Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Re: От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

    Първоначално публикуван от YaHooooO Преглед на мнение
    Да речем, че кубатурата е най-баналният начин да определим мощността( при моторите) . Да речем, че не търся бързина (за светофари и кафеджисйки гонки ) .Да речем, че просто страдам от предразсъдъци !
    Още веднъж благодаря на тези ,които ми дадоха отговор на конкретния въпрос !

    Весело посрещане на 2016-та !
    Мощността се определя на дино стенд. Като кажеш какво търсиш , ще ти се помогне най-лесно , иначе звучиш като тези на които са им лабави моторите. Самото преправяне на супер мото е сложен процес , сменяш капли , комплект предница , спирачки , евентуално шарнир , съединител, ..... И определяйки мощността по кубатурата , няма да намериш друго освен КТМ , защото само КТМ правят супер мото с голяма кубатура.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #17
      От: Re: От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

      Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
      Как по-точно?
      Коляновия вал ( хода ) ???? или???

      https://www.youtube.com/watch?v=amVKKM6ViOU
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #18
        От: Re: От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

        Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
        Как по-точно?
        Коляновия вал ( хода ) ???? или???
        Кубатурата до колкото знам е цилиндъра + горивната камера.
        EXC TPI 2019

        Коментар


        • #19
          От: Re: От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

          Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
          Кубатурата до колкото знам е цилиндъра + горивната камера.
          Работен обем - обема който се образува при движение на буталото от ДМТ до ГМТ

          Плен обем- обема който се образува когато буталото е в ДМТ

          Обем на горивната камера- обема който се образува когато буталото е в ГМТ
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #20
            От: Re: От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            Мощността се определя на дино стенд. Като кажеш какво търсиш , ще ти се помогне най-лесно , иначе звучиш като тези на които са им лабави моторите. Самото преправяне на супер мото е сложен процес , сменяш капли , комплект предница , спирачки , евентуално шарнир , съединител, ..... И определяйки мощността по кубатурата , няма да намериш друго освен КТМ , защото само КТМ правят супер мото с голяма кубатура.
            Определено съдиш за знанията и уменията на присъстващите във форума спрямо звездичките които имат ( а някои имат много звездички, заради безброй тъпи постове и отговори- т.е. -количествено ) .
            Казал съм много точно какво търся : Как да определя кой двигател на КТМ е 400,кой е 450, кой е 525 !
            За помощ никъде не съм молил !
            За преправяне на супермото също също не съм търсил съвет.

            Коментар


            • #21
              От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

              Първоначално публикуван от YaHooooO Преглед на мнение
              Естетвено ,че разликата ще е в цилиндъра и буталото, но пише ли някъде кой е 450 и кой е 525, както и кой е 540 ? Мотора ще ми хареса, ако е достатъчно мощен и мисля че между 450 и 525 трябва да има разлика. Искам да го преправя на супермото, а там си мисля,че е нужна повечко мощ.
              Докато питаше как да разбереш работния обем , някои хора си мълчахме , но след горното мнение се разбира , че искаш достатъчно мощен мотор за да ти хареса. Та аз съм ти отговорил на това мнение. Разбиращ и можещ , може да определи кубатурата на даден двигател , без никакви надписи и означения , как става ще кажеш ти , ние с безброй тъпите постове и отговори не разбираме как става.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #22
                От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

                Само за инфо-как без да разглобяваш и мериш ще определиш кубатурата на даден двигател?Питам от чисто любопитство.
                Yamaha Yz450F
                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                Всичко с ''рошави''гуми!

