Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първоначални разходи по покупка на LAND ROVER DISCOVERY 3 2.7 ТD V6 S - Помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначални разходи по покупка на LAND ROVER DISCOVERY 3 2.7 ТD V6 S - Помощ

    Здравейте колеги, отново съм пред покупка на джип втора ръка. Този път избора ми е LAND ROVER DISCOVERY 3,2.7 ТD V6 S.
    Огледах колата и освен козметични забележки, съвсем нормални за 9 годишна кола. (драскотини отвън и отвътре) които не ме притесняват, получих протокол от преглед в МФ от собственика, когато поисках да я караме на преглед.

    Лелеее тези в МФ пишат с г*за си Разчетох няколко от нещата, но едно по окачването не можах. Прилагам снимка на протокола. Някой има ли наблюдения, тъй като моите са, че в много официални сервизи винаги дават много големи препоръки за ремонти - конкретно при МФ, как стоят нещата.

    Дали предписаните неща - основно теч на масло от двигател, трансмисия, предни спирачки които си имаха ръб и са за смяна - приблизително каква калкулация ще излезне като инвестиция след евентуално закупуване на джипа. Притам, защото не бих си карал колата без да е идеална, а трябва да знам дали ми е рентабилно да твзема тази със забележките описани в протокола или да търся друга.

    Такааа - колата още кара с оригиналото си хидравлично окачване и съединител (ръчка е) на близо 220 000км е...някаква идея, колко време ще изкара със съединителя преди смяна и окачването без да се появят проблеми?

    Гледах отдолу има ръждиво, но мисля, че е повърхностно - има ли модела подобен проблем с гниене за което не съм чувал.

    Линкове към снимките в цял размер, за да могат да се четат
    http://postimg.org/image/ee50zai69/full/
    http://postimg.org/image/iyr7e81vl/full/

    Благодаря ви предварително. Ще съм благодарен за бързи отговори, че ме сърби много да имам Диско 3...че от изчетеното тук е много удачен модел, повече от Рендж 3 :-)

    Също така искам да попитам, тъй като вече е проверяван в МФ - препоръчайте сервиз в София, в който да го закарам за проверка.
    Последно редактирано от bojurishte; 09-12-15, 16:14. Причина: Допълване
    ....!

  • #2
    От: Първоначални разходи по покупка на LAND ROVER DISCOVERY 3 2.7 ТD V6 S - Помощ

    Аз мога само да кажа, че за мен и МФ преувеличават доста.
    На кола купена наскоро от съфорумник и поддържана редовно, при прегледа намериха проблеми за над 2500 само частите, труд отделно...
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Първоначални разходи по покупка на LAND ROVER DISCOVERY 3 2.7 ТD V6 S - Помощ

      Колега, S е най-ниското ниво на оборудване, предполагам си заслужава парите? Наистина МФ товарят яко с цената - познат с волво хц90 в8 му изкараха неща за около 5к, а се оказа "само" рециклиране на автомата, което те не можаха да засекат с копЮтърите си.
      Поздрави и успех с покупката!
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-12-15, 16:55.

      Коментар


      • #4
        От: Първоначални разходи по покупка на LAND ROVER DISCOVERY 3 2.7 ТD V6 S - Помощ

        Мерси за бързите отговори. Като цена, ще я договорим и мисля, че ще ми излезне колкото RR 2002-3 година. Видях и аз, че е пълна база.
        Добре, някой може ли да ме насочи към сервиз който си разбират от материята на този тип коли.
        Дядо Владо си мислех, зама той до тук не съм чел да коментира някъде за Диско 3...

        Съобщение от модератор:
        Моля, напишете си в профила от къде сте.
        ...ЦЪК
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-12-15, 16:56.
        ....!

        Коментар


        • #5
          От: Първоначални разходи по покупка на LAND ROVER DISCOVERY 3 2.7 ТD V6 S - Помощ

          Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
          Мерси за бързите отговори. Като цена, ще я договорим и мисля, че ще ми излезне колкото RR 2002-3 година. Видях и аз, че е пълна база.
          Добре, някой може ли да ме насочи към сервиз който си разбират от материята на този тип коли.
          Дядо Владо си мислех, зама той до тук не съм чел да коментира някъде за Диско 3...

