Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на джип....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на джип....

    Здравейте на всички фенове на джипките и офроуда. От скоро се ровя във форума, имате много интересни теми. Решил съм да сменям старата ми кола с друга / в момента карам VW polo ’95 год. /, доста време се чудех какво да избера - дали да бъде лек авт. от по висок клас или джип, и понеже от малък харесвам джиповете а и като гледам в последно време какви джигити карат по родните ни пътища и аз с моето малко поло..... накрая се спрях на джип. Не съм много запознат с джипките и системите 4х4, изчетох няколко теми и коментари и сега съм още по объркан. Пуснах тази тема с надеждата да ми помогнете в избора на джипка. Та накратко за автомобила който търся ще го ползвам всеки ден, ще се кара предимно по асфалт, извънградско и градско / София, но не в големите задръствания / и по магистрала 2 или 3 пъти в годината. Извън асфалта ще го карам по черни пътища колкото да ходя до някой язовир, река и др., местности до който има черен път, извън пътя няма да ходя / може би/, т.н. тежък офроуд няма да правя. Искам някой здрав, надежден и що годе евтин автомобил за поддръжка с нормален разход на гориво / градско до 15 примерно /. Със с-те 4х4 не съм запознат, така че разчитам да ми кажете кое ще бъде по добро за мен като начинаещ, с ръчно или авт. включване или постоянно зацепено, не знам. Предпочитам дизела, но като чета какви проблеми създават някой от тези д-ли, не изключвам и бензина. Като марки и модели, харесват ми американските на вид джиповете / Jeep Cherokee, Nissan I dr. / Бюджета ми е ......ами около 8 хил. Благодаря Ви предварително.

  • #2
    От: Покупка на джип....

    Само недей си въобразява че в джип е по-безопасно отколкото в Поло. Не е.

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на джип....

      А мъст сии видео

      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на джип....

        Това е ясно, но я дай видео Клио срещи Диско. Пък ако намериш ТЛК някакво срещу Еспас ще е още по-интересно.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на джип....

          Да, тя физиката е променлива спрямо марката, безусловно.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на джип....

            Искате да ми кажете, че моето Поло е по безопасно от колкото в Джип от какъвто и да е модел. Мислех друго аз. Имам го от доста време и като знам колко са му тънки и слаби ламаринките, вратите и всичко по него, не мисля че е по здраво от джип / все пак зависи какъв де /, а и няма еърбег, нищо.
            Добре, все пак не ми е приоритет безопасността, и това гледам но..... Знам, че има леки авт. който са много по безопасни от един джип, примерно едно Волво, но аз искам джип който да е ....ами сравнително добър в тази сфера, това значи поне един еърбег да има.
            Тези Land Rover-ри като марка хич не ми допадат по принцип.

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на джип....

              Напротив, физиката точно щото не е променлива, първо е важно кой колко тежи и за това исках видео с Клио. И пак защото не е променлива, зависи кой как прави сметките и респективно не всички автомобили на рама ще бъдат в същото състоя след този тест.
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на джип....

                Градско до 15 какво-нафта, бензин, пропан-бутан, метан?
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на джип....

                  https://m.youtube.com/watch?v=QXunnaaYtz0
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на джип....

                    Бюджет 8000, предимно във и около София, купи си по-нов лек автомобил, там с всичките еърбеци и така.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на джип....

                      До 15/100 разход на бензин и ако е дизел, ще съм доволен на нещо към 10-12/100 градско.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на джип....

                        Subaru Outback или Форестър. Включват се в критериите и ще направиш прехода от Поло към 4х4 плавно.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покупка на джип....

                          Понеже държиш да е джипоподобно, виж и този Маверик:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:series_photo_2744.jpg.jpg
Прегледи:1
Размер:115.8 КБ
ID:5693329
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покупка на джип....

                            Колегата поне да упомене и около коя година на производство да е джипа. Щото ако е "по-скорошна" кръгът ще се стесни. Но човек като е казал джип, значи джип (СУВ). Не е само до прекрасното 4х4 на определени марки и някой като пусне подобна тема, веднага се започва предлагането на леки или повдигнати леки коли с 4х4. Хората-градски и магистрални шофьори си искат да гледат от високо с някакво 4х4, клиренс, приемлива визия и толкоз. Ама същата работа щяла да ми върши и лека кола.....да ама желанието е за джип, това е.
                            SUV

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покупка на джип....

                              Е той в тая категория и фрийлендъра влиза. А с махнат кардан става и надежден.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X