Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руски зимни гуми за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Руски зимни гуми за УАЗ

    Здравейте колеги!Искам да закупя четири руски зимни гуми?Какво ще препоръчате?

    Миналата зима карах с руските я 192,не са зимни,но се държаха не зле.Възнамерявам да ги сменя със руски зимни гуми.Към кой модел да се насоча?
    Насочил съм се към този модел.
    http://www.ityre.com/i/tyre/3195.jpg

    Струва ли си подобна смяна?Някой има ли впечатления?

    Поздрави!

  • #2
    От: Руски зимни гуми за УАЗ

    Мой познат зимата кара с такива УАЗ-а, на сняг са много добри ,за разлика от Я-192 и на отъпкан важи същото. Като недостатъци може да се споменат по-малкия диаметър на гумата и замазването в калта ,но все пак едно е кална гума ,съвсем друго зимна ! Вариант ти е също и Форвард сафари 510 - новата меча стъпка (размера е като на Я-192) . Аз лично карам с такива и впечатленията засега са ми изцяло положителни ,и на кал и на дълбок сняг се представя отлично.
    Тел. 0889531237

    Коментар


    • #3
      От: Руски зимни гуми за УАЗ

      Първоначално публикуван от M_a_v_r_o_v Преглед на мнение
      Здравейте колеги!Искам да закупя четири руски зимни гуми?Какво ще препоръчате?

      Миналата зима карах с руските я 192,не са зимни,но се държаха не зле.Възнамерявам да ги сменя със руски зимни гуми.Към кой модел да се насоча?
      Насочил съм се към този модел.
      http://www.ityre.com/i/tyre/3195.jpg

      Струва ли си подобна смяна?Някой има ли впечатления?

      Поздрави!
      За съжаление вече не правят Я-409, което беше правилната зимна гума за УАЗ с размер 215/90R15. Това което си показал е ниско и широко (Я-569 има размери 235/75R15). На сняг Я-569 несъмнено е по-добра от Я-192, но ще трябва да се примириш с изгубени около 2см височина и по-скромно представяне на кал.

      Коментар


      • #4
        От: Руски зимни гуми за УАЗ

        Първоначално публикуван от M_a_v_r_o_v Преглед на мнение

        Насочил съм се към този модел.
        http://www.ityre.com/i/tyre/3195.jpg
        Това е Я-569. В момента зимните ми са такива. На сняг и лед са отлични, на кал - не особено. Няма от къде да се купят като нови, защото са спрени от производство. Моите ги взех на старо, дата на производство - преди десет години. Въпреки всички минуси, които произтичат от този факт, през миналата зима се справиха повече от добре.

        Коментар


        • #5
          От: Руски зимни гуми за УАЗ

          Я-569 ги правят и в момента. Преди 7-8г спряха Я-409.

          Коментар


          • #6
            От: Руски зимни гуми за УАЗ

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Я-569 ги правят и в момента. Преди 7-8г спряха Я-409.
            Това е отлична новина Бих си купил едни нови, ако знаеш откъде.

            Коментар


            • #7
              От: Руски зимни гуми за УАЗ

              Здравей, вече втора събота и неделя излизам на лов със Форвард Сафари 510, като на колегата
              kristiano83
              на кал съм много доволен, ще ги видим скоро и на сняг. За мен са много добри за сега.

              Коментар


              • #8
                От: Руски зимни гуми за УАЗ

                Здравейте колеги
                Карам със руски гуми 225/85/15 малко по широка и малко по ниска, И 502 или И 520 не си спомням точно модела, зимна гума добре се държи на сняг, на кал се замазва, но не ги свалям и лятото,само че ги карам 2,3 -2,5 атм,доволен съм засега, не мога да кажа колко съм им навъртял досега
                основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                Коментар


                • #9
                  От: Руски зимни гуми за УАЗ

                  Здрасти. как са гумите на сняг.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Руски зимни гуми за УАЗ

                    Първоначално публикуван от Svet1234 Преглед на мнение
                    Здравей, вече втора събота и неделя излизам на лов със Форвард Сафари 510, като на колегата
                    kristiano83
                    на кал съм много доволен, ще ги видим скоро и на сняг. За мен са много добри за сега.
                    Здравейте,
                    Ако става думи за цитираните гуми и на сняг си ги бива. Много съм доволен, около нова година в снеговалежа бях на лов и доста ми завидяха колегите с по - модерната техника, УАЗ ика се справи отлично.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Руски зимни гуми за УАЗ

                      Първоначално публикуван от Svet1234 Преглед на мнение
                      Здравейте,
                      Ако става думи за цитираните гуми и на сняг си ги бива. Много съм доволен, около нова година в снеговалежа бях на лов и доста ми завидяха колегите с по - модерната техника, УАЗ ика се справи отлично.
                      Казах ти ,че няма да съжаляваш. При нас започнаха да ги взимат като топъл хляб и всички са доволни.
                      Тел. 0889531237

                      Коментар


                      • #12
                        От: Руски зимни гуми за УАЗ

                        Даже са ги намалили на 150 лв с доставката - вчера получих една...
                        Don't hunt IF you can't kill
                        първо 0883 после 333 накрая 448

                        LZ1BGD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Руски зимни гуми за УАЗ

                          Здравей , как са гумите на сняг , става въпрос за Форвард Сафари 510.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Руски зимни гуми за УАЗ

                            Евентуално ще карам други гуми от завода който произвежда Сафари 510. Ако има желаещи от форума мога да докарам.Пишете на лични.Дано има място за някоя гума.
                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X