Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да рециклирам вакуум помпата на Рекстън 2.9, 2004г?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде да рециклирам вакуум помпата на Рекстън 2.9, 2004г?

    Здравейте колеги,
    спирачките и гасенето на рекстъна са вързани през вакуума. Имах проблеми с моята помпа - като е на ниски обороти и натисна веднъж-два пъти спирачката и вакуума изчезва. Като форсирам колата и се появява вакуум. Уж колата е лиценз на Мерцедес, пък във вакуум помпата има малка, но съществена промяна и от Мерцедес не става. Купих втора употреба помпа за Рекстън, дори слижих допълнителен вакуум резервоар от Ауди, за да компенсира липсата на достатъчно вакуум, но и с тази помпа явно има проблем. Устройството на вакуум помпата е елементарно - една плочка ( прилича като от текстолит се върти на ексцентрик в легло и създава вакуум. От Ратола ме увериха, че никъде не се рециклират помпите и резервни части за тях няма, а нова струва около 800 лв. Не мога да повярвам, че такова просто устройство не може да се рециклира и съм сигурен, че някой му е намерил цаката. Въпросът ми е, ако някой знае, къде се рециклират да свирка. п.с. тръбичките по вакуумните магистрали всички са проверени и не изпускат, както и сервото.
    Ssangyong Rexton, MT, 2.9D, 2004
    Chrysler Grand Voyager 3.3, AT, 1996

  • #2
    От: Къде да рециклирам вакуум помпата на Рекстън 2.9, 2004г?

    Първоначално публикуван от sempetrovi Преглед на мнение
    Здравейте колеги,
    спирачките и гасенето на рекстъна са вързани през вакуума. Имах проблеми с моята помпа - като е на ниски обороти и натисна веднъж-два пъти спирачката и вакуума изчезва. Като форсирам колата и се появява вакуум. Уж колата е лиценз на Мерцедес, пък във вакуум помпата има малка, но съществена промяна и от Мерцедес не става. Купих втора употреба помпа за Рекстън, дори слижих допълнителен вакуум резервоар от Ауди, за да компенсира липсата на достатъчно вакуум, но и с тази помпа явно има проблем. Устройството на вакуум помпата е елементарно - една плочка ( прилича като от текстолит се върти на ексцентрик в легло и създава вакуум. От Ратола ме увериха, че никъде не се рециклират помпите и резервни части за тях няма, а нова струва около 800 лв. Не мога да повярвам, че такова просто устройство не може да се рециклира и съм сигурен, че някой му е намерил цаката. Въпросът ми е, ако някой знае, къде се рециклират да свирка. п.с. тръбичките по вакуумните магистрали всички са проверени и не изпускат, както и сервото.
    Тия от Ратола ако ти кажат, че вън пече слънце, по добре си преготви чадър. Колега няма логика това, че си сменил помпата, а резултатът е същия- ОК не изпускат маркучите, ама дали нямаш някой запушен с нещо?

    Коментар


    • #3
      От: Къде да рециклирам вакуум помпата на Рекстън 2.9, 2004г?

      Първоначално публикуван от sempetrovi Преглед на мнение
      ...
      От Ратола ме увериха, че никъде не се рециклират помпите ...
      Помпите се рециклират, там където ги рециклират и от Ратола,
      демек, при хидравлиците в ТУ.

      ... и диагностиката е поне половината работа,
      та първо се увери, че проблема ти е в помпата.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Къде да рециклирам вакуум помпата на Рекстън 2.9, 2004г?

        Колега като врътнеш ключа да гасиш двигателя веднага ли гасне или има забавяне.

        Коментар


        • #5
          От: Къде да рециклирам вакуум помпата на Рекстън 2.9, 2004г?

          Колеги,
          смених помпата с такава, но 2-ра употреба. Пооправи се малко, но резултата е същия - докато не форсирам двигателя - увелича оборотите на вакуум помпата - няма вакуум. Като гася колата след натискане на спирачките, въобще не иска да загасне - продължава да работи и при изваден ключ. Като форсирам двигателя - колата веднага изгасва - т.е. получава вакуум. Поради тази причина смятам, че имам проблем във вакуум помпите. Проверил съм маркучетата и всичко е наред стях.
          Къде в ТУ се рециклират вакуум помпи??? Ще съм благодарен за инфото!
          Ssangyong Rexton, MT, 2.9D, 2004
          Chrysler Grand Voyager 3.3, AT, 1996

          Коментар


          • #6
            От: Къде да рециклирам вакуум помпата на Рекстън 2.9, 2004г?

            абе няма ли електрически вакуум помпи за всичките такива проблеми на всичките дизелови коли?

            Иначе в ТУ май беше 11 блок. Бърлогата на хидравлиците се познава по мазната пътека до тях.

            Коментар


            • #7
              От: Къде да рециклирам вакуум помпата на Рекстън 2.9, 2004г?

              А що не тестваш клапана за гасене и контактния ключ - те също дават фира от време на време
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Къде да рециклирам вакуум помпата на Рекстън 2.9, 2004г?

                Е тука: http://wikimapia.org/m/#lat=42.65861...5&z=19&l=0&m=b

                и нещо за връзка:
                +359 2 965 2353
                +359 88 930 8859

                Стефан Шаклев, но по-добре инж. Шаклев , или който вдигне.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Къде да рециклирам вакуум помпата на Рекстън 2.9, 2004г?

                  Първоначално публикуван от sempetrovi Преглед на мнение
                  Колеги,
                  смених помпата с такава, но 2-ра употреба. Пооправи се малко, но резултата е същия - докато не форсирам двигателя - увелича оборотите на вакуум помпата - няма вакуум. Като гася колата след натискане на спирачките, въобще не иска да загасне - продължава да работи и при изваден ключ. Като форсирам двигателя - колата веднага изгасва - т.е. получава вакуум. Поради тази причина смятам, че имам проблем във вакуум помпите. Проверил съм маркучетата и всичко е наред стях.
                  Къде в ТУ се рециклират вакуум помпи??? Ще съм благодарен за инфото!
                  Колега като помислих през годините и аз няколко пъти минавах през същия проблем, но нито веднъж проблема не бе в помпата. Имах проблеми с напукани мъркучи, след няколко месеца след смяната им проблема се повтори, след оглед и главоблъсканица и оглед и... проблема се оказа в разклоненията на маркъчите за вакума, едното разклонение, впрочем тогава махнах и едното заводски затапено разклонение. Трети път имах подобен проблем- проблема бе във вакум-клапана за хъбовете (под акомулатора).

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къде да рециклирам вакуум помпата на Рекстън 2.9, 2004г?

                    Колега реши ли проблема? При мене е същата ситуация. Дай съвет.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къде да рециклирам вакуум помпата на Рекстън 2.9, 2004г?

                      Първоначално публикуван от marriioo Преглед на мнение
                      Колега реши ли проблема? При мене е същата ситуация. Дай съвет.
                      Колега имаш ли успех с вакума. Купувам втора помоа и пак същата работа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Къде да рециклирам вакуум помпата на Рекстън 2.9, 2004г?

                        Не съм го решил още. Всеки път форсирам, за да мога да изгася колата. Мам...... му!
                        Ssangyong Rexton, MT, 2.9D, 2004
                        Chrysler Grand Voyager 3.3, AT, 1996

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X