Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доливане на масло!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Доливане на масло!

    Аз между другото предишната ми каручка /Ниссан Примера 2,0л 150кс/ редовно си я карах над 4000 оборота /малко хулиган си падах/ ама проблеми с мАслото нямах!
    Не съм доливал между смените.Та си зависи и от мотор,стил на каране и т.н.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

    Коментар


    • #32
      От: Доливане на масло!

      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
      Е сега да се позаяждаме моля. Освен Шкода без гумичките на клапаните за друг автомобил с такъв разход на масло не съм чувал . Без болидите на Формулата.
      Иво, не е заяждане.... Наистина така пише в инструкциите... (дори и да не е Вартбурга, дето искаше 75мл, а после ги намалиха на 50мл/литър гориво
      Имал съм автомобил, който гори нормално толкова на високи обороти - Опел Астра... Бе още на под 50х.км, но ако я настъпя, едно ходене от Варна до София и обратно (за под 9 часа със свършена работа в центъра) и е глътнала литъра....
      При нормално каране - не пипаше маслото.... Отдадох го на много плиткия картер и лошо отвеждане на картерните пари....
      С проблем на 30х.км съм имал гълтане на литър за около 250-300км на Тойота - запичаше сегменти (заводски дефект)...
      И на двете - наливах докато стигне МАХ
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #33
        От: Доливане на масло!

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Повечето производители дават 'допустим' разход до 700 - 1000мл на 1000км.....
        Явно си връзват гащите...
        Ако автомобила ми гори толкова масло - бих го хвърлил...
        Иначе в инструкциите мисля си пише - 'провери, долей' и т.н...
        Някога едни производители в инструкцията бяха написали , че ако моторът изгори 1000мл на 1000км , същия да се отвори за основен ремонт
        И , досега не съм видял повреден мотор по причина доливане на масло.За обратното е ясно.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #34
          От: Доливане на масло!

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Иво, не е заяждане.... Наистина така пише в инструкциите...
          В спора се ражда истината. Никакви лоши чувства не влагам.Карал съм толкова разхлопана лада че от външно до парк-хотел Москва на форсаж изгори кило масло.Около 600 метра.

          Коментар


          • #35
            От: Доливане на масло!

            Аз говорих за доста нови автомобили - и там се среща този ефект
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #36
              От: Доливане на масло!

              Карайте си дзверовете до 110-130 км/ч и нито разхода на гориво ще ви Е трън в очите, нито "разходът" на на мАсло.

              Коментар


              • #37
                От: Доливане на масло!

                Това че на дизелите не се долива масло е някакъв уникален майтап. Разбира се, при дизелите е по-важно да не се налива повече от нужното защото стават интересни неща, но на никоя машина не се чака маслото да падне под минимума, за да се долее. Долива се преди минимума.

                Вече хвалбите на кой колко не му горяло са друго нещо. Дайте ми каква да е кола да и сменя аз маслото с някое калпазанско и после аз да я покарам и ще изгори минимум 2л/1000км

                При мене пък от всичките таратайки само УАЗът не гори масло. Докато го карам в града. Вкарам ли го в гората обаче заминава литър и половина за един ден. Заедно с 30л гориво.

                Коментар


                • #38
                  От: Доливане на масло!

                  На едната ми алфа като маслото подминеше 85 и почваше да изчезва смело и безотговорно къмто 1/1000
                  Стар дизайн, халуминиев мотор ама е на - и не беше много безумно натоварена 1.8 - 130 кс или там някъде
                  Другата пак стар дизайн, бая по-натоварена че малко над 100кс/л и турбо, пък не гореше повече от 0.5/1000

                  Но и двете си удряха прекъсвача на пета.

                  ПП Ясене, кво става на дизелите от много масло?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Доливане на масло!

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    .... кво става на дизелите от много масло?
                    Diesel runaway....
                    Започва да го хвърля в смукателния колектор и от там да го гори, вдигайки неконтролируемо оборотите, до пълно разрушаване на двигателя ...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Доливане на масло!

