Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Турция с кола документи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване до Турция с кола документи

    Здравейте!

    Предстои ми пътуване до Турция (Истанбул) с автомобил, който не е на мое име. Четох доста теми, но имаше различни мнения.

    -зелена карта
    -пълномощно за чужбина на английски и турски. Трябва ли да се заверява в посолството?
    -талон на колата
    -винетка. До колкото разбрах се купува от фрийшопа след границата и представлява някаква карта?

  • #2
    От: Пътуване до Турция с кола документи

    Здравей!
    За пътуване в Турция са ти необходими:
    1.Зелена карта
    2.Ако автомобила не е на твое име,трябва да имаш нотариално заверено пълномощно,преведено на турски език от легализиран преводач и заверено в Турско посолство.
    3.Малкия талон на автомобила
    4.Винетка вече продават и на границата.Ако там няма се продава на изхода на магистралата.Като минеш бариерите спираш и влизаш в сградата.Издават я срещу малкия талон и паспорт.Представлява стикер,който се залепя на гърба на огледалото(да е видим през предното стъкло).Струва 35 лири.
    До,колкото знам може да преминеш и без винетка,но в 7 дневен срок трябва да си извадиш такава и системата автоматично си взема парите за магистралата ,колкото пъти си я ползвал.
    Успех!

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване до Турция с кола документи

      Благодаря за информацията!

      Това със заверката в турското посолство ще е малко трудно, но ще пробвам да го организирам.

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване до Турция с кола документи

        Благодаря!

        Това със заверката в посолството се надявах да го избегна, но явно няма как.

        Поздрави

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване до Турция с кола документи

          Заверка от Турското консулство не трябва.Пьтната такса HGS лятото,когато имаше гастарбаитери ,можеше да се плати в ФриШопа.Сега мисля ,че не работи.На 9-10км от границата,почва магистралата.Преди касите на магистралата,спрете в дясно.Може да пресечете пеш и да утидите от другата страна на мантинела.Близо да касите на врьщащите се от Истанбул а-ли има HGS кантора.От там може да вземете етикет.Добре е да имате турски лири.

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване до Турция с кола документи

            Първоначално публикуван от Petko Stefanov Преглед на мнение
            Здравей!
            За пътуване в Турция са ти необходими:
            1.Зелена карта
            2.Ако автомобила не е на твое име,трябва да имаш нотариално заверено пълномощно,преведено на турски език от легализиран преводач и заверено в Турско посолство.
            3.Малкия талон на автомобила
            4.Винетка вече продават и на границата.Ако там няма се продава на изхода на магистралата.Като минеш бариерите спираш и влизаш в сградата.Издават я срещу малкия талон и паспорт.Представлява стикер,който се залепя на гърба на огледалото(да е видим през предното стъкло).Струва 35 лири.
            До,колкото знам може да преминеш и без винетка,но в 7 дневен срок трябва да си извадиш такава и системата автоматично си взема парите за магистралата ,колкото пъти си я ползвал.
            Успех!
            2.Пълни глупости(в часта заверка в посолството).Никаква заверка не трябва.Пълномощно (преведено) обаче трябва.
            4.В Турция винетки няма.Има ТОЛ-такси.Плаща се преди да минеш бариерите. Не като ги минеш.Пресичаш като идиот ,цялата магистрала в двете посоки.Не струва 35 лири,струва според това до къде искаш да стигнеш.Всяка бариера се таксува.
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #7
              От: Пътуване до Турция с кола документи

              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              2.Пълни глупости(в часта заверка в посолството).Никаква заверка не трябва.Пълномощно (преведено) обаче трябва.
              Заверка на трябва, а от моята практика и превод на турски не трябва, на английски е достатъчен, 10 години пътувам с такова пълномощно. Но на турски е по-добре да го имаш сигурно.
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване до Турция с кола документи

                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                Заверка на трябва, а от моята практика и превод на турски не трябва, на английски е достатъчен, 10 години пътувам с такова пълномощно. Но на турски е по-добре да го имаш сигурно.
                Може ...Моето е преведено за всеки случай.И аз пътувам от години.Пък заверено в посолството сигурно е още по-добре...И от главния мюфтия....
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване до Турция с кола документи

                  Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                  Може ...Моето е преведено за всеки случай.И аз пътувам от години.Пък заверено в посолството сигурно е още по-добре...И от главния мюфтия....
                  Тъй де, колкото повече, толкова повече! Мечо Пух не е кой да е!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътуване до Турция с кола документи

                    На фришопа няма откъде да си купиш стикер за HGS, вариантите са в началото на магистралата (там не съм попадал на говорещ английски). Втория вариант е в Истанбул, във всеки пощенски офис. В Турция имаш право да караш до три дни без стикер за HGS ( казвам го от личен опит).

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пътуване до Турция с кола документи

                      За да не отварям нова тема да питам тук. Ситуацията е такава, две коли на мое име, аз съм с едната с другата друг шофьор. Дали ще има някакви проблеми на границата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пътуване до Турция с кола документи

                        Направи му пълномощно.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пътуване до Турция с кола документи

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          Направи му пълномощно.
                          ... преведено на турски от лицензиран преводач. Около 20 лв
                          В миналото ще остане, каквито сме били...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пътуване до Турция с кола документи

                            Вижда ми се малко странно при положение че съм там на място да правя пълномощно. Някой от вас имал ли е проблеми в такъв сценарий?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пътуване до Турция с кола документи

                              Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                              Вижда ми се малко странно при положение че съм там на място да правя пълномощно. Някой от вас имал ли е проблеми в такъв сценарий?
                              Приятел има кемпер,но се води на собствената му фирма. Той си го управлява. За една бройка да не го пуснат в Турция без пълномощно,.....на...него си! Така че,по-добре го направете.
                              088пет722пет99
                              http://www.hydropompi.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X