Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ел.модул за заключване на волана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ел.модул за заключване на волана

    Става въпрос за Ц класа 2007г.При първи предположения въпросния модул се скапа. При поставяне на ключа не отключва волана, съответно не пали и няма никакви индикации,лампи и пр. Единствено светва дневното осветление на таблото. А бе, тотален мъртвец. За сега чувам "правят се ама.. тоя дето ги правеше е в Германия" и резултата е съмнителен... ,като "правенето" означава побългаряване с изолиране на тоя модул и оставяне да виси и т.н,което не ме кефи. За цена на нов модул се тиражират суми от рода на 1800лв. Съответно имам проблем с карането на колата сервиз,и съм записал час за балкан стар за вторник.Реших така,защото нито мога да я дърпам насам-натам да се упражняват на нея нито да я карам. Само пътна помощ, както и да е. Дотогава искам да имам някаква информация,някой правил ли го е тва,може ли да се прави,заслужава ли си и какви варианти да мисля. както и какви др. варианти има да не разпознава ключа,а да не е модула например,за да си спестя опита да ме врътнат,а да се окаже нещо елементарно. Не можах да намеря дори тая тъпа електроника има ли бушон да проверя първо него,да не е заминал.
    А бе на всякакви предложения съм отворен и съвети... че си ебало мамата...

  • #2
    От: Ел.модул за заключване на волана.

    Тоя ключ да си го изпускал, удрял?
    Със същия ключ, завъртян на 180 градуса, какво става?
    С другия ключ - тоя, тъничкия, без бутоните, какво става?

    Ако не става, първо пий едно успокоително, дори няколко пъти, товари возилото на репатрак и се понасяй към БС
    За да те подготвя психически, те съветвам да прочетеш патилата на един уважаван мерсовод, който пише компетентно и тук. Неговата история е с по-простия ключ - твоя не е такъв.

    Вземи си всички документи на колата, вкл голям талон, и пари, колкото може да носиш....

    Коментар


    • #3
      От: Ел.модул за заключване на волана.

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      Тоя ключ да си го изпускал, удрял?
      Със същия ключ, завъртян на 180 градуса, какво става?
      С другия ключ - тоя, тъничкия, без бутоните, какво става?

      Ако не става, първо пий едно успокоително, дори няколко пъти, товари возилото на репатрак и се понасяй към БС
      За да те подготвя психически, те съветвам да прочетеш патилата на един уважаван мерсовод, който пише компетентно и тук. Неговата история е с по-простия ключ - твоя не е такъв.

      Вземи си всички документи на колата, вкл голям талон, и пари, колкото може да носиш....
      НЕ съм го изпускал (скоро) Поне със сигурност след последното паркиране,когато се прецака колата.
      Завъртян на 180 градуса не съм пробвал Каква е логиката? То и с резервния не става.
      Тънкия ключ? Той нали откл. само жабката и багажника? Какво да го правя.
      Последно установих,че моя волан не е заключен всъщност. Стои си отключен, и ми се върнаха малко спомени. Последно вкарах ключа, врътнах и видях,че подгряването светна... и след това умря колата. Което ме навява вече по-сериозно на мисълта за бушон.

      Коментар


      • #4
        От: Ел.модул за заключване на волана.

        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
        ...подгряването светна... и след това умря колата. Което ме навява вече по-сериозно на мисълта за бушон.
        Само аз ли си мисля че нищо му няма на ключа ами ти е умрял акумулаторът?

        Коментар


        • #5
          От: Ел.модул за заключване на волана.

          Замерих го акумулатора има си заряд. Светлини,лампи всичко си свети и работи.

          Коментар


          • #6
            От: Ел.модул за заключване на волана.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Само аз ли си мисля че нищо му няма на ключа ами ти е умрял акумулаторът?
            Не е акумулатора, консумацията на гълтача на ключа е нищожна.

            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
            Завъртян на 180 градуса не съм пробвал Каква е логиката? То и с резервния не става.
            Тънкия ключ? Той нали откл. само жабката и багажника? Какво да го правя.
            Последно установих,че моя волан не е заключен всъщност. Стои си отключен, и ми се върнаха малко спомени. Последно вкарах ключа, врътнах и видях,че подгряването светна... и след това умря колата. Което ме навява вече по-сериозно на мисълта за бушон.
            Завъртането на 180 градуса помага в някои случаи - ако по някакви причини транспондера в ключа не се познае от приемника. От какво става така - никой не може да каже, но пробата е елементарна. Имало е случаи, когато това помага.
            Като сложиш ключа, предполагам, че не чуваш характерния звук от гълтача, нали?

            Категорично не се опитвай да я дърпаш колата на въже - ако волана ти не е заключен в момента, ще се заключи - със сигурност. Тогава проблема с ключа ще остане на заден план - ще имаш и други, след заключването на волана в движение, и без серво за спирачки.

            Под тънък ключ имам предвид ключа, който е авариен - с дебелина 2-3 мм, с контури на тоя, който използваш ежедневно, и с метален ключ за механично отключване (поставен по същия начин, като на ежедневния). С тоя ключ може да палиш колата, а с металния - да я отключиш преди това.

