Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари самолетни двигатели - цивилно приложение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Стари самолетни двигатели - цивилно приложение

    С кирките, поне една седмица чоплене!
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • #17
      От: Стари самолетни двигатели - цивилно приложение

      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
      мда, ето тука една демонстрация на възможностите. Макар че ний със кирките сигур по-бързо щяхме да се оправим. ...
      Долу май споменават, че общо взето това не е стандартна процедура, а е трябвало да се 'изсуши' устройството, за да не замръзне стопения лед и направи негодна машината...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Стари самолетни двигатели - цивилно приложение

        Преди доста години 1987-89 г. отбих военната си служба в Графа - ОХР, там имаше две или три подобни машини с които зимно време преди полети самолетната писта се чистише от сняг и лед. Двигателят беше от МиГ 17 който беше качен на един МаЗ-цистерна и духаше почти перпендикулярно, а когато се случише леда да е по-дебел и да не се махне от първия път, старшината даваше повечко форсаж и ставаше интересно, маза се накланяше на една страна все едно влиза в завой с голяма скорост, като издухваше във въздуха парчета лед с размери като на лека кола и дебели по 20-25 см. Но интересното в случая не беше това, а факта, че лед се образуваше само на новата част от пистата, а старата писта която е била строена от германците не задържаше нито лед, нито сняг, на какво се дължеше това нещо така и не разбрах. Иначе от разговори със старшините бях чувал, че старата писта имала парно което също било строено от немците, но така и не се ползваше.......

        Коментар


        • #19
          От: Стари самолетни двигатели - цивилно приложение

          И в Доброславци преди години се чистеше пистата така.А руснаците като дойдеха май въобще не ползваха пистата -излитаха през снега където намерят Отделно цяла нощ пиеха преди да тръгнат.....

          Коментар


          • #20
            От: Ретро машини - снимки

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Карах такъв зил с двигател отзад от миг15 ползваше се за разпръскване на масови безредици.
            Да не си служил в Брезово и ти?
            Там имаше такъв Зил, но говоря за 86-88-ма г.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #21
              От: Ретро машини - снимки

              Ето още едно приложение .http://fakti.bg/technozone/150676-re...arhu-tank-t-34

              Коментар


              • #22
                От: Ретро машини - снимки

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Да не си служил в Брезово и ти?
                Там имаше такъв Зил, но говоря за 86-88-ма г.
                Абсолютно вярно,аз го стопанисвах 93-94
                Малко преди да преместят поделението,в автопарка останаха моя зил и още два на трета рота и установката...със нея си тръгнах последен от Брезово.
                Последно редактирано от Roninn; 26-11-15, 23:33.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: Ретро машини - снимки

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  ... в Брезово...?
                  Там имаше такъв Зил, но говоря за 86-88-ма г.
                  Началото на май, 87г., правехме една седмица лагер край Брезово, по химическите работи. От всички батальони по един сборен взвод. Възможно е и вашата установка да е участвала по някакъв начин, но не си спомням вече. Тогава мислех само за полагаемата, че 20 месеца не бях излизал, но все пак от лагера имам сл. благ. в книжката

                  Коментар


                  • #24
                    От: Стари самолетни двигатели - цивилно приложение

                    В Кърджали за същия период 86-88 я палиха поне десетина пъти. Занятията се провеждаха на летището и шамарите ги отнасяхме и имитационната група, и кордоните, а при подходящ вятър, и прочистващите нагълтваха от "мглата".
                    П.П. при мощността, с която работеше нашата, можеше да се задържиш прав на двайсетина метра. но си беше неприятно, дори без екстрите от пожарната. Мога да го сравня със стоене под въртолет. Въздухът се превръща в иглички.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Стари самолетни двигатели - цивилно приложение

                      Преди години ги ползваха за размразяване на
                      вагоните с въглища,които идваха в Тец 2.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #26
                        От: Стари самолетни двигатели - цивилно приложение

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        Преди години ги ползваха за размразяване на
                        вагоните с въглища,които идваха в Тец 2.
                        4 години няма място в тец 2 в което да не съм влизъл поради естеството ми на работа,не съм виждал
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #27
                          От: Стари самолетни двигатели - цивилно приложение

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          4 години няма място в тец 2 в което да не съм влизъл поради естеството ми на работа,не съм виждал
                          Преди доста години,в ляво от товарния портал имаше цех/мисля сушилен/ зад него беше и нашия гараж където минава една линия за влакове.
                          Това нещо беше там.Говоря за преди 2000г.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #28
                            От: Стари самолетни двигатели - цивилно приложение

                            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                            Преди доста години,в ляво от товарния портал имаше цех/мисля сушилен/ зад него беше и нашия гараж където минава една линия за влакове.
                            Това нещо беше там.Говоря за преди 2000г.
                            Товарни портал до мазутно стопанство ли
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Стари самолетни двигатели - цивилно приложение

                              Нещо не разбирам, обяснете ми, моля!
                              Това нали е реактивен двигател от самолет, по същността си!
                              Които гори, каквото гори и дава тяга на самолета, че да върви напред, което предполага много, много висока температура в струята въздух, порядъка ще да е не по-малък от стотици градуси.
                              Е как тогава на 20 метра или на 100 метра се стои и струята е леко неприятна само, няма ли да опърли всичко живо поне на 700-800 метра.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Стари самолетни двигатели - цивилно приложение

                                На Враждебна още го ползват за почистване и подсушаване на пистата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X