Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с парно на Land Rover Discovery1 200 & 300 Tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с парно на Land Rover Discovery1 200 & 300 Tdi

    Здравейте Колеги,
    Иде зима и на преден план идват проблеми с карането в зимни условия. При мен единсвеното което ме притеснява е парното на моето Диско 1 (1996, 2.5 TDI с EDC, ZF автомат)
    Не знам как е парното на Вашите LR Discovery, но моето определено не е много силно. Порових се из форума и само в една тема покрай други въпроси поставяни от нов член Yaro казва, че по принцип на Диско 1 парното не е кой знае колко добро. Предвид на идващата зима дайте да обсъдим какви са възможностите за подобряване на работата на парното.
    Предварително обяснявам, че моето парно си работи, системата е промита и обезвъздушена. Става въпрос за подобряване работата на парното, а не за отсраняване на проблеми по него. Лично аз си мисля дали да не пробвам с поставяне на електрическа водна помпа в кръга на парното. Помпата ще се включва с отделен ключ изведен на таблото. Друга идея която ми идва е да сменя оригиналното с такова от Лада. На руските машини им се носи славата за автомобили с най добро парно.
    Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
    Discovery 2.5 TD5 2000 EX
    Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

  • #2
    До: Проблеми с парно на Диско 1, 300 TDI

    Хм, какво значи "не е добро" ? Тази ще ми е първата зима с диското и не знам какво да очаквам...Това ,че не може да направи 50 градусова жега при -20 отвън пролем ли е? Ми то отзад е като хамбар...

    Колкото до руското, на жигулата ставаше адска жега и без да пускам ел. мотора...Ма то ник'ва изолация между двигателя и купето, как няма да е жега...
    Може да потърсиш заден нагревател от Волга. Намира се в багажника. Има ел.мотор...

    А за да загрява по-бързо, мисля , че знаеш - кашон пред радиатора

    Всъщност, мен не ме притеснява толкова отоплението на купето, колкото горивопроводите и резервоара. За там мисля някакво подгряване.
    Едно време в конрад, се продаваха стелки/подложки за седалките. Електрически отопляеми. Мисля да залепя една такава под резервоара. А за горивопроводите не знам...Те трябва да се омотаят от-до със нагревател...

    Коментар


    • #3
      До: Проблеми с парно на Диско 1, 300 TDI

      Единствено можеш да си инсталираш печка. ТДИ -тата не загряват- те за себе си не могат да отделят достатъчно топлина, камо ли за парно. Парното ти ще успее да изчисти стъклото, ама зимно време да караш по къс ръкав - абсурд. Просто мотора си е "тропически".
      Най удачното решение за жега в колата е суха печка на нафта. Тази с водна риза също става- грее и мотора, ама не прави толкова топло.
      И печките са скъпи, доста. Така че по-добре инвестирай в якенце.
      http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
      Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

      Коментар


      • #4
        До: Проблеми с парно на Диско 1, 300 TDI

        Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
        Всъщност, мен не ме притеснява толкова отоплението на купето, колкото горивопроводите и резервоара. За там мисля някакво подгряване.
        Едно време в конрад, се продаваха стелки/подложки за седалките. Електрически отопляеми. Мисля да залепя една такава под резервоара. А за горивопроводите не знам...Те трябва да се омотаят от-до със нагревател...
        Въпреки, че съм инженер по ГФК от доста време си изкарвам хляба с текстил, така че както пее оня шматарок Део "бате по добре недейййй". Тоя номер с подгряващите стелки го забрави. Направени са от материал за експлоатация на закрито, както предполагам и електрическата част. Не си прави експерименти, за да няма фламбе.
        А Диското си пали безгрижно на -20 без добавки, без алпиндизел и т.н. Нафта на Лукойл / не е реклама, но на Шел не зареждам от '95/ Акумулатор Монбат 97ач, наследен от предния собственик. Пали на 2-ри оборот, как ще е тази зима-не знам.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #5
          До: Проблеми с парно на Диско 1, 300 TDI

          Първоначално публикуван от Asen - Dezki Преглед на мнение
          Единствено можеш да си инсталираш печка... ТДИ -тата не загряват- те за себе си не могат да отделят достатъчно топлина, камо ли за парно. Парното ти ще успее да изчисти стъклото, ама зимно време да караш по къс ръкав - абсурд. Просто мотора си е "тропически".
          Най удачното решение за жега в колата е суха печка на нафта. Тази с водна риза също става- грее и мотора, ама не прави толкова топло.
          И печките са скъпи, доста. Така че по-добре инвестирай в якенце.
          Абсолютно съм съгласен с Асен.
          Сухата печка е реално ефективното решение, в Дифендър-а имах такава на Еберспахер и беше превъзходна. А имайте предвид, че парното на Диското си е направо добро, в сравнение с това на Дифендър-а.