                Коментар


                • #23
                  От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

                  Ще изчакам първо някой друг да отговори.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #24
                    От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

                    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                    Докато питаше как да разбереш работния обем , някои хора си мълчахме , но след горното мнение се разбира , че искаш достатъчно мощен мотор за да ти хареса. Та аз съм ти отговорил на това мнение. Разбиращ и можещ , може да определи кубатурата на даден двигател , без никакви надписи и означения , как става ще кажеш ти , ние с безброй тъпите постове и отговори не разбираме как става.
                    Хайде да не ми обясняваш, как разбираш за точната кубатура на даден мотор, който е обявен за продажба и собственикът му ще ти позволи да я "измериш" просто ей така с твоите знания и умения.
                    Както казах- получих точният отговор на точният въпрос, който зададох.

                    Успех през 2016

                    Коментар


                    • #25
                      От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

                      Много лесно става мойто Крънско коте - казва се органо-лептичен анализ . Не само кубатурата , но и марката и модела могат да се познаят от доктора само по звука на идващия от пресечката мотор . Само , че това се отдава на хора , които са вряли и кипяли , лягали и ставали с моторите . Както от не всяка върба става свирка , така и доктор моторджийски не се става лесно . Майсторите нямат нищо общо .
                      Последно редактирано от pe6o74; 31-12-15, 16:51.

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

                        Гедам тука се е "развила" темата.

                        Това с обявите и кубиците(годините и моделит) в много вярно - да не кажа голяма дума, но по-голямата част от моторите в мобилето не са това което пише че са.
                        За тва е хубаво да се знае - кое, колко, как и защо.
                        Поне при КТМ е лесно с годинта на двигателя - първата цифра от номера на двигателя! Така всякакви приказки на продавача че мотора е еди коя си година или пък "мотора е 2000-та ама двигателя е от 2005-та"
                        могат лесно да се оборят.

                        Ето и малко инфо за номера на рамата - коя цифра/буква какво означава
                        http://support.ktm-parts.com/entries...fication-Chart


                        Другото е, че като го вземеш мотора и като ти трябва някаква част, отивш в магазаина и взимаш за модела/годината, който си мислиш че е мотора и после се чудиш защо не стават частите.



                        За вървенето, кубиците, карачите и т.н. е друга тема.
                        There is no replacement for displacement, но как да му варвам на това като в гаража има два мотора с еднаква марка, година и кубатура, а вървенето им е много различно.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

                          Да де , ама при положение , че рамата е с оригиналния двигател , и двигателя е с оригиналния цилиндър , което се случва много рядко. Затова като не може да докаже кубатурата , тя се мери , ако откаже , да си търси друг купувач. Иначе е като да се ожениш за циганка без да и премериш кубатурата , защото ти е казала , че е девствена и ще ти пусне само след сватбата.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #28
                            От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

                            520 SX - Добър мотор за връщане към двуколесните с двигател, след дълго прекъсване! Имах притеснения - не исках да взимам мотор, който да ме разочарова като мощност, за това и пуснах тази тема тук. Сега набързо ще споделя, за да може някой да си спести моите размисли и страсти
                            1- Никъде по цилиндъра няма изписана кубатурата- т.е. - не съм убеден, че на двигател с номер съответстващ на 520 кубика (примерно) не може да се сложи 450 !!!
                            2- с 4-те си скорости с малко скучно да караш звън града с 90- 100, но пък не е толкова лошо - можеш да разглеждаш като турист
                            3- изключително приятен за поддръжка - прост и лесен
                            4- има доста вибрации и задника сърби
                            5- подменям всеки болт, който развия, след като два пъти ми се късаха стари болтове на затягане
                            6- редовно да се проверява за развити болтове (ако не са с локтайд)

                            Като цяло - уцелих си мотора
                            Дано съм бил полезен

                            И едно видео -

                            Коментар


                            • #29
                              От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

                              Първоначално публикуван от YaHooooO Преглед на мнение
                              ....................................................

                              И едно видео -
                              Не съм минавал през прохода Шипка поне от 6 години , благодаря за разходката ...........................
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Колко кубически сантиметра е даден двигател на КТМ

                                За нищо!
                                Сега като се оцветят дърветата ще е най-красивият период от годината, за минаване от там !

                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X