Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VVTi и газ - разни въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • VVTi и газ - разни въпроси

    Пускам тая тема, защото от многото откъслечни писания не успявам да си формирам виждане по въпроса.
    Пускам я в раздела за Тойота, защото въпросните двигатели се монтират в Рав 4, към какъвто се заглеждам все повече.

    Та в Рав4 се монтират два вида бензинови двигатели - 1800 и 2000 сс, със съответно 125 и 150 нр.
    И двата са с абревиатурата vvti , за която газификацията е тема на доста писаници, и без категоричен отговор - това става ли, аджеба, или не.
    Четох за разни омазнители по газовата система, четох за газови инжекциони, четох, четох..

    Досега никога не съм имал и карал кола на газ, но явно и през това трябва да се мине в тоя живот.
    Обикновена газова система ще върши ли работа, или ГИ е задължителен?

    Някой има ли лични впечатления от газифицирането на такава Рав4, има ли смисъл, някакви насоки?

    Предварително благодаря.

  • #2
    От: VVTi и газ - разни въпроси

    Абсолютно задължително е да се монтира газов инжекцион, стават и работят отлично на газ . Като минуси мога да изтъкна две неща , едното е температурно претоварване на леглата на клапаните което съответно води до регулиране на клапани или сваляне на глава за тяхната ревизия , донякъде се отлага във времето със омаслител , но пък реално парите които ще дадеш за 100 000км за масло ти е ремонта на главата. Ако към момента е добра главата на газ изкарва горе долу толкова , вторият минус е светването на чека за проблем с катализатора , около мен има доста ВВТ-И на газ и на всичките в даден момент им светва , единственото логично решение което успях да измъдря е симулация на сигнала от втората сонда при което проблема се реши завинаги ! Много е важно да работят адекватно всичките ламбда сонди при този модел РАВ4 !
    Ето това е схемата за емулиране не втора сонда която съм ползвал и доказано работи !
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:L2.jpg
Прегледи:1
Размер:16.2 КБ
ID:5691891
    Та в общи линии слагай газ смело няма да сбъркаш въпреки , че ще се намерят доста хора да ти обеснят как няма да е добре
    Последно редактирано от 75 turbodelta; 19-11-15, 17:06.
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

    Коментар


    • #3
      От: VVTi и газ - разни въпроси

      Павка, благодаря ти.
      Аз още не съм продал Бенца, на чието място трябва да дойде Рав-чето, и засега съм само в процес на проучване.
      Но това, което споделяш, е силно окуражително.

      Благодаря ти отново.

      Коментар


      • #4
        От: VVTi и газ - разни въпроси

        75 turbodelta,каква е причината да светне втората сонда след време,какво имаш предвид да светне.

        П.п карам cvvt на газ с две бързи сонди
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: VVTi и газ - разни въпроси

          Ами според мен се получава така , защото не винаги газта е с нужното качество и налягане , освен това е доста мръсна а когато се замърси редуктора(а той се замърсява дори и при честа смяна на филтри) или казано другояче е ниско или високо налягането на изпарената газ към дюзите започва подаване на некоректна смес . Може би със съвременна уредба с обд корекция този проблем няма да го има , но на моето и още няколко ввти около мен така или иначе го има . Принципно ако изключим досадата от светещия чек , няма друг проблем автомобилът си върви и няма грижи Другото правило за тези двигатели е да се слагат максимално бързи инжектори от рода на Кейхин, Хана и др. , те са 1:1 като конструкция с бензиновите такива а не тип умалено газово клапанче като да речем Валтек , Рейл и т.н. .
          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

          Коментар


          • #6
            От: VVTi и газ - разни въпроси

            Ок,помислих че имаш в предвид че настъпват необратими процеси върху сондата/и .Чека свети при не добре настроен ГИ,след една година борба чека не свети от миналата зима.Всеки ги може да раб.безупречно,стига да се познават особеностите на ги компа и дадения конкретен автомобил което е не лесна задача за сервизите,затова после си купуваш/правиш кабел и ставаш спец на твоята кола.Бързи инжектори се слагат само при необходимост ,инъче носят негативи.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: VVTi и газ - разни въпроси

              Без ОБД обратна връзка чек-а ми е светвал единствено и само когато заредя газ, която много се различава като калоричност от предната и при замръзване на газта, сондата, тръбичката и спиране притока на газ. /случи ми се една година на старозагорската сбирка, точно на разходката около с. Ягода./
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: VVTi и газ - разни въпроси

                Никога не ми е замръзвал каквото и да било така че да не работи колата.
                Когато започнаха да правят водни проби на бутилките,зимата в студовете много хора изпищяха от лед в тръбата.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: VVTi и газ - разни въпроси

