Обява

Свий
Няма добавени обяви.

235/85/16 или 265/70/16 размер на Каймани?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: 235/85/16 или 265/70/16 размер на Каймани?

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    Не мисля, че разликата е чак толкова значителна (3см.), аз също вярвам на рулетката но вярвам и на онлайн калкулациите:

    Според тези, разликата е 2мм.
    Yaro, в този калкулатор си сравнил 235/85/16 с 265/75/16 , а аз търсех сравнение с 265/70/16, така че теоретичната разлика наистина е 30 мм.
    Въпросът наистина е каква е реалната разлика, т.е. измерване с рулетката. Да каже, който е мерил.
    !

    Коментар


    • #17
      До: 235/85/16 или 265/70/16 размер на Каймани?

      Емо без бира няма да ги мериш.

      В темата за УАЗъ на Голди пише колко са в диаметър 235/85/16

      Коментар


      • #18
        До: 235/85/16 или 265/70/16 размер на Каймани?

        Yaro, благодаря ти за калкулатора, благодарение на него, аз си дадох отговор на въпроса. 235/85/16 Това обаче е свързано и с размера на джантите ми, които са широки 5,5 инча. На тях не пасва да сложа гуми 265.

        Иначе по принципният въпрос: по широки или по високи в калта - пак клоня към по високите - по-скоро заради по-полемият клиренс.
        Предимство имат и по отношение на по-доброто почистване на по-тесните гуми в калта.

        Благодаря ви за мненията.
        !

        Коментар


        • #19
          До: 235/85/16 или 265/70/16 размер на Каймани?

          Първоначално публикуван от yovcho Преглед на мнение
          ...Иначе по принципният въпрос: по широки или по високи в калта - пак клоня към по високите - по-скоро заради по-полемият клиренс.
          Предимство имат и по отношение на по-доброто почистване на по-тесните гуми в калта...Благодаря ви за мненията.
          Въпроса за широка или тясна гума е доста всеобхватен - като започнем от основното - зависимостта от грунта (почвите), през окачване, височина, ширина (стъпка) на мостове, също така има/ предвиждат ли се блокажи и целите и приложението на колата. И не на последно място, за тези, които ползват джипа за всичко и разхода.

          Без никакви претенции да съм специалист, прави ми впечатление, че у нас се карат като цяло по-широки гуми, като 265 (или ~10.5 инча ширина) идва златната среда.

          В Африка, Дифендъра все още излиза с възможно най-тясната гума (7.50/16) и вероятно това никак не е случайно.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X