Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

    Здравейте,
    порових насам натам, но не мога да намеря информация относно реалната кубатура на даден двигател на КТМ. До сега не съм имал КТМ, а само японски моторетки на които си пише в основата на цилиндровия блок. Предстои ми да разгледам разни ктм и ще съм благодарен, ако ме ориентирате с тънкостите по идентификация на модел и по-специално EXC .

    Благодаря

    Николай

  • #2
    От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

    EXC 125-123cc
    EXC 250- 249cc
    EXC 350-349cc
    EXC 400-399cc
    EXC450- 449cc
    EXC 525/530/500 -510cc =/- 3-4cc
    Горе долу

    Коментар


    • #3
      От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

      Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
      EXC 125-123cc
      EXC 250- 249cc
      EXC 350-349cc
      EXC 400-399cc
      EXC450- 449cc
      EXC 525/530/500 -510cc =/- 3-4cc
      Горе долу

      Благодаря ,
      значи никъде и по нищо не мога да разбера какъв точно е работния му обем?
      А възможно ли е в такъв случай, да си мисля,че вземам 525 ,а реално той да е 450 ? Никакви ли достоверни знаци няма по тези двигатели ?

      Коментар


      • #4
        От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

        Разликата между 450 и 525 е в цилиндъра и буталото, в крайна сметка ако ти харесва мотора какво значение има колко кубика е?

        Коментар


        • #5
          От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

          Естетвено ,че разликата ще е в цилиндъра и буталото, но пише ли някъде кой е 450 и кой е 525, както и кой е 540 ? Мотора ще ми хареса, ако е достатъчно мощен и мисля че между 450 и 525 трябва да има разлика. Искам да го преправя на супермото, а там си мисля,че е нужна повечко мощ.

          Коментар


          • #6
            От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

            От това което чета по разни чуждестранни форуми, визуално 450 и 525 нямат никаква разлика.

            Коментар


            • #7
              От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

              Първоначално публикуван от YaHooooO Преглед на мнение
              Естетвено ,че разликата ще е в цилиндъра и буталото, но пише ли някъде кой е 450 и кой е 525, както и кой е 540 ? Мотора ще ми хареса, ако е достатъчно мощен и мисля че между 450 и 525 трябва да има разлика. Искам да го преправя на супермото, а там си мисля,че е нужна повечко мощ.
              Чудех се дали да пиша ,понеже тук вече гъмжи от можещи и знаещи .За теб едва ли има някакво значение дали е 450/510/525/540 -първо не можеш да му използваш качествата ,второ едва ли ще го караш на пълна газ навсякъде ,и трето тази година на Плевен едни деца с 85 кубика /грешка 83,4 кубика/ засрамиха тези с големите кубатури с по 3-4 секунди на обиколка. Така че престанете с глупави въпроси.

              Коментар


              • #8
                От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

                Наи-сигурния начин е по номера на рамата.Вкарваш го във VINдекодера и разбираш каквото те интересува.
                Polaris Magnum 500
                Mercedes ml320

                Коментар


                • #9
                  От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

                  Първоначално публикуван от ЖОРО ПАШОВ Преглед на мнение
                  Чудех се дали да пиша ,понеже тук вече гъмжи от можещи и знаещи .За теб едва ли има някакво значение дали е 450/510/525/540 -първо не можеш да му използваш качествата ,второ едва ли ще го караш на пълна газ навсякъде ,и трето тази година на Плевен едни деца с 85 кубика /грешка 83,4 кубика/ засрамиха тези с големите кубатури с по 3-4 секунди на обиколка. Така че престанете с глупави въпроси.
                  Не знам дали помниш , но навремето в мото кроса имаше един лаф: "на изкачването всеки дава газ" , сега може да се каже , че от светофар до светофар всеки дава газ. Та да не те учудва това , че на много моторите им се виждат слаби , лабави , ....
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #10
                    Re: От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

                    Първоначално публикуван от YaHooooO Преглед на мнение
                    Естетвено ,че разликата ще е в цилиндъра и буталото, но пише ли някъде кой е 450 и кой е 525, както и кой е 540 ?
                    Пише!По номер на двигателя можеш да разбереш.
                    Първата цифра от номера е годината, а седващите три са вида на двигателя(400/450/525).
                    3-590***** е 2003г. 525
                    *-594***** е 450-ка
                    *-595***** е 400-ка
                    *-598***** е 250-ка
                    Това е за RFS двигателите(2000-2007)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