                  Със сигурност има негативи от работата на газ на VVT-i мотор.Което не пречи да има такива екземпляри по на много километри.Вени, Джамбазов някъде във Форума го беше описал хубаво.С две думи на около 60-80к се прави ремонт на главата, което само по себе си не е толкова изненадващо, и невероятно.Може да се каже, че има икономия, въпреки този ремонт.Моята Corolla е VVT-i, и я карам на бензин, и не съм си и помислял за газ.Но RAV-4 е друго.Там разхода на гориво определено принуждава към алтернативни решения.Имай предвид, че втората генерация РАВ (2000-2005) е с 4 броя сонди.За третата генерация (2005-2012) не знам с колко са, а не разбрах на какво си се спрял.1.8 от втората генерация са само с предно предаване- двигателя е 1ZZ-FE от Авенсис.В ТМ слагат "заводски" газови инжекциони на Vialle.Попитай - поне нищо не губиш.Успех!
                  Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                  0887/осемпет 66 4осем

                  Коментар


                  • #10
                    От: VVTi и газ - разни въпроси

                    Преди 10 г.карах корола vvt по какво тоя мотор се различава от хюндай и30 сеед или просеед от гледна точка на слагането на газ,колко сонди има е без значение стига да работят.
                    Няколко са нещата с които ГИ трябва да е съобразен
                    Мотора фул груп ли е?
                    Какви са бензиновите времена
                    Има ли междинно впръскване между тактовете,последното е кошмар за масовите ги сервизи ако не знаят предварително
                    Всичко друго е въпрос на компетентност и къдърност на монтажника.Всяка нова генерация кола има проблем с клапаните след слагане на газ.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: VVTi и газ - разни въпроси

                      Благодаря на всички за отговорите.
                      Определено всичко, което чета, ми е от голяма полза.

                      Владиславе, това, че 1.8 RAV4 от втората генерация е само с предно предаване, не го знаех, и това, че е джипообразно, и по-новичко, започва да отстъпва пред първата РАВ-4.
                      Още не съм разгледал нито една - нито от първата, нито от втората генерация, и нямам впечатления от автомобила. Но горното инфо - особено за предното предаване, доста променя нещата. И явно това ще повлияе на избора ми, което пък води до обезсмисляне на въпроса ми за vvti и газификацията му.

                      По принцип определящия критерий е двигател до 2000 сс и мощност до 160 нр, който се газифицира безпроблемно. Разположението на волана не е от значение. Наличието на 4х4 е силно желателно.

                      Хм, тук пише, че 1.8 Rav4 VVTi e 4x4 - ха сега де?
                      Последно редактирано от Veni1; 21-11-15, 16:37.

                      Коментар


                      • #12
                        От: VVTi и газ - разни въпроси

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Пускам тая тема, защото от многото откъслечни писания не успявам да си формирам виждане по въпроса.
                        Пускам я в раздела за Тойота, защото въпросните двигатели се монтират в Рав 4, към какъвто се заглеждам все повече.

                        Та в Рав4 се монтират два вида бензинови двигатели - 1800 и 2000 сс, със съответно 125 и 150 нр.
                        И двата са с абревиатурата vvti , за която газификацията е тема на доста писаници, и без категоричен отговор - това става ли, аджеба, или не.
                        Четох за разни омазнители по газовата система, четох за газови инжекциони, четох, четох..

                        Досега никога не съм имал и карал кола на газ, но явно и през това трябва да се мине в тоя живот.
                        Обикновена газова система ще върши ли работа, или ГИ е задължителен?

                        Някой има ли лични впечатления от газифицирането на такава Рав4, има ли смисъл, някакви насоки?

                        Предварително благодаря.
                        Става ,само ч1е има подробности при монтажа и преди него на АГУ-то.....
                        Хубаво е да уточня, че АГУ-то трябва да е Газов Инжекцион,( ГИ) обикновен.......в този случай ,първото нерщо преди монтажа е да се регулират клапаните така ,че да има малко по големи луфтове.......т.е. ако луфтовете са му 0.25/0.35 ( това за 2.0 мотора) хубаво е да се пуснат с още 5 стотни, или 0.30/0.40........това е добре за клапаните при работа на газ.......другото нещо е смяна на свещи и проверка на лулите за цепнатини, нагари по контактните пружини,нарушена изолация и т.н........Хубаво е да се монтира висок клас АГУ,с комуникация по КАН интерфейс,тъй като управлението му е по прецизно и освен това имат опция грешките ,които се получават при работа на газ да се запишат в ЕКУ-то на АГУ-то, за да може да ги трие преди да светне чека,ако евентуално по време на работата на мотора, стойностите на съответните параметри излезнат извън нормите.......(грешки като Missfire detected ,cnock range, и др.).При монтажа да се спазват както изискванията на производителя, така и някои трикове и решения в практиката......
                        Най добре е да се монтира АГУ LPi.....или АГУ с течна фаза на впръскване на газта.........тогава голяма част от проблемите, съпроводени от обикновен ГИ ще изчезнат и няма да се появяват......накрая да си монтирате система за автоматично мазане на клапаните, примерно Флаш луб или друго, което представлява специално масло ,впръскващо се в смук. колектор ........

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X