            Може да е предпазител, що да не може. Ама не ми се вярва никак. Което не пречи да вземеш един мултицет, и да преровиш предпазителите - всичките. Кой е предпазителя - може да се открие по схемите, но ще стане по-бавно, отколкото минаването с мултицета. Нали знаеш къде са ти предпазителите по колата?

            В общи линии последното изречение от първия ти пост най-точно обрисува дълбината на дерта ти.

            Коментар


            • #7
              От: Ел.модул за заключване на волана.

              Това в което мушкаш ключа се казва EZS , а това което заключва волана е EVL всяко от тях ако не работи ,колата няма да запали.Те са елемент от защитата на колата и са кодирани по шасито на колата! Не могат да бъдат премахвани ! Също и ако ключа е повреден пак няма да се отключи волана и да запали .Отиди да ти направят диагностика при някой със Стар диагнозис там се вижда кое работи и кое не.
              Последно редактирано от push; 27-11-15, 17:33.

              Коментар


              • #8
                От: Ел.модул за заключване на волана.

                Според казаното проблема се очертава в EZS(EIS), а не в EVL.
                За консултация може да се обадиш и питай този колега, прави ли ги и каква цена.
                Ключар е - 0898640815 Владо.

                Ама имай психическата нагласа за БС. Едното четене с DAS няма да оправи работата.

                Коментар


                • #9
                  От: Ел.модул за заключване на волана.

                  Утре ще преровя бушоните. Не мога да "закарам колата" при някой с диагностиката, щото сто кинта в едната посока не ми се дават,само за да се окаже,че даже не може да разпознае и софта,че съм имал такъв случай на едно място. Някой по-скоро който може да го донесе на място да го прочете сещате ли се ? Балкан стар най-рано Вторник,записал съм час.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ел.модул за заключване на волана.

                    Здравей колега,
                    тая вафла я ядох миналата година.
                    С220 2007г. при мен е от чисто нова.
                    Симптомите:
                    1. 6-7 пъти гасне на светофар, ей така докато си чакаш, връткаш-пали и вс. е ОК.
                    2. 5-6 пъти влизам в колата, връткам да паля и нищо, връткам втори път- пали.

                    Тези работи се случваха в разстояние на около половин година в разбъркан ред и зачестяващо, докато един ден ... като при теб- нищо. Викнах един майстор с "диагноза" на място и се оказа, че въпросния модул не работи.

                    След проучване на вариантите установих:
                    1. Разбрах (намерих) кой ги прави по Българския метод-не работи заключването на волана и модула виси на едни удължени кабели и се сбутва зад корите някъде. Естественно гаранция няма. Говорих с хора минали по тази пътека при същия този човек със същите автомобили и цената варира между 350 и 750лв.
                    2. Балканстар- аууу... много сложно, доставка на модула около месец, монтаж и обучаване на модула около 2-3 дни. Цена около 1650лв. Въпросния модул бил част от сигурността на автомобила, могат да го сменят само дилъри на Мерцедес, иска се големия талон и личната карта на собсвеника по талона, ако е лизингов се иска съгласие от лизингодателя.

                    Имай в предвид, че модула се сменя и обучава за около 2 часа с кафетата и цигарите. Обучавал се модула по ключовете, а не обратното.
                    Тази простотия се случвала много често на С класи 2007 и 2008 година, след това Мерцедес сменили производителя на този модул и проблема замрял.

                    Пожелавам ти успех!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ел.модул за заключване на волана

                      И при мен се случи на същата кола 2007ма производство. Преди да я закараш в Балканстар ( щото знам, че ще я закараш там), сложи ключа в гнездото и под волана има едно лостче за позициониране на същия. Та това лостче го дърпаш надолу и рязко вдигаш кормилото до откат нагоре и надолу няколко пъти. При мен проработи. Ако се получи, не се радвай много ами направо карай към сервиза, защото ефекта е временен. Ако не се получи, отиваш в Балканстар, казваш къде е колата и те ще си я репатрират. В Гугъл има доста изписано за този проблем, на този модел. Успех!
                      Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                      Стефан Арзатов

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ел.модул за заключване на волана

                        Що профилактично не звъннеш на Заро(Велизар)?
                        нула8осем82нула9осем03

                        п.п. Не знам дали има регистрация тук.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ел.модул за заключване на волана

                          Нищо от гореказаното не помогна. Чакам вторник да закарам колата в БС. Ако диагнозата се потвърди след ремонта ще ви кажа къде ще я паркирам отключена. Че така и да я откраднат не могат ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ел.модул за заключване на волана

                            Еми.. новините не са добри. Модула е. Крайната цена е 1540лв.. +/- някой и друг лев не помня точно. Цената на самия модул е около 600лв. Отделно има някакъв обучаващ ключ, който е около 500 и нещо лева и останала сума са,работа,някакви диагностики един куп по 30 и нещо лева и ДДС за черешка. Най-хубавото от всичко е отговора на въпроса "колко време" ... "Ми надяваме се до Коледа да стане..." Супер

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ел.модул за заключване на волана

                              Колега звъни на тоя номер:0888800677-Веско.Взет е от местния гуру на електрониката Кольо "рокера"в Пловдив.....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X