                      Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                      Пише!По номер на двигателя можеш да разбереш.
                      Първата цифра от номера е годината, а седващите три са вида на двигателя(400/450/525).
                      3-590***** е 2003г. 525
                      *-594***** е 450-ка
                      *-595***** е 400-ка
                      *-598***** е 250-ка
                      Това е за RFS двигателите(2000-2007)
                      Сърдечно ти благодаря за отговора ! Това ми беше нужно !
                      Относно останалите разбирачи с многото зелени точици - Пичове малко повече си вярвате и лесно сте склонни да класифицирате някой питащ към прослойката келеши, които наистина са дразнещи и с писанията си и с поведението си на пътя. Така,че един съвет към вас - не бързайте да показвате колко много разбирате , което изразявате с критиките си към ПРЕДПОЛАГАЕМИ новобранци , защото отговорите ви не са нищо повече от самозадоволяване на егото ви. И ако ще ви стане по-леко - давал съм газ преди доста години сега съм в процес на обмисляне ,дали да се кача пак на мотор, донякъде точно заради разни позьорчета , които си мислят,че като имат мотор са карачи...и да ви кажа - помогнахте ми за отговора , за което Ви благодаря ! Ще си взема мотор, но вероятно ще потърся по-силен вариант от KTM .
                      Здраве и успех през новата година !

                      Николай

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

                        Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                        От това което чета по разни чуждестранни форуми, визуално 450 и 525 нямат никаква разлика.
                        Благодаря за отговора !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Re: От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

                          Първоначално публикуван от YaHooooO Преглед на мнение
                          Сърдечно ти благодаря за отговора ! Това ми беше нужно !
                          Относно останалите разбирачи с многото зелени точици - Пичове малко повече си вярвате и лесно сте склонни да класифицирате някой питащ към прослойката келеши, които наистина са дразнещи и с писанията си и с поведението си на пътя. Така,че един съвет към вас - не бързайте да показвате колко много разбирате , което изразявате с критиките си към ПРЕДПОЛАГАЕМИ новобранци , защото отговорите ви не са нищо повече от самозадоволяване на егото ви. И ако ще ви стане по-леко - давал съм газ преди доста години сега съм в процес на обмисляне ,дали да се кача пак на мотор, донякъде точно заради разни позьорчета , които си мислят,че като имат мотор са карачи...и да ви кажа - помогнахте ми за отговора , за което Ви благодаря ! Ще си взема мотор, но вероятно ще потърся по-силен вариант от KTM .
                          Здраве и успех през новата година !

                          Николай
                          На мен ми е много странно , как човек давал газ преди години , преценява колко е мощен даден мотор , по това което пише на цилиндъра. Мощността се увеличава по много начини , не само с кубатурата , а това , че един мотор е много мощен не значи , че ще е по-бърз от по-маломощният. Кубатурата не се увеличава само с по-голямо бутало и цилиндър , може да се увеличи и по друг начин като се запазят оригиналното бутало и цилиндър. Успех и на тебе през новата година , и да си намериш достатъчно силен мотор за възможностите ти.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #14
                            От: Re: От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

                            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                            На мен ми е много странно , как човек давал газ преди години , преценява колко е мощен даден мотор , по това което пише на цилиндъра. Мощността се увеличава по много начини , не само с кубатурата , а това , че един мотор е много мощен не значи , че ще е по-бърз от по-маломощният. Кубатурата не се увеличава само с по-голямо бутало и цилиндър , може да се увеличи и по друг начин като се запазят оригиналното бутало и цилиндър. Успех и на тебе през новата година , и да си намериш достатъчно силен мотор за възможностите ти.
                            Да речем, че кубатурата е най-баналният начин да определим мощността( при моторите) . Да речем, че не търся бързина (за светофари и кафеджисйки гонки ) .Да речем, че просто страдам от предразсъдъци !
                            Още веднъж благодаря на тези ,които ми дадоха отговор на конкретния въпрос !

                            Весело посрещане на 2016-та !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

                              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                              Кубатурата не се увеличава само с по-голямо бутало и цилиндър , може да се увеличи и по друг начин като се запазят оригиналното бутало и цилиндър.
                              Как по-точно?
                              Коляновия вал ( хода ) ???? или???

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X