Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доливане на масло!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Доливане на масло!

    Става дума за колата от подписа ми. Мога ли да доливам масло, тъй като в момента е малко над половината на скалата на щеката и до смяна остават около 2-3 000 км. И принципно на дизел долива ли се......то затова и питам. При бензинките си доливах и съм нямал проблеми.
    SUV

  • #2
    От: Доливане на масло!

    Дали можеш - разбира се, при условие, че поддържаш нивото между МИН и МАКС....
    Дали трябва - щом е между МИН и МАКС - няма нужда...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Доливане на масло!

      Ясно. Елементарен въпрос, ама понеже на няколко места четох, че на дизел не се доливало, освен ако не падне под минимума. А на бензинките доближеше ли мин. доливах. И така докато не дойде време за смяна. Но ми се е налагало най-много един път да го правя от смяна до смяна.
      SUV

      Коментар


      • #4
        От: Доливане на масло!

        До средата или малко над!Аз пълня до горна граница и до смяна отива на среда,така от както се помня,никога не съм имал проблеми!Коляновият вал дали ще разбива 4л. или 4л. и 300 грама му е все тая ,както и на двигател в добра кондиция,маслената помпа си тегли колкото трябва така че проблем няма,мотора ако е в ред и си "диша"картерните газове по правилното трасе проблем никакъв!Относно доливане на бензин или дизел ,няма разлика,доливай си смело,стига да е една формула и марка маслото.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Доливане на масло!

          Ами когато съм доливал на бензинките е било до макса.
          SUV

          Коментар


          • #6
            От: Доливане на масло!

            Много странно...
            Каква е идеята на това, че на дизел не се долива масло?

            Аз действително не съм доливал никога, защото не ми се е налагало, ама ако се налага, защо не се долива?

            Това го чувам за първи път, и ми е много интересна логиката на твърдението.

            Коментар


            • #7
              От: Доливане на масло!

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Много странно...
              Каква е идеята на това, че на дизел не се долива масло?

              Аз действително не съм доливал никога, защото не ми се е налагало.....
              А па аз съм доливал с лейката - в буквалния смисъл . И то не на един или два таралясника , без оглед дизелов или бензинов .
              И то толкова , че практически отпада нуждата от смяна на всичкото масло , предвидено за определения пробег .

              Всичко зависи от таралясника , така че този дето твърди горното (че на дизел не се долива масло) е пълен технически неграмотник .

              ПС. Чудно ми е само защо иначе ерудиран младеж като Дидо се лови на такива щуротии , а не чете техническа литература ?!
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: Доливане на масло!

                Ами аз знам, че Дидо знае, и затова се връзвам и аз..

                Коментар


                • #9
                  От: Доливане на масло!

                  Е не е ли по- добре да не разбираш от всичко?
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Доливане на масло!

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    Е не е ли по- добре да не разбираш от всичко?
                    Специалист е тоя, който знае все повече и повече, за все по-малко неща.

                    Но все трябва да се разбира от нещо, нали?

                    Твоята теза за маслото за доливане при дизела каква е?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Доливане на масло!

                      Моите са стари (20+) и относително нов. Не им доливам, защото си е в нормите до смяната. На руски, немски, шведски, италиански и японски дизелови генератори на по-малко години и нови (да не отваряме тема за мото часове и приравняване към пробег) доливаме по всяко време с каквото има. Та не бих се замислил дали да долея на дизелов автомобил, а ще му долея немедлено и почвам да мисля защо. За УАЗ имах известни подозрения и доливах без да мисля.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Доливане на масло!

                        Не случайно питам. Въпросът ми се породи от изказвания и то на сервизни майстори, че ако на дизелов мотор маслото е паднало под минимума, се сменя цялото без да се долива. Тъпо звучи, защото ти няколко пъти можеш да долееш и на практика общо може да си долял повече от колкото би долял при първата липса под минимума. Но пък може да са имали предвид и само едно доливане и ако спадне пак-смяна. Та и некомпетентни да са, пак са повече разбиращи от мен-човек, който работи на бюро и работни дрехи за над 42 г. си живот, освен в казармата, не е слагал. 24 г. карам кола и освен някой стоп, мигач, крушки, смяна на гума с джанта или акумулатор и разни пластмаси, аз друго по колите си не съм правил. Има си сервизи за тая работа и хич не се срамувам, че не си оправям неща, които за някои са елементарни.
                        Така прочетох да твърдят уж разбирачи и затова питам.
                        SUV

                        Коментар


                        • #13
                          От: Доливане на масло!

                          Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
                          Та и некомпетентни да са, пак са повече разбиращи от мен-човек, който работи на бюро и работни дрехи за над 42 г. си живот, освен в казармата, не е слагал. 24 г. карам кола и освен някой стоп, мигач, крушки, гума с джанта и разни пластмаси, аз друго по колите си не съм правил.
                          А дали е така, кой ще ти каже?
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Доливане на масло!

                            В смисъл?
                            SUV

                            Коментар


                            • #15
                              От: Доливане на масло!

                              Доливай и се консултирай контролно другаде.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X