Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    "Лагиол", за да го отвориш с една ръка, требва да боравиш с два пръста и така държейки го да махнеш силно с него, за да излезне острието => трудна работа. Окапи-макапи, едва ли, просто избрах подобна снимка, става дума за алжирски или марокански чИкиЙ с ятаганообразна форма и халка на блокажа - мушкат си пръста в халката, дърпат и същевременно махват и така го отварят. Май и не си вадят пръста от халката при "боравене", за да не им избият лесно ножа от ръката. Опитвали са да ми дават уроци, ама аз нищо не схванах Но пък имам такъв подарен нож някъде, ползвах го за чистене на риба в полеви условия.

    Това



    или

    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #92
      От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Това


      Това първото, ама не се вижда на снимката дали има халка, с дърпане на която която се освобождава блокажът при сгъване или разгъване.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #93
        От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Ами не си прочел. Сандъче с инструменти в багажника е оправдана употреба в контекст. Същото в ръчичка на входа на ресторант или дискотека ще ти създаде проблеми.
        Прочел съм, ама съм прочел и друго (цитат от "24 часа" и не само...)

        "Гръцки полицаи задържаха българин и го осъдиха след като при проверка на колата на младежи от Гоце Делчев е открито джобно ножче."

        Ножчето е било от швейцарските VICTORINOX и е било в жабката, а не в ръчичка на входа на дискотека. Та както казах, притесняват ме интерпретациите...

        Бил съм няколко пъти в Гърция, два пъти са ме спирали полицаи. Всички пъти бях с якия теглич на джипката и с поне 4 различни ножа на разни места в колата. Просто не знаех, че тези неща са забранени. Бяхме с жени и деца, не търсиха нищо, не ни направиха проблеми, но не е там работата. Не може закона да е такъв, че патрулния полицай да решава дали си престъпник или не. Та затова зададох въпроса от предния пост. ОК ли съм с нож при инструментите или не ?
        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

        Коментар


        • #94
          От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

          Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
          ... но не е там работата. Не може закона да е такъв, че патрулния полицай да решава дали си престъпник или не...
          Факт, полицаят те праща на съд и там всекиму-неговото. И не само в Гърция. Един колега наскоро хапна денонощие арест и към 500 евро глоба в Сърбия, защото като тръгнал натам забравил да махне комплекта за първа помощ от багажника -бухалка и нож...
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • #95
            От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

            Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
            Не може закона да е такъв, че патрулния полицай да решава дали си престъпник или не.
            Що да не може? Нали същият решава дали си изпреварил на забранен участък, дали не си спрял на знак "Стоп", не си осигурил предимство и т.н. Това, че в България няма доверие в полицаите и законодателят прави някакви опити да ограничи злоупотребите от тяхна страна, е НАШ проблем, не гръцки или сръбски.
            Новината щеше да звучи по-тревожно, ако беше такава:
            Гръцки полицаи задържаха българин и не го пуснаха докато не им плати 1000 EUR и приятелката му не ги обслужи сексуално, след като при проверка на колата на младежи от Гоце Делчев е открито джобно ножче.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #96
              От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Що да не може? Нали същият решава дали си изпреварил на забранен участък, дали не си спрял на знак "Стоп", не си осигурил предимство и т.н...
              Не е едно и също. И в трите ти примера става дума за ФАКТ, докато за ножа в багажника той трябва да решава дали за наличието му точно на това място има основателна причина или не. Е, да речем, че полицаят само ще го констатира, а ще решава съдията, пак не става. Дори да ме "оправдаят", ако от четирите дена, предназначени за пътуване два трябва да се занимавам с органите, а спътниците ми да чакат какво ще стане, просто няма да тръгна. А активността ми в тази тема последните два дни се дължи на това, че ми предстои пътуване точно в Гърция. Теглича вече го свалих (също нямам обяснение защо се налага), ще махна и ножовете, ама така ли трябва да бъде ?
              Иначе въобще не ми е минавало през главата, че гръцките полицаи ще ме спрат и ще питат "Ами ся кво правим?" Не бих си и помислил сам да им предлагам "почерпка", защото е възможно дори да ме арестуват за това и то с пълно право.
              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