          Съобщение от модератор:
          Моля, напишете си в профила от къде сте.
          ...ЦЪК
          Ти първо питай Дедо Владо въобще, ще ли се занимава с тоя космически кораб.....
          И питай хората от форума който карат такива 3-ки, къде ги правят и с какви части.
          Диско 1 и 2 може да си ги правим и в домашни условия, ама за всичко след 2004-2005 си трябва софтуер и подходящ хардуер който да се закачи към колата.

          Коментар


          • #6
            От: Първоначални разходи по покупка на LAND ROVER DISCOVERY 3 2.7 ТD V6 S - Помощ

            Диско 3 се взима за комфорта и хилядите екстри.
            Конкурира се с ТЛК 120 и Паджеро 3/4 - бие ги отвсякъде освен по надеждност.
            Без автомат и с ниско ниво на оборудване не му остава много сравнено с японците
            Поздрави.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Първоначални разходи по покупка на LAND ROVER DISCOVERY 3 2.7 ТD V6 S - Помощ

              Липсата на екстри и мен до някъде ме спира...но предпочитам ръчни скорости джип. Единственото ми питане към запознатите е този при положение, че е на 220 000 реални километра и не е сменял съединител, колко ли още живот му остава. Хидравликата на окачването по същият начин.
              И има ли проблем с гниене на рамата, че не мога да определя само повърхностна ли му е ръждата.
              ....!

              Коментар


              • #8
                От: Първоначални разходи по покупка на LAND ROVER DISCOVERY 3 2.7 ТD V6 S - Помощ

                До колкото знам, Д3 са с "интегрирана рама".
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  Първоначални разходи по покупка на LAND ROVER DISCOVERY 3 2.7 ТD V6 S - Помощ

                  Няма хидравлика а пневматика, по принцип по старите Ланд Ровъри имат доста драми с подобните си окачвания.
                  Трябва да си готов за смени и тук.

                  П.п.
                  Автомат срещу ръчка има много писано, накратко освен малко по ниския разход може да ти излезе доста по скъпо във времето като смениш съединител и демпферен маховик, а то ще се случи скоро - това е тежък автомобил с мощен мотор
                  Последно редактирано от rosen_offroad; 10-12-15, 16:21.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Първоначални разходи по покупка на LAND ROVER DISCOVERY 3 2.7 ТD V6 S - Помощ

                    Колега, само по описание колата е курник...А за ръчните скорости при Д3 съвсем не си прав. За какви пари ще се пазариш ? Да не се окаже,че след ремонтите, с парите можеш да си купиш читав екземпляр, с по-високо ниво на оборудване...

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    До колкото знам, Д3 са с "интегрирана рама".
                    С отделна рама си е Доста солидна при това.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12128_1209037184.jpeg
Прегледи:1
Размер:73.8 КБ
ID:5694716
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #11
                      От: Първоначални разходи по покупка на LAND ROVER DISCOVERY 3 2.7 ТD V6 S - Помощ

                      Колега, аз не карам точно Диско 3, а Спорт, ама както знаем са първи братовчеди. Значи, и аз почвам с цената - помисли сериозно дали си заслужава компромиса, щото сетне при тия камиони евтина поддръжка е имагинерно понятие... Аз дълго време търсих истински (на километри и години) и на добра цена... Най-доброто (за мен) беше 2005-та, на 112000 км... Цената беше над 20 бона (ако те интересува подробно, ще ти кажа). Ръчките при тези машини са екзотика, мисля, а ZF правят добри автомати. Дотук - 6 месеца и 8000 км нито за секунда не съм съжалил за избора си. В София тогава тествах едно Диско 3, доскоро стоеше в сайтовете, и беше много читаво, но беше над 20 бона, ниво HSE. Тааа, ако имаш съмнения - по-добре помисли още малко! Поздрави и късмет!
                      По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X