Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за евентуален проблем със заден диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за евентуален проблем със заден диференциал

    Витарата, е 1.6 16в 95г.5 врати,шосейка.Имам я от 10-11 г, като се кара малко - 6-7 х. км на година.Стокова е, нищо не съм добавял или махал от нея, освен АГУ-обикновено, като я купувах...Преди седмица имах пътуване към София, и навръщане щерката и жената поискаха да минем през Шипка. След отбивката от Прохода към Паметника, пътя става леко стръмен, и откъм диференциала нещо взе да чатка/трака. Викам си : "останахме на майната си ,строших дифа" ! После, лека-полека се прибрахме обратно за Варна, без никакви проблеми!Седмица вече, без никакви симптоми на проблем с дифа или карета(не ,че й давам й зор,де !).Кколега ни покани, да му гостуваме по Нова година в Смолян, ама като гледам май ще разочаровам фемилито,как да предприема такова пътуване?! Може ли, някой разбиращ колега от форума, да погледне Витарката, и да я диагностицира? Ако, има време и желание да извършим евентуален ремонт,ще помагам с каквото мога, естествено и ще му заплатя за ремонта.Благодаря!

  • #2
    От: Помощ за евентуален проблем с заден диференциал

    Тази витара лсд има ли? Нагоре към паметника на какъв режим караше?
    Има хора от Варна - предполагам скоро ще се маркират
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за евентуален проблем с заден диференциал

      Няма. Вече на стръмното карах на първа(то, за втора душа няма), но не съм давал на бавни,само на задно.Явно, като види зор почва да прави магарий. Понеже не съм я зорил никога(карам и внимавам к'ат бабичка), може проблема да е съществувал и по-отдавна,и сега като се е натоварила....Като знам как съм я галил, баси и кашкаваления диференциал !!!

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за евентуален проблем с заден диференциал

        Проблема не е в това че дифа е ''кашкавален''.Какво да кажа аз,като хич не я жаля и се дава газ до дупка?Просто му е дошло времето.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за евентуален проблем с заден диференциал

          Здравей, това за предният диференциал ли е, без отваряне няма как да се диагностицира, с какви хъбове си? Сигурен ли сте че не са сменяни тези дифове и дали числата им съвпадат?

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за евентуален проблем с заден диференциал

            Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
            Здравей, това за предният диференциал ли е, без отваряне няма как да се диагностицира, с какви хъбове си? Сигурен ли сте че не са сменяни тези дифове и дали числата им съвпадат?
            П.С. Ае Трифоне налей си едно вино и стопли малко очите виж че човека е казал задния див.... и че е от кашкавал.... сиреч няя го бъде.Само за мезе на бирата става.
            Сега малко по сериозно като цяло не се ли качи някой по опитен и да огледа положението нищо не може да се каже.... и аз все пак се чудя дали не е ЛСД само че да се е прее....л.
            Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
            КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за евентуален проблем с заден диференциал

              Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
              Здравей, това за предният диференциал ли е, без отваряне няма как да се диагностицира, с какви хъбове си? Сигурен ли сте че не са сменяни тези дифове и дали числата им съвпадат?
              Здравей,за задният диф иде реч. Предния не е ползван по предназначение поне няколко години( сняг във Варна не се е задържал от доста време,пък нали е шосейка-къде да го ползвам!?) ,с изключение че на месец-два включвам за 100-200м. на 4wd или 'low', като карам бавно в права линия , за да се понамажат малко чарковете. Хъбовете са автоматични.А, дали нещо е сменяно, или правено по дифа или раздатката-един господ знае! Както писах в първия си пост - нищо не съм сменял по нея, освен - воден радиатор, гърне/задно, два пъти акомулатор,виско/перка, задна/5-та врата, и текущите масла и филтри. Това е всичко, което съм пипал по нея за 11-та година откак я имам!!!

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за евентуален проблем със заден диференциал

                А масло в този диф дали има, я погледнете. Махнете или разкачете кърдана към него, има доста неща да с епроверят, елементарни са и не са сложни. Всеки един читав майстор го може, успех.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X