              Коментар


              • #97
                От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                Не е едно и също. И в трите ти примера става дума за ФАКТ, докато за ножа в багажника той трябва да решава дали за наличието му точно на това място има основателна причина или не. Е, да речем, че полицаят само ще го констатира, а ще решава съдията, пак не става. Дори да ме "оправдаят", ако от четирите дена, предназначени за пътуване два трябва да се занимавам с органите, а спътниците ми да чакат какво ще стане, просто няма да тръгна. А активността ми в тази тема последните два дни се дължи на това, че ми предстои пътуване точно в Гърция. Теглича вече го свалих (също нямам обяснение защо се налага), ще махна и ножовете, ама така ли трябва да бъде ?
                Иначе въобще не ми е минавало през главата, че гръцките полицаи ще ме спрат и ще питат "Ами ся кво правим?" Не бих си и помислил сам да им предлагам "почерпка", защото е възможно дори да ме арестуват за това и то с пълно право.
                Според мен не пречи да сложиш при ножа в багажника две вилици и две лъжици - отиваш на къмпинг все пак.
                А и както беше писал някой по-горе - думите турист , къмпинг, узо - вършат чудеса.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #98
                  От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                  Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                  Не е едно и също. И в трите ти примера става дума за ФАКТ, докато за ножа в багажника той трябва да решава дали за наличието му точно на това място има основателна причина или не. Е, да речем, че полицаят само ще го констатира, а ще решава съдията, пак не става. Дори да ме "оправдаят", ако от четирите дена, предназначени за пътуване два трябва да се занимавам с органите, а спътниците ми да чакат какво ще стане, просто няма да тръгна. А активността ми в тази тема последните два дни се дължи на това, че ми предстои пътуване точно в Гърция. Теглича вече го свалих (също нямам обяснение защо се налага), ще махна и ножовете, ама така ли трябва да бъде ?
                  Иначе въобще не ми е минавало през главата, че гръцките полицаи ще ме спрат и ще питат "Ами ся кво правим?" Не бих си и помислил сам да им предлагам "почерпка", защото е възможно дори да ме арестуват за това и то с пълно право.
                  От опит. Бях писал някъде за приключението ни в Гърция с ножче в купето на автомобила. Да, нямаш право да имаш нож в купето и съдят по бързата процедура, но за нож в багажника нямаш никакъв проблем. Жабката е в купето и гориш, при нас беше в джоба на вратата. Куриозно е и че на другият ден полицаят не носеше ножът в съда и се оказа че не е задължително, просто казва че си носил такъв и това е истината. Друг е въпроса че не осъдиха притежателят на ножа въпреки неговото настояване
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #99
                    Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                    Германия, около Мюнхен. 2013. Пътуваме с колата на брат ми, български номера, излизаме от страната.
                    Спират ни цивилни за проверка, както винаги - много професионално действат. Проверяват внимателно целия багаж, IMEI на телефони и таблети, банкнота по банкнота цялата налична сума.

                    Намират в купето нож и палка (второто забравено от брат ми, ножът - стандартна чекийка за българските очаквания, режеш си хляб, салам).
                    Викат зелените човечета да ни съставят акт, те са при нас след 30мин. Ножът е надлежно сниман, заедно с метрична линийка. Наложена е глоба от 100евро, която си плащаме на място, оръжията са конфискувани.

                    Коментар


                    • От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                      Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                      ... ще махна и ножовете, ама така ли трябва да бъде? ..
                      За научите "как е ..." в различните страни и да нямате изненади или съмнения, прочетете тук: http://www.mfa.bg/120/patuvamza
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        За научите "как е ..." в различните страни и да нямате изненади или съмнения, прочетете тук: http://www.mfa.bg/120/patuvamza
                        Нищо не пише конкретно, еле па за страни от ЕС, проверих конкретно Испания.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                          Нищо не пише конкретно, еле па за страни от ЕС, проверих конкретно Испания.
                          Ако беше проверил за Гърция, щеше да прочетеш това:
                          "Забранен в Гърция е вносът и притежанието, освен след съответно разрешение от Министерството на обществения ред и защитата на гражданите /ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΔΗΜΟΣΙΑΣΤΑΞΗΣΚΑΙΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣΤΟΥΠΟΛΙΤΗ/ на:
                          • късоцевни оръжия /пистолети/ огнестрелни и неогнестрелни, без значение от вида на снаряда, който може да е барут, химически вещества, лъчи, газове и др.;
                          • ловни оръжия;
                          • въздушни оръжия;
                          • механизми и устройства за изстрелване на всякакви средства, химикали /спрейове/ или освобождаване на енергия;
                          • ножове от всякакъв вид, с изключение на тези, чието използване е оправдано в домакинството и в офиса, за образователни цели, в изкуството, лова и риболова или друга подобна употреба. В дългогодишната практика на гръцките полицейски органи е прието, че ножове с дължина на острието над 7-10 см се смятат за оръжия по смисъла на Закон 2168/1993 г. и за носенето и притежанието им без съответно разрешение се налагат предвидените в закона санкции. Текст в закона обаче, който изрично да обвързва дължината на острието с определянето или неопределянето на един нож като оръжие липсва. На практика всеки нож, който не е предназначен за употребата, допустима в закона /в домакинството, в офиса, за лов и риболов/, макар и острието му да е по-малко от 7 см., би могъл да бъде определен като оръжие. От значение в случая е конкретната употреба на ножа. Доказването на тази конкретна употреба обаче често пъти е свързана с обжалване на вече наложената от полицейските органи санкция по съдебен ред, което отнема време и финансови ресурси за българските граждани. В случай, че се декларира употреба за лов или риболов, това следва да бъде доказано чрез съответно разрешение, издадено от компетентен орган в Гърция."
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                            За Гърция разбрахме, ама и за Франция , и за Италия нищо няма , пък нали във Франция също са забранени ножките.
                            Така че сайтът определено е непълен.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                              И аз прегледах Гърция и ми се видя доста подробно . Определено има полезна информация .
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                                Интересно дали мултитул в джоба на вратата на колата би създал проблеми в Гърция! Щото аз си пътувам така вече 5-6 години, но не съм проверяван!
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X