Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin 255W Проблеми....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin 255W Проблеми....

    Здравейте колеги! Имам 2 проблема с ГПС са единия се появи след като го дадох на приятел да ми обнови картите и след неговата намеса вече гпс са при вкаране на кабел към ПЦ-usb не го разпознава и не индикира нищо все едно не е закачено устройство.Давах го по сервизи и ми казаха ,че не и се занимава и да си обновявам картите като извадя мемори картата и си си ги качвам директно на нея. До тук ок но навсякъде е обяснено как се слагат карти направи при свързано устройство да направих папка сложих там фаил н нужното разширение и име като свалих някаква карта от някъде но така и не работи с нея а с картата си от ГПС са и изобщо не разпознава други.Забравих да кажа ,че в сервиза ми казаха че картата памет е прецакана и я смених и сложих друга и забиването престана но това не оправя нещата.Мемори картата я сложих на смартфона си и изписа повредена памет. Явно пича му е хвърлил вирус и е сринал ''туй унуй'' както се казва но проблема е сега да сложа актуална карта на европа или поне България и съседните държави и да има актуално инфо за камери и стоянки на полиция ,като това стане без да се свързва устройството


    Съжелявам ако съм написал нещо не достатъчно ясно или някъде пише как се решава проблема но търсих и не намерих а в тази област съм малко бос....

    П.п Колко ли би ми струвало да го дам на сервиза на гарминг да го излекуват и да му сменят картата? Чувал съм цени 70лв само за карта което обезмисля тази инвестиция :/

  • #2
    От: Garmin 255W Проблеми....

    За начало - няма вирус, който да срине вътрешната система на устройството или поне аз не съм чувал да е направен все още.
    Иначе информацията, която давате е доста объркваща, защото понятията "някаква карта", от "някакво място", "а само с картата си от GPSa" и т.н. а меко казано доста широка като варианти за бързо установяване на проблема.
    Вариантите са 2:
    1. Давате подробна информация и в дискусия тук оправяме нещата. Трябва да имате свободно време (не много), да имате желание да прочетете някой теми и нерви да си поиграете с устройството. Ще научите много нови неща и ще се убедите, че не е нито страшно, нито невъзможно да се оправяте с устройството в бъдеще.
    2. Давам адрес, на който да ми пратите устройството и ви го оправям. Ще ви струва пощенските разходи за изпращане/получаване по куриер.
    3. Сигурно има и 3ти и 4ти вариант - примерно някой колега, който е в Плевен/София и му се занимава, да ви го оправи безплатно, като му го предадете лично.
    Понеже не съм нито в София, нито в Плевен - отговарям за вариант 1 и 2. Изберете си от тях.
    Ако има други колеги мераклии за вариант 3 и нагоре - да си казват.
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • #3
      От: Garmin 255W Проблеми....

      Има и вариант 5: Когато някой е "малко бос", не разбира какво точно прави на някаквия GPS с някаквата карта, отива при хората, които с това се занимават, специалисти са и това им е работата - там почти винаги се оправят нещата срещу скромна сума.

      Примерно аз не си ремонтирам сама колата - отивам при майстор, плащам си и така. Надявам се правилно да ме разбираш, колега, и с най-добри чувства.

      А колко би струвало можеш да разбереш по телефона, ако правилно си дефинираш проблема и той не изисква сервизиране и тестване, или на място, ако не успееш.
      Кръвна група 0+

      Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

      Коментар


      • #4
        От: Garmin 255W Проблеми....

        Предпочитам някой от София или Плевен ,който има желание да му го занеса и да покаже нагледно какво и как се прави да мога да си го оправя да не разчитам на някой пък за обновяванеа ще почерпя или платя П.п носих го на ''майстор и каза ,че не можело да се оправи и се оправя само като се сложи картата с памет на компа''
        П.п Има и варянт с Teamviewer да ми влезе в компа и да качи нови карти ако му се разправя

        Коментар


        • #5
          От: Garmin 255W Проблеми....

          Донеси го в карта бг. Или в Гармин, ама ако искаш БГ карта, ще те пратят пак в карта бг. Не е реклама, не ме трийте, моля! Да помогнем на колегата само.

          И престанете да си давате GPS-ите на познати да ви ги съсипват, защото после си е за ваша сметка.
          Кръвна група 0+

          Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

          Коментар


          • #6
            От: Garmin 255W Проблеми....

            Прав си колега... Може ли да ми пратиш кординати къде работиш когато имам идване на там да го донеса.Сериозно започнах да се и замислям за покупка на нов,защото като знам с каква сума ще ме ударят в гарминг сигурно .... Но и сърце не ми дава да го изхвърля при положение,че са давани 300 лв за него но и в гарминг ще проверя все пак

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X