Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На твоето бъги ли му поникнаха още 4 цилиндъра?. Нямам допир и аз до тоя тип механични компресори. Ще му правиш ли водно охлаждане или ще охлаждаш с допълнителни дюзи вода....метанол....или там квот разбъркаш

    Доста врроятно да е тази обработка:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20211206_163140.png
Прегледи:384
Размер:497.4 КБ
ID:6797515

    Коментар


    • Нещо подобно е.Колектора е на клиент,работим по заявка.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20211207_173053.jpg
Прегледи:313
Размер:602.6 КБ
ID:6797810
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20211207_173113.jpg
Прегледи:301
Размер:815.4 КБ
ID:6797811
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20211207_173320.jpg
Прегледи:310
Размер:564.1 КБ
ID:6797812
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • Мислех че съм ги изгонил с цена преди две години те били останали много доволни Лошо няма идват празници . Тая идея ми дойде преди десетина години години за гайките на италианските винтови сервизни подемници покрай цената на фосфорния бронз . Тогава парче Ф 100 мм на 100 мм дълго в АС беше 210 лева а сега колко е не ми се мисли . Оригинална гайка от фирмения сервиз видимо лята в пръст от неясен състав бронз беше 500 лева . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20231128_121527_181.jpg
Прегледи:165
Размер:374.6 КБ
ID:6945000 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20231128_121554_354.jpg
Прегледи:160
Размер:394.5 КБ
ID:6945001
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • stefsab
          stefsab коментира
          Редактиране на коментар
          По-истинските подемници имат по 2 гайки - работна и осигурителна. При монтаж се спазва точно отстояние м/у двете. Т.е. работната трябва да допуска завъртане на 30-60-90 градуса за първоначална регулировка.

          Последната мода е с полиамидни гайки за малките подемници до 2-2.5 т.
          Същите механизми, но с бронзови гайки "вдигат" до 3.5т

        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          На тия осигурителната е полиамидна . По принцип полиамидна работна става ако е нов винта . Както са като тия работили едни 10 години един заточен ръб да има някъде в двата метра ще пререже резбата на полиамида за секунди .
          Последно редактирано от sek.1; 30-11-23, 16:35.

      • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Мислех че съм ги изгонил с цена преди две години те били останали много доволни...
        Хм, че универсалните стругове имат ли такава стъпка за резба?
        На око изглежда нещо като 8 - 10 мм.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Хм, че универсалните стругове имат ли такава стъпка за резба?
          На око изглежда нещо като 8 - 10 мм.
          То универсалните стругове за това са универсални . Едва ли има стъпка резба измислена в този свят която да я нямат като възможност . Това е таблицата на С 11 МТ . Има и резби които са приравнени . Примерно С 11 нямат 19 навивки в цол . На нея отговаря 1.375 милиметрова . Навремето в стария завод имахме таблица с приравнените резби . В случая резбата на винта е както казват руснаците шаг шестой Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_396504.jpg Прегледи:0 Размер:236.5 КБ ID:6945059
          Последно редактирано от sek.1; 30-11-23, 17:39.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Трапецовидна 40 х 6 е . Лошото е че тези гайки които правя от бронз от татово време са вечни или както е модерно идват с доживотна гаранция . Едни от първите за тия италиански крикове които правих повече от 10 години нямат признаци на умиране . Човека мислеше че гайките са умрели то били ремъците . Добре че не си разглоби подемника залудо .
            Последно редактирано от sek.1; 01-12-23, 05:41.

          • stefsab
            stefsab коментира
            Редактиране на коментар
            Те първите крикове са с маслена "ваничка" и доп. четка за смазване на винта. При движение, гайката се облива с масло.

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Старите полски сервизни подемници с които се работеше основно в Мототехника навремето имаха ръчна маслена помпа монтирана обикновено под таблото . Мажеше принудително по тръбички винтовете и веригата . Поне нашите в Москвич имаха . Те и новите ако ги гресираш навреме проблеми с мазането нямат .

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X