Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Freelander възможна ли е замяна на двигател 2.0D с TD4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Freelander възможна ли е замяна на двигател 2.0D с TD4

    Здравейте,
    Вчера ми се счупи турбината по възможно най-неприятния начин и почти сигурно има повреда по двигателя от парчетата.
    Не ми се занимава с основен ремонт и мисля да търся двигател 2-ра употреба. Моя е модел 2000г. и е 2.0 дизел на Роувър (98к.с.)
    Така или иначе, като ще го сменям, се чудя дали малко по-новия и по-мощен мотор на BMW TD4 би могъл да се постави на мястото на този с който е в момента. Ако някой е правил нещо подобно или има предположение съвместими ли са, ще съм благодарен да сподели.
    Други идеи също са добре дошли

  • #2
    От: Land Rover Freelander възможна ли е замяна на двигател 2.0D с TD4

    Другите идеи са да предприемеш действия по махане на главата и оглед на щетите, па после да се мисли за "други идеи".

    Коментар


    • #3
      От: Land Rover Freelander възможна ли е замяна на двигател 2.0D с TD4

      На нефелната трансмисия на Фрийлендър от 2000г само по-мощен двигател и липсва.

      Коментар


      • #4
        От: Land Rover Freelander възможна ли е замяна на двигател 2.0D с TD4

        За другия мотор и компютър ще трябва и инсталация, даже и да пасне на скоростите. А не е и много читав, та според мен няма смисъл.
        На твое място, бих отворил мотора - не се знае доколко са сериозни повредите. Ако мине с евтин ремонт, турбина може и втора ръка... А ако е толко зор за мощност, слагаш чип и си готов.
        Смяна със същия двигател също е вариант, може да видиш дали става от леките Ровъри както и на някои модели на Хонда.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: Land Rover Freelander възможна ли е замяна на двигател 2.0D с TD4

          Благодаря за отговорите на всички!
          Ще последвам препоръките и ще го закарам в сервиз да свалят главата.
          След това ще пиша какъв е резултата.

          Коментар


          • #6
            От: Land Rover Freelander възможна ли е замяна на двигател 2.0D с TD4

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Смяна със същия двигател също е вариант, може да видиш дали става от леките Ровъри
            Почти същия е но не става без ТНТМ Заради раздатката маслените магистрали са на различна височина!

            Коментар


            • #7
              От: Land Rover Freelander възможна ли е замяна на двигател 2.0D с TD4

              Взех го от ремонт и за 2 дни съм минал едва стотина километра, но ще напиша какво се случи за тези 2 седмици ремонти, може да е от полза за някой.
              Първо благодаря на Andro 160 и cecoa1. Мои познати майстори свалиха главата и се оказа, че няма кой знае какви повреди, съответно я занесох в една работилница да я шлайфат + леглата на клапаните и да сменят гумичките им. Оказа се, че 4-те всумакателни са с проблем и ги смениха.
              Купих допълнително гарнитури, дифтунги, ангренажен ремък (беше му почти време за смяна). Смениха филтри, маслото и антифриза. Намерих турбина 2-ра употреба за 300лв.
              Вчера наобяд си го взех готов и като потеглих не бях много очарован. Може би защото последните седмици карах леки коли с по-мощни двигатели. Как и да е постепенно върнах някои стари навици и днес ми се видя поне на нивото от преди ремонта. Все пак се замислям за чип и ако някой е слагал на такъв двигател може да сподели има ли ефект?
              Спирачките също не са на ниво, а имат феродо и мисля това да е следващото с което да се занимавам.
              Ако някой има нужда от ремонт на глава, на моя мотор я правиха в промишлена зона, острани на Нестле (бившето Малчика, под 1-ви микрорайон на Люлин).

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X