Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес C140 CL420 1997

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мерцедес C140 CL420 1997

    Здравейте колеги!
    Няма как да не се похваля!
    Смених сл с по-големия брат. Първо се бях спрял на 560 сек 89, но имаше много неща да му се правят и изведнъж реших, че кефа цена няма и отидох да гледам този цл. Трети собсвеник съм, първия е бил някакъв гъзар холандец, който в последствие си купува Ягуар и го продава на друг негов авер, който има автокъща, от където го и купих. В деня на огледа бях отишъл час по рано и имах достатъчно време да огледам всичко. Бях решил да правя покер фейс, но след огледа нямаше какво лошо да кажа. От долу е като нова, салона също, пепелниците са още с найлоните както се казва, мотора мърка, пали от четвърт! Волана се върти с поглед, имам печка вебасто, босе музика, джипиес, телефон(само поставката е останала, трябва да купя слушалка, 6210 ли беше?) по таблото нищо не свети, 18 джанти, обух е с чисто нови vredestein, парктроник, махагонов волан и ск. Лост,фабричен ксенон, 5ск.автомат общо взето Самолет! Mеро го имам от февруари 2015 ,но чак сега реших да пусна темата,видях че има и колеги фенове на w140 ...
    Взех е на 203000 км в момента е на почти 219000 км карам е всекидневно средно по 80 км на ден, понякога и 150-200 км... Гори ми 14,5-15 смесено, пали тръгни от село до центъра(Амстердам) Пълня е дюкме за 110 евро като лампата не ми е светнала. Средно с един резервоар минавам около 550-600 км.
    До тука съм сменил :
    Дискове АТЕ предни и задни + накладки, масло двигател по спецификация на МБ (трябва да погледна за номера) масло ск.кутия ( събра точно 8 литра ) масло диф. регулатор за горивото ( имах проблем с паленето когато е студена. въртеше повече от нормално и палеше по трудно,но след смяната пали още докато седна в колата:О) датчика на дебитомера (понеже мислих че проблема с паленето първо е от там) нови гуми Фалкен
    FK453 255/45 ZR18 103Y XL , ремък,ролка,,филтри,свещи,чистачки Бош( въобще не съм доволен от тях,трябва да търся някаква алтернатива,ако някой знае да пише...)
    Имах няколко проблема по колата. 1. Софт клоуз помпата спря да работи ( след един куп прочетени теми и ютуб накрая е ремонтирах сам, 2 шоф.врата спря да се заключва ,само се отключва с дистанционното.Проблема е решен, свалих кората и се оказа се вакум машинката е сцепена по средата ,залепих е с тиксо,но след 2 дни и пак у лево...Трябва нова машинка,другия месец ще е поръчам. 3 шоф.врата не може да се отключва с ключа.Свалих патрона и се оказа че е счупен и той ще се поръча. 4 Моторчето на rear head rest едното е заминало,само че няма сваляне,не мога да освободя пружината за да падне облегалката( ще кача снимки) 5 Имах проблем с алармата още от самото начало и затова е свалих. Но сега след като оправих помпата за софт клоуза и мисля утре да сложа сирената обратно и да видя да ли ще се включи.Понеже преди да оправя помпата наскоро забелязах че задния капак стои вдигнат и сигурно е изпускала въздух и може затова да е свирила. Искам да попитам Бенз Бос понеже четах в другата тема за цл420 на колегата можеш ли да ми дадеш съвет за амове и пружини ,понеже са за смяна. 6 Пасажерското огледало се движи когато си поиска,но за него знам какъв е проблема.Има оголени жички и дава на късо,трябва да се сменят само че неможах да сваля огледалото да го ева:О) Има дребни работи които ме дразнят и трябва да ги оправя като например задния десен прозорец стържи когато се сваля и според мен тряпбва да се смаже,само че незнам как да сваля кората...Като цяло съм доволен от Бай Мецан и си го карам с кеф всеки ден ,тук там кик даун върви прилично ...Ето и малко снимки
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Мерцедес C140 CL420 1997

    Ето и няколко полезни линка:
    1. Сваляне на корите на вратите след фейса http://www.benzworld.org/forums/w140...lp.html#/enter
    2. Сваляне на корите на вратите преди фейса http://www.peachparts.com/Wikka/W140DoorCheck
    3. Показва как се сваля страничното огледало и оголените кабели които дават на късо http://www.benzworld.org/forums/w140...revisited.html