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Diesel runaway....
                      Започва да го хвърля в смукателния колектор и от там да го гори, вдигайки неконтролируемо оборотите, до пълно разрушаване на двигателя ...
                      Аз понеже съм вече на 2 ракиЙ , в процес на загрявка за последната Ф1 този сезон , та ми е простен следния въпрос : по какъв начин маслото от картера може да се окаже в смукателния колектор ?
                      Ако ми отговориш на този въпрос (ако това е възможно де- да се озове там ), ше има и втори въпрос
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Доливане на масло!

                        Стана интересно.
                        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                        Коментар


                        • #42
                          От: Доливане на масло!

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Аз понеже съм вече на 2 ракиЙ , в процес на загрявка за последната Ф1 този сезон , та ми е простен следния въпрос : по какъв начин маслото от картера може да се окаже в смукателния колектор ?
                          Ако ми отговориш на този въпрос (ако това е възможно де- да се озове там ), ше има и втори въпрос
                          Разбира се, че ще ти отговоря - навярно пътищата са през вентилация картерни газове и турбото....
                          Мисля бях споменал как един познат в собствения си сервиз бе успял да си 'окоти' своето Ауди 80 - технологията е много проста - източваш маслото през пробката на скоростната кутия, и наливаш още 4 литра в двигателя...
                          Резултата - колата почнала сама да ускорява по баира на горе... Успял да я 'успокои' с висока предавка и спирачка... Ама и спирачката отказала (т.е. само сервото, ама на него му се е сторило, че е останал без спирачки), защото вакуумпомпата явно се е строшила от навлязло в нея масло....
                          Общо взето - накрая прави основен ремонт на двигател...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Доливане на масло!

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Разбира се, че ще ти отговоря - навярно пътищата са през вентилация картерни газове и турбото....
                            ...
                            Мда . Очаквах горе-долу нещо подобно .... при това : бах го в турбото ! Ма то е друга тема .

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            ..... технологията е много проста - източваш маслото през пробката на скоростната кутия, и наливаш още 4 литра в двигателя...
                            Е така съм съгласен . Така става , ама баф я и "технологията" !
                            Тая "технология" с чиста съвест може да я причислим към компетентността на онзи "спициалист" дето твърди , че в дизел масло не се долива .

                            Горната случка ( с Аудито) единствено е пример в посока : "За Бога , братя , не правете така ! " и според мен няма отношение към настоящата тема .

                            В смисъл : ако сипеш 200 гр. масло над максимума на щекера , споко ! Нема `а ти гръмне мотора ! Демек : нема да се случи Run runaway

                            https://www.youtube.com/watch?v=ikMiQZF-mAY

                            Поздрав ! че ми е весeло днес
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Доливане на масло!

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              ...
                              В смисъл : ако сипеш 200 гр. масло над максимума на щекера , споко ! Нема `а ти гръмне мотора ! Демек : нема да се случи Run runaway
                              Не знам за ракиите ама знам че в процеса на износване на цилиндро-буталната група и задръстване на картерната вентилация дизелът става все по-чувствителен към препълване с масло. Е, на някой етап нивото на маслото и дебитът на картерните газове се срещат. При достатъчно упорство срещата може да се осъществи и под максимума на маслото, ама това вече е за напреднали и ако по някаква причина маркучът за картерна вентилация все още си е на мястото.

                              Въпросът с картерната вентилация е от особена важност, тя има сепаратор за маслени капки. В хода на задръстването му се увеличава скоростта с която картерните газове минават оттам. На някой етап - до степен сепараторът нищо да не "сепарира". Смотаното масло и ръчкането на двигателя в горни режими определено ускорява тия процеси.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Доливане на масло!

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                .....В смисъл : ако сипеш 200 гр. масло над максимума на щекера , споко ! Нема `а ти гръмне мотора ! Демек : нема да се случи Run runaway ....
                                Да де, ама въпроса е, че при 'повишено ниво' - а колко вече превишено вече е друг въпрос....
                                При някои двигатели runaway започва да става и при нормално ниво

                                Ай наздраве (със 100гр 'превишено ниво')
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X