Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята вила в гората

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Моята вила в гората

    Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
    Благодаря колега... Тази клапа при всички случаи ще я има.
    Не съм сигурен, че съм разбран правилно. Говоря за вентилатор, който нагнетява въздух през тръба, която има посока изхода на комина, намира се вътре в него и е малко преди края на комина.

    Коментар


    • #17
      От: Моята вила в гората

      Имал съм камина вкъщи- никога повече!! При условие,че ще ходиш от време на време-не ти върши работа. Докато сгрее,и трябва да си тръгваш. Тези с водната риза биха свършили работа.
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #18
        От: Моята вила в гората

        Много ми харесва когато някой работи чисто! Отново браво!...комина по книгите пише 70см. над билото. Моя е 40см над и при вятър връща. Все се каня да го вдигна малко и все не го правя

        Коментар


        • #19
          От: Моята вила в гората

          Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
          Имал съм камина вкъщи- никога повече!! При условие,че ще ходиш от време на време-не ти върши работа. Докато сгрее,и трябва да си тръгваш. Тези с водната риза биха свършили работа.
          Най-обикновенна печка. Ще грее и горния етаж.

          Коментар


          • #20
            От: Моята вила в гората

            Без да претендирам за задълбочени познания по топлоизолации но наблюденията ми върху няколко постройки за ползване "от време на време" показват, че вътрешната изолация в комплект с печка а не зидана камина вършат работа за скоростно затопляне през зимата.
            Относно височината на комина съществена роля играят преобладаващите ветрове и разстоянието до билото. Конкретно колкото по близо до билото от подветрената страна е комина може да е толкова по-нисък и обратно. От наветрената не е толкова фатално. Пък и вече си го изградил достатъчно за тест с вестник или цигара. Преоразмеряването на печката като мощност и сухите дръвца компенсират донякъде липсата на изолация на коминчето. Светлия ти отвор, ако правилно се ориентирам от снимките, е добър и мисля, че ще си се топлите чудесно.
            А, и дано покрай строителството да не сте забравили да наглеждате бъчвите щото ще ви се сърдят другия месец луканките!
            GPS системи https://www.easytracking.bg/
            Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

            Коментар


            • #21
              От: Моята вила в гората

              Мераклийска работа! Поздравления за положения труд!
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • #22
                Моята вила в гората

                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                Не съм сигурен, че съм разбран правилно. Говоря за вентилатор, който нагнетява въздух през тръба, която има посока изхода на комина, намира се вътре в него и е малко преди края на комина.
                Аз мислех че говориш за вентилатпр/клапа която е ниско до пода и от там да взима въздух печката..

                Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                Най-обикновенна печка. Ще грее и горния етаж.
                Идеята ми е гредореда да е само покрит с дюшеме. Ако над него сложа фибран и отгоре още нещо незнам дали ще стане само с една печка, но пък още не съм стигнал до там и е в процес на мислене.

                Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                Без да претендирам за задълбочени познания по топлоизолации но наблюденията ми върху няколко постройки за ползване "от време на време" показват, че вътрешната изолация в комплект с печка а не зидана камина вършат работа за скоростно затопляне през зимата.
                Относно височината на комина съществена роля играят преобладаващите ветрове и разстоянието до билото. Конкретно колкото по близо до билото от подветрената страна е комина може да е толкова по-нисък и обратно. От наветрената не е толкова фатално. Пък и вече си го изградил достатъчно за тест с вестник или цигара. Преоразмеряването на печката като мощност и сухите дръвца компенсират донякъде липсата на изолация на коминчето. Светлия ти отвор, ако правилно се ориентирам от снимките, е добър и мисля, че ще си се топлите чудесно.
                А, и дано покрай строителството да не сте забравили да наглеждате бъчвите щото ще ви се сърдят другия месец луканките!
                Коминните тела са с отвор 18см, дано да са достстъчни за една средно голяма печка или камина.

                Пп: Виното вече е готово, само месото остана

                Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                Мераклийска работа! Поздравления за положения труд!
                Благодаря
                Nissan Terrano 2.7 TDi
                ----------------------------
                Нещо което работи - не се пипа!

                Коментар


                • #23
                  От: Моята вила в гората

                  Вътрешна или външна ще е стълбата за втория етаж? Ако е вътрешна значи има отвор за горе. При тази кубатура е напълно достатъчно да се отопли и горния етаж само от една печка долу.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Моята вила в гората

                    Ами не външна ще е с опция след време постедством дървена конструкция да стане вътрешна.
                    Nissan Terrano 2.7 TDi
                    ----------------------------
                    Нещо което работи - не се пипа!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Моята вила в гората

                      Да, вариант е водна риза, но да не е пълна само с вода Днес гледах в Практис 17+5 киловата за 198лв. Това е много добра цена. Не са ти нужни толкова киловати, но цената...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Моята вила в гората

                        Сложи си по-дебела външна изолация отвън ако смяташ да обитаваш зимата. Примерно 10см стиропор. Това си е планински климат и става студено

                        Коментар


                        • #27
                          От: Моята вила в гората

                          Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                          Без да претендирам за задълбочени познания по топлоизолации но наблюденията ми върху няколко постройки за ползване "от време на време" показват, че вътрешната изолация в комплект с печка а не зидана камина вършат работа за скоростно затопляне през зимата.
                          Имам горчивият опит от отворена зидана камина. Да красиво е когато гледаш огъня и можеш да си опечеш мръвките вътре, но до там. На ден изяжда по 3-4 колички дърва /понеже няма как да регулираш постъпващият въздух/ а ако притвориш комина започва да пуши. Топли около себе си максимално на 2м. защото всичката топлина бяга през комина. Ако го беше прекарал през таванската стая, щеше да го ползваш като акумолираща печка.
                          До някъде си реших проблема като направих и вградих водна риза и отведох няколко радиатора в същото помещение и един фенкоил /топло въздушен апарат/ в другата стая. Остава обаче въпросът с помпата на системата и редовното доставяне на ел.енергия през зимата.
                          Другото важно нещо, колегата го е писал е да направиш топло изолацията от вътре за да може да затопляш по бързо иначе докато стоплиш тухлите уикенда ще свърши и ще трябва да си тръгваш.
                          Моят съвет е да инвестираш повече средства във вътрешна изолация от минерална вата /но не онази смешната жълта на рола дето можеш весник да четеш през нея/ а по плътна на дюшеци и гопсокартон. От вън залепи 2см. стиропор колкото да изравниш стената и да я шпакловаш. Плоскостите OSB можеш да не обработваш понеже няма да имат пряк достъп до атмосферните условия.
                          Вземи пример от пустиняците от Бяла Слатина и сложи една готварска печка /циганска любов/ на дърва, хем си готвиш хем се топлиш.
                          ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                          ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                          0896 846 246

                          Коментар


                          • #28
                            От: Моята вила в гората

                            Честито комшу , хубава виличка си спретнал ...ъ кога ще е освета
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • #29
                              От: Моята вила в гората

                              Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                              ...ъ кога ще е освета
                              И аз живо се интересувам!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Моята вила в гората

                                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                                Честито комшу , хубава виличка си спретнал ...ъ кога ще е освета
                                Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                                И аз живо се интересувам!
                                Благодаря комшо, ами искам да стигна до такава степен че да може да се спи вътре
                                Nissan Terrano 2.7 TDi
                                ----------------------------
                                Нещо което работи - не се пипа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X