Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сваляне на глава!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сваляне на глава!!!

    Здравейте колеги. Стигнах до сваляне на главата. Пуши бял дим и изчезва антифриза. С молба към знаещите да ми кажат къде да внимавам и какви по специфични инструменти ще трябва защото не съм много вещ. Разбира се че ако имах средства нямаше да го правя аз това. Благодаря

  • #2
    От: Сваляне на глава!!!

    Лоша работа.

    За спецификите на твоя двигател конкретно не мога да ти помогна. За такъв ремонт ще ти трябва динамометричен ключ със сигурност и дванадесетостенна вложка с размер болтовете на главата (такива ги правят обикновено да не развие човек някой по погрешка).

    Но имай предвид че свалиш ли главата разходите може да скочат много. Значи със сигурност трябва да я занесеш на шлайф и да я тестват за пукнатини. Това си струва пари. Ако намерят пукнатини те може да могат да се заварят а може да не. Заварката пак се плаща и излиза няколко стотака. Ако не става заварка трябва глава на старо. Отделно като си свалил главата се ревизират клапаните. Там може да се наложат нови легла/клапани. Пак е разход. Та тези неща ги имай впредвид преди да заочнеш.

    Коментар


    • #3
      От: Сваляне на глава!!!

      Мой съвет е ако не си подготвен не я сваляй.Свалянето е проста работа-след това внимателен оглед и откриване на проблема,шлайв пасване ще направят шлайфистите и следва качване.Правилното стягане също не е за подценяване.Ако имаш някой около теб който е правил упражнението да иначе я покарай докато събереш някой лев.Ще се включат и доста по вещи от мен предполагам със същия съвет.

      Коментар


      • #4
        От: Сваляне на глава!!!

        Динамометричен ключ имам а дванадесетостенна вложка се продава по магазините или мога да взема от работата. Целта е за труд да не се дават пари че ако излезе нещо непредвидено да се отреагира.

        Коментар


        • #5
          От: Сваляне на глава!!!

          Първоначално публикуван от wukova Преглед на мнение
          ... С молба към знаещите да ми кажат къде да внимавам ...
          Свалянето на главата, ремонта на главата и качването на главата са лесни, рутинна работа, прави се по правилата и няма проблеми.
          Избора на гарнитура е доста дискусионен. Тук, във форума има маса мнения по тоя въпрос, поради голям процент неуспешни ремонти.
          Надделява мнението за Payen.
          Но, не е панацея. Проблема е, че се криви блока и колкото и качествена гарнитура да се монтира, не издържа дълго.
          Има мнения за поръчкова гарнитура, но аз нямам опит с такава и не мога да кажа решава ли проблема трайно.
          При всички положения, ще трябва да се обърне голямо внимание на блока и да се преценява как ще се процедира - да се пробва ли само със смяна на гарнитура, или голямата заигравка със сваляне на ДВГ, разглобяване, шлайф и т.н.

          Коментар


          • #6
            От: Сваляне на глава!!!

            Опре ли до блока вече имам друг вариант-смяна на двигател

            Коментар


            • #7
              От: Сваляне на глава!!!

              Внимавай със затягането на болтовите на главата. Ако е отваряна и друг път ,болтовите се разпъват и много лесно се късат ,преди да са достигнали нужните килограми. То се усеща ,ама знаели човек.
              Като процедура според мен трябва да се случат следните неща:
              сваляш главата и я даваш на някой да ти е надуе.И според ситоацията решаваш какво ще правиш.
              -После шлайв
              - Смяна гумичките на клапаните и препасване.
              -Монтиране ,като внимаваш да не скъсаш някой болт.
              - реглаж на клапаните и гас.;-)
              П.П ако стигнеш до смяна на двиг. звънкай можем да измислим нещо.
              0893966166- Димо Тодоров

              Коментар


              • #8
                От: Сваляне на глава!!!

                Първо да пробваме с по лесните и евтини работи пък после ще видим.Благодаря все пак. Между впрочем си продадох Витарата в Ямбол

                Коментар


                • #9
                  От: Сваляне на глава!!!

                  1. Не съм убеден че трябва дванадесетостен, ама и да трябва, не е проблем.
                  2. Без да се коригира блока, ако има нужда от това, все едно нищо не правите по тоя конкретен мотор, и е твърде вероятно да смените няколко пъти гарнитура и да псувате всички японски майки. Блока се проверява с достатъчно дълга "косъм линия".
                  3. Болтовете на главата е редно да се сменят при всяко отваряне.

                  ...ако съдя по начина на задаване на въпроса, по-добре при някой дето го е правил това. Има си специфики, особено по проверката на блока. Много зависи и къде ще правят шлайфането.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сваляне на глава!!!

                    Първоначално публикуван от wukova Преглед на мнение
                    Първо да пробваме с по лесните и евтини работи пък после ще видим.Благодаря все пак. Между впрочем си продадох Витарата в Ямбол[emoji38]
                    Точно казано,на тези времена средствата са кът. А и сега е сезона на нашете зверчета. Дано да е малък проблема и наистина внимаваи с болтовите на глсвата ,при най-малкото съмнение,че се разпъва връщай назат и търси нов болт.

                    П.П когато реставрирах моят мотор ми се наложи да сменя два болта. Даже имам два излишни (дълък и къс),ама голямо търсене ще падне ако се наложи.
                    0893966166- Димо Тодоров

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сваляне на глава!!!

                      Категорично този ремонт не е за човек, който дори не го е гледал по телевизията преди това.
                      Болтовете на главата не са дванадесетостени. Нормален шестостен №14.
                      Нормално всеки мотор си има странности, а на този е, че ако стегнеш главата повече от колкото е изискването му се пука блока между втори и трети цилиндър. Ако я стегнеш колкото е изискването (според мен недостатъчно) издухва лесно гарнитурата.

                      Темата е много дълга - НЕ СЕ ЗАХВАЩАЙ!
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сваляне на глава!!!

                        Не всеки майстор знае колко да стегне главата.В AUTO DATA пише 67Nm но аз мисля че на 73-75 е по добре ,това съм чел тук

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сваляне на глава!!!

                          Първоначално публикуван от wukova Преглед на мнение
                          Не всеки майстор знае колко да стегне главата.В AUTO DATA пише 67Nm но аз мисля че на 73-75 е по добре ,това съм чел тук
                          Искрено те съветвам да послушаш съвета на Росен. Много добре е обяснил, какво се случва. От сега отива на зле работата, ако не смениш болтовете плюс допълнителното стягане, което цитираш директно си обречен на пукане на блока. Не поставям на съмнение техническата ти грамотност, просто се опитвам да ти спестя време и разходи със съвета си. Разбира се решението е изцяло твое. Успех!
                          Георги Танев (0+)
                          Land Rover Discovery 1 300 TDi
                          Land Rover Club Bulgaria
                          0887 930 238, 0878 797 768

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сваляне на глава!!!

                            И по какво се различава тази глава от всяка друга?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сваляне на глава!!!

                              Първоначално публикуван от wukova Преглед на мнение
                              Не всеки майстор знае колко да стегне главата.В AUTO DATA пише 67Nm но аз мисля че на 73-75 е по добре ,това съм чел тук
                              Ако не се лъжа всеки производител е описал на колко се натяга гарнитурата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X