сваля лесно дръжката и да се завинтя към някой от ламарините в багажника, така ще е първо почти НЕ октриваемо, НЯМА да е готово за употреба и т.н.

                  Скоро мисля да реша проблема като си сложа сейфчета за оръжие под седалките, така без съдебна заповед НЯМА да ги отворя на никого и какво има вътре си е моя работа, млякото покрито и всички доволни.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение

                    Скоро мисля да реша проблема като си сложа сейфчета за оръжие под седалките, така без съдебна заповед НЯМА да ги отворя на никого и какво има вътре си е моя работа...
                    Зависи кой ще те проверява
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                      Темата е доста интересна,в общи линии може да имате проблеми на всякъде стига да си пожелаят проверяващите.Имам приятели дето карат камиони из Европа-като спират на някой паркинг и вадят барбекютата,ножове всякакви и по много.Проверявани са многократно,като си режат мръвките кротко никой не ги закача...За Гърция тъй като ходя често съм разпитал местните как стоят нещата-в общи линии по преценка на полицая.На туристи дето си пият узото кротичко на някой къмпинг няма да им кажат копче сигурно и за сабя но ако стъпите на криво може и с нокторезачка да отнесете глоба.Специално за Гърция аз нося ножове лъжици и вилици в несесер със заоблени върхове(не представляват интерес за никой) а Викса в кутията за аптечка която е в долапче в едната страница на ван-а ми...

                      Коментар


                      • От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                        Съживявам темата с малко инфо за мултитуловете на Victorinox в Русия.

                        http://www.victorinoxshop.ru/page/garantii

                        И отговор въф форум

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vix.jpg
Прегледи:1
Размер:78.4 КБ
ID:5739774

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X