    Проблема със софт клоуза на вратите и багажника е Решен :О)
    След един милион прочетени теми накрая реших да се опитам сам да разбера какъв е проблема.
    Свалих помпата от багажника,отворих е и започнах да се чудя кое как...Намерих няколко полезни сайта ,които може да влезнат в употреба на някой от форума : http://k6jrf.com/MB_S500.htmlи другия откъдето черпах основно инфо за софт клоуза е http://www.restoreyo...on S class.html . Втория сайт е на един руснак ,който ремонтира помпи и дросели и т.н. Имаше клипче ,как се разглобява помпата,но след няколко коментара в тубата ,незнайно защо го изтри.Но успях да запомня кое как и се започна. Първия път ми отне може би 45 мин докато разбера кое как,сега е разглабям и събирам обратно за 10 минути. Има си чалъм,по нататък мисля да направя клипче и да го кача тука.За да улесня колегите а не да се мъчат като мен...
    Ето възможните причини помпата да спре да работи : There are few things that can go wrong: vacuum leak inside door or trunk close assist mechanism, leaking vacuum connections on pump or actuators, leaking vacuum hose, pump out the adjustment internally, pump valves leaking, shut off valve leaking, and pump motor blown if pump doesn’t run at all.
    При мен се оказа че прекъсвача (едно болче което прекъсва цикъла не се движи,което ме наведе на мисълта че има изпускане на въздух. След като свалих цилиндърчето в него име една гумичка,която с времето омеква и се цепи. При мен от червена беше станала сива.Изчистих е с клечки за уши, но не успях да видя да ли е пробита.Момчето казва ,че ако има изпускане на въздух от тази гумичка е хубаво да се уплътни с парче от латексови ръкавици.Само че от къде да взема латексови ръкавици и какво какво да сложа.Накрая отрязах един Презерватив и го сложих за гумената капачка за уплътнение. Развих и малко болчето и съкратих времето на помпата от 10 секунди на около 5 секунди. Сложих помпата обратно и на другия ден спря да работи. Този път е отворих и видях че гумичката е цепната и презерватива е влезна в самата дупка и тогава чак успях да видя че гумичката е цепната.Така отидох намерих ръкавици и отрязах две пърчета от горния край на пръстите и сложих самата гумичка вътре и после е набих обратно в цилиндъра ,сглобих помпата обратно и сега е Чук,работи като по часовник.

    3.
    https://www.youtube.com/watch?v=rw27A7E3A9U в това клипче се обяснява подробно за софт клоуз помпата.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      От: Мерцедес C140 CL420 1997

      От това болтче се регулира времето на работа на помпата. Искам и да благодаря на Бенз Босс ,понеже бях чел и негова тема където обясняваше на друг колега с подобен проблем като моя и от там черпах основно инфо . Относно Амовете и пружините съм се спрял на Билщейн Б4 , а Б8 били спортни. Чудя се кои и с какви пружини марка модел? Не знам дали има значение от размера на гумите ако реша да сложа спортни амове? Размера е 255-45-18

      На едната снимка се вижда една бяла пластмаса. Колкото и да е натискам не може и не може да освободи пружината ,направо ми скъса нервите Бенз босс кажи как да освободя rear head rest ...
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от gliganeze; 21-11-15, 03:55.

      Коментар


      • #4
        От: Мерцедес C140 CL420 1997

        Браво колега! Голям красавец е!Със здраве и много кеф да си го караш!
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #5
          От: Мерцедес C140 CL420 1997

          Честито. Само положителни емоции желая с този звяр.
          Роудстъра сигурно отдавна си го продал, но и той изглеждаше добре. Но друго си е S купето.....или CL, както впоследствие го обозначиха.
          SUV

          Коментар


          • #6
            От: Мерцедес C140 CL420 1997

            Здравейте и благодаря за пожеланията!
            Като цяло колата е чук,но от време на време се появява нещо за смяна.Има дребни работи които ме дразнят ,но не намирам решение за тях. И за това се надявам колегите които разбират да се включат за да можем да ги отстраним. Колкото до SL още не съм го прежалил. Бартеросах ги за CL . Да ти кажа не съжалявам ЦЛ е в пъти по добър от СЛ. Голям и комфортен,като седна и се чувствам все едно съм на фотьойла пред тИлИвизора :О)Гледам Сл-а още го продават http://www.joostvanveen.nl/Mercedes-...=4&so=gallerij , на моменти се замислям да ли да не си го откупя,но разума надделява. Миналия месец и Врънгела го продадох.Няма смисъл от две коли, само да им плащам застраховките и данъците ,пък да не ги карам.За това реших да оставя само бай Мецан.

            Така има някой неща които ме дразнят.
            От скоро когато пусна парното(климатика) да ми издуха предния джам и чувам че не духа от всякъде,а след 10 секунди се отварят и останали те клапи. Къде трябва да се погледне? Някой ако знае нека да сподели. И другото нещо е когато пусна парното(климатика) и се чува енещо като пулсиране долу идва като че ли от долу до педалите. Спра ли парното(климатика) и спира. Какво може да е това?
            Бях свалил сирената на алармата и днеска е монтирах обратно.Понеже в началото се включваше за щяло и нещяло. Сега оправих помпата за софт клоуза и багажника ми стои плътно затворен,а не като преди неколко милиметра на горе.Може и това да е била причина за включването на алармата.Както са кажа ли рашкити `Поживем увидим`

            Колеги дайте съвет за амове и пружини?
            В момента гледам билщейн за около 400 евро предни и задни , Мейле предни и задни за 200 евро , пружини Lesjofors за около 200 евро пак предни и задни , гледам има и каяба пружини за около 150 евро пак предни и задни. Някакви + и - за посочените марки? Благодаря предварително
            Последно редактирано от gliganeze; 22-11-15, 22:29.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X