Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

    Ремонт на елипсовидно износване ухо на хидравличен цилиндър

    Коментар


    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

      Ос за ролки на пелет преса
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1120.jpg
Прегледи:1
Размер:391.3 КБ
ID:5753618Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1121.jpg
Прегледи:1
Размер:361.6 КБ
ID:5753619Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_11191.jpg
Прегледи:1
Размер:467.3 КБ
ID:5753620

      Коментар


      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

        Възхищавам се на работата на всички включили се в темата,дано и аз някой ден успея да достигна вашето ниво и да мога да изработвам такива сложни детаили с лекотата с която го правите вие. Живи и здрави да сте че помагате на новобранци като мен.

        Коментар


        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

          Сложните детайли на универсална фреза обикновено не са ежедневие а по скоро изключение . Зъбонарязването на универсална фреза е доволно бавен и непроизводителен процес . Ежедневието са шпонковите канали ; челосване на плочи ; пробиване на отвори и други такива операции . Колкото и да ти е точна машината на нониус не може да се сравнява с машините имащи дори и елементарна цифровизация . На колегата машината е руска инструментална фреза която има значително по висок клас на точност от останалите големи универсални фрези . Освен това има и много голям набор от окомплектовка .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

            Здравейте, да се включа и аз в темата с един казус: Една мома ми е изпратила запитване за изработка на cube in cube - https://www.youtube.com/watch?v=AuS6HDHc7XE . Аз съм само малко железар, пък тя си мисли, че току така стават тези работи . В случай, че някой изявява желание да се заеме с т'ва чудо бих могъл да дам контакти на жената(или Вашите на нея) и да си се разбирате/пазарите.Тя няма претенции за материала , предполагам някакъв алуминий би бил подходящ.
            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

            Коментар


            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

              Налага се да изработя раздатка с две зъбни колела,която ще задвижва преден мост.Има вариянт да използвам алуминиева плоча,но ще даде много фира и затова реших да е отливка,по която ще има много по-малко работа.За целта трябва да се изработи модел(в случая дървен) по който ще се оформи самата отливка.Моделът е със проста форма и ще се отлее във две каси със формовъчна пръст.Първоначално оформям картон със нужните размери.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170522_181051.jpg
Прегледи:1
Размер:342.6 КБ
ID:5755093
              След това започвам да оформям дървенията:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170522_180700.jpg
Прегледи:1
Размер:309.0 КБ
ID:5755094
              Стените които влизат във формовъчната пръст са със лек градус от двете страни за по-лесно изваждане на модела,с цел да не се разруши вече получената форма.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170523_140100.jpg
Прегледи:1
Размер:367.3 КБ
ID:5755095
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170523_211902.jpg
Прегледи:1
Размер:287.2 КБ
ID:5755096
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170523_211756.jpg
Прегледи:1
Размер:258.3 КБ
ID:5755097
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170523_211927.jpg
Прегледи:1
Размер:293.2 КБ
ID:5755098
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170524_112444.jpg
Прегледи:1
Размер:351.6 КБ
ID:5755099
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170524_112456.jpg
Прегледи:1
Размер:347.6 КБ
ID:5755100
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • Re: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                При теб е нещо средно между учебник по металообработка и маниаци от дискавъри ченъл(ама онова отпреди десет години дето беше озвучено на руски ).
                Златни ръце имаш!

                Коментар


                • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                  От известно време се каня да си взема шапка, за да имам какво да свалям след всяка публикация! Браво!
                  В миналото ще остане, каквито сме били...

                  Коментар


                  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                    Предполагам, всички оригинални алуминиеви части са лети под налягане.
                    В тази връзка искам да попитам, дали частта лята във формовачна пръст ще има същите якостни качества?
                    Или те се компенсират с по-голяма дебелина на корпуса?

                    Коментар


                    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                      Компенсира с по дебели стени, защото при леене във форма от формовъчна смес , се получават шупли и микро пукнатини, което е нормално при този вид леене.
                      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                      Ат.Буров.

                      Коментар


                      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                        Колегата е обяснил съвсем точно.
                        При правенето на модел се предвиждат по-дебели стени заради структората на алуминия.Самият модел е с по-голям размер спрямо оригинала,за да се компенсира свиването след изстиването на метала. За да стане прилична отливка трябва моделът да е идеално гладък и без "контри" или обратни ръбове.На мен ми коства два дни рендосване китосване и жулене със разни шкурки докато се получи.След като получа
                        отливката,ще я обработя до окончателен размер,надявам се да няма големи шупли.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                          Голяма работа си отметнал. Чудя се дали има финансов смисъл подобно нещо да се пусне на 3Д принтер?

                          Коментар


                          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                            Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                            Голяма работа си отметнал. Чудя се дали има финансов смисъл подобно нещо да се пусне на 3Д принтер?
                            Къде го тоя 3Д принтер дето може да докара алуминиево изделие с якостта на отливка за смислени пари? Аз се съмнявам че изобщо в България има такъв.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Къде го тоя 3Д принтер дето може да докара алуминиево изделие с якостта на отливка за смислени пари? Аз се съмнявам че изобщо в България има такъв.
                              за него той сам трябва да търси, може би тук: https://www.uni-ruse.bg/Departments/...ce/casting-(2)
                              При теб в Пловдив няма начин да няма 3д. Архитектите ги ползват за визуализация. Не е нужно да е с якост на алуминии. Достатъчно е да направи отпечатък във формовъчната смес.

                              Коментар


                              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                                Ааа, само за отпечатъка пластмасови принтери под път и над път.

                                Аз помислих че искаш самия краен алуминиев детайл да се прави на принтер. Не че не може по принцип, ама не знам дали такъв принтер изобщо може да се намери тук, дори да пренебрегнем астроноическата цена за печат на такъв принтер.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X