          Нова, печката е под 2000лв. Изключително икономична и по-ефективна в сравнение с водната, ако целта е предимно отопление на купето, не толкова на двигателя.

          Коментар


          • #6
            До: Проблеми с парно на Диско 1, 300 TDI

            А какво ще кажете по идеята с допълнителната електрическа водна помпа? Тя няма ли да подобри работата на парното?
            Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
            Discovery 2.5 TD5 2000 EX
            Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

            Коментар


            • #7
              До: Проблеми с парно на Диско 1, 300 TDI

              Едва ли- ще ти върти водата по-бързо, мотора ще ти изстине още повече и по едно време ептен няма да имаш парно.
              Ако правиш нещо гледай да е истинско. Защо мислиш че камионите освен парно имат и печка- парното е мижи да те лажем. Като пуснеш печката става баня- духа сух топъл въздух.
              Един познат поизмръзна в един дифендър- Добрич-София през зимата, ама беше яко студено онази година.
              http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
              Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

              Коментар


              • #8
                До: Проблеми с парно на Диско 1, 300 TDI

                Първоначално публикуван от Asen - Dezki Преглед на мнение
                Едва ли- ще ти върти водата по-бързо, мотора ще ти изстине още повече и по едно време ептен няма да имаш парно.
                Ако правиш нещо гледай да е истинско. Защо мислиш че камионите освен парно имат и печка- парното е мижи да те лажем. Като пуснеш печката става баня- духа сух топъл въздух.
                Един познат поизмръзна в един дифендър- Добрич-София през зимата, ама беше яко студено онази година.
                Не знам. Според мен, двигателя си загрява както трябва. Но циркулацията през парното не е добра и от там идва и слабата му работа. Ще взема да пробвам. Ще коментирам по-късно след пробите.
                Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                Коментар


                • #9
                  До: Проблеми с парно на Диско 1, 300 TDI

                  Добре де защо никой не предлага термостат с по-висока температура на сработване/отваряне.Според мен това е най-простото, евтино и елегантно подобряване на отоплението както на купето така и на мотора за зимна експлоатация.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблеми с парно на Диско 1, 300 TDI

                    Първоначално публикуван от Sho Преглед на мнение
                    Добре де защо никой не предлага термостат с по-висока температура на сработване/отваряне.Според мен това е най-простото, евтино и елегантно подобряване на отоплението както на купето така и на мотора за зимна експлоатация.
                    Да, това също е вариант. Сподели подробности ако имаш нещо конкретно в предвид. За колко градуса, какъв модел, откъде и т.н.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблеми с парно на Диско 1, 300 TDI

                      Ако имаш такава възможност - пусни да върти през парното само вътрешния въздух и отвреме - навреме пускай външен, за да поддържаш добро ниво на кислорода.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблеми с парно на Диско 1, 300 TDI

                        Колеги, защо се чудите как да си строшите иначе вечните мотори?
                        http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                        Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблеми с парно на Диско 1, 300 TDI

                          Ами защото им е студено.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблеми с парно на Диско 1, 300 TDI

                            Първоначално публикуван от Asen - Dezki Преглед на мнение
                            Колеги, защо се чудите как да си строшите иначе вечните мотори?
                            Аз не. Студенолюбив съм.

                            Коментар


                            • #15
                              Диско 1 200 тди изобщо не загрява?

                              Здравеите,имам малък проблем с моето диско 1 200тди изобщо не загрява и съответно парно ниенте . Пробвах с кашон пред радиатора ефект нулев (сменил съм термостат,антифриз,водна помпа,добре обезвъздушен) моля ако някои може да помогне......

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X