Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за предложения към администрацията на форума.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тема за предложения към администрацията на форума.

    Гледах, рових, търсих - такава тема не намерих, та реших да създам. Моля, ако вече съществува такава или подобна и не съм я открил, да бъда извинен предварително.

    Предлагам да бъде създаден нов раздел или подраздел във форума с работно заглавие "Черен списък" и в него да бъдат събрани всички теми и раздели, събиращи негативни мнения и препоръки от типа на "некоректни търговски партньори", "никога повече там" и т.н. . Лично на мен адски много ми липсва и подраздел "некоректни форумни членове". Като една от най-големите родни онлайн социални платформи в българското интернет пространство, форума отдавна се е превърнал в среда, даваща повод и за много реални запознанства извън него, които често прерастват в начинания от най-различен характер. Това е доста срещано явление и няма как да не признаем, че форума се явява неформален гарант в такива случаи (Щом е от форума/ОС/МСС и т.н., значи е от нашите и е свестен...). Мисля, че един такъв подход, би дал в ръцете на форума още един полезен инструмент, от който членовете му (и не само) могат да извличат реална полза за себе си и своите близки. Място без модерация, в което всеки може да изложи определен казус в детайли, и в което свободно да се дава думата на всички замесени, за да изложат своята гледна точка и да се защитят, ако е необходимо. Повече превенция не е навредила на никой... За това, дали подобно нещо трябва да е в открития или закритите раздели на форума, както и кой, кога и как да има достъп до него - оставям на администрацията да прецени! Ако като на "автор" на това предложение ми се поиска мнението за последното - имам и конкретна идея, съобразена с целта на подобно занятие, запазването на имиджа на това място, както и с платформата на която е базиран www.offroad-bulgaria.com.

    Поздрави
    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 18-11-15, 15:32.

  • #2
    От: Тема за предложения към администрацията на форума.

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Място без модерация...
    В този си вид идеята няма да се прихване.

    Коментар


    • #3
      От: Тема за предложения към администрацията на форума.

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      В този си вид идеята няма да се прихване.
      Затова сте там - да преценявате. Затова и се обръщам към вас... "Без модерация" да не се разбира като "без никаква модерация" - ясно е, че изреждане на родата до девето коляно и заканване за групови секс забави с тях, заплахи, обиди и други неща, които са в разрез с вече определените и приети правила, приети по подразбиране и от всички подвизаващи се тук, няма как да не бъдат модерирани.

      Коментар


      • #4
        От: Тема за предложения към администрацията на форума.

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        Затова сте там - да преценявате. Затова и се обръщам към вас... "Без модерация" да не се разбира като "без никаква модерация" - ясно е, че изреждане на родата до девето коляно и заканване за групови секс забави с тях, заплахи, обиди и други неща, които са в разрез с вече определените и приети правила, приети по подразбиране и от всички подвизаващи се тук, няма как да не бъдат модерирани.
        Политкоректбюро!?!Ами Вие си го имате отдавна.....
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Тема за предложения към администрацията на форума.

          Аз пък предлагам нищо да не се пипа и всичко да остане така, даже с оглед на последните световни събития, да се затегне още повече модерацията............... не за друго, ами искам да видя дали ще спечеля баса със себе си, кои ще са последните двама участника, които ще останат да пишат в този форум нещо друго освен обяви
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            От: Тема за предложения към администрацията на форума.

            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
            Политкоректбюро!?!Ами Вие си го имате отдавна.....
            Кои сме "ние" и "какво" си имаме отдавна..?!! Ако визираш ОС - той не се занимава с нищо дори и приблизително подобно на това което предлагам (както и която и да е от затворените групи тук, до които имам достъп).
            Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 18-11-15, 16:17.

            Коментар


            • #7
              От: Тема за предложения към администрацията на форума.

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              Аз пък предлагам нищо да не се пипа и всичко да остане така, даже с оглед на последните световни събития, да се затегне още повече модерацията............... не за друго, ами искам да видя дали ще спечеля баса със себе си, кои ще са последните двама участника, които ще останат да пишат в този форум нещо друго освен обяви
              Аз пък искам, ако някога пак ми се наложи, да си "слагам главата в торбата" с някого, с когото до момента съм бил само на "Здрасти" (а в някои форсмажорни случаи и с абсолютно непознати за мен хора), да имам някаква възможност да си сверя часовника, преди да взема някакво решение. Ако някой се е проявил като "некоректен" веднъж, логиката и статистиката доказват, че ще го стори и втори път... Ако наличието на такъв "инструмент" доведе до раздялата с някой "форумен тарикат" - още по-добре. Предлагам всичко това с ясното съзнание, че някой ден, може и аз да съм сред тези хора! Дори самото наличие на такъв "инструмент" ще има своя превантивен ефект и предварително би охладило доста "мераци" в зародиш.

              Коментар


              • #8
                От: Тема за предложения към администрацията на форума.

                Твърдо съм против отделен раздел за плюене и насърчаване на плюенето по други участници изобщо.

                Коментар


                • #9
                  От: Тема за предложения към администрацията на форума.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Твърдо съм против отделен раздел за плюене и насърчаване на плюенето по други участници изобщо.
                  Да. Так нельзя!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тема за предложения към администрацията на форума.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Твърдо съм против отделен раздел за плюене и насърчаване на плюенето по други участници изобщо.
                    Хубаво е, че изказваш мнението си открито и го оценявам! В този случай обаче мисля, че на друго място трябва да върви обсъждането на това предложение и от точно определени хора - форума продължава да е частен... Другото е накланяне на везните на общественото мнение в една или друга посока и би могло да се счете като манипулация от чисто морална гледна точка. В тази тема нека да има само предложения и решенията на администрацията по тях.

                    Поздрави
                    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 18-11-15, 16:33.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тема за предложения към администрацията на форума.

                      Това е обсъждането.

                      В качеството си на част от администрацията на Форума ще направя нещо по-късно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тема за предложения към администрацията на форума.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Това е обсъждането.

                        В качеството си на част от администрацията на Форума ще направя нещо по-късно.
                        ОК. Благодаря.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тема за предложения към администрацията на форума.

                          Принципно, бих подкрепил подобен проект, но също така принципно, ми е ясно, че реализацията му ще даде множество поводи за злоупотреби. И в момента се налага на някои хора да обясняват, че нямат сестра по разни теми в "Купувам/ Продавам". Резултатът едва ли ще бъде надежден и аз не бих оценявал реалните си отношения с даден съфорумец, по това колко "Лайка" или "Унлайка" е събрал тъдява. Накратко: Идеята- ок, резултатът- мнооого съмнителен.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тема за предложения към администрацията на форума.

                            Мартине, за накланянето или опитите за накланяне на везните на общественото мнение точно ти мисля би било лекинко нагличко да се обаждаш

                            Прочее - споделям мнението на Ясен. Подобен раздел няма да помогне с нищо.

                            Форумът все още е мъжки, главата в торбата си слагаш понеже знаеш че си мъж, защото знаеш пред себе си че правиш правилното нещо, защото направеното те кара да чувстваш че продължаваш да си мъж, а правенето на правилното нещо ти носи допълнително удовлетворение. Цялата патардия е между теб, и теб.

                            Това че чисто статистически в 99% от случаите усилието ти не е отишло напразно и с него не е било злоупотребено а си получил признание и благодарност е допълнителен бонус, но не задължителен резултат.

                            Сакатлъци стават.

                            Истинският мъж никога не дава нещо което вече не е прежалил, което не би могъл да си позволи да загуби. Това не му пречи да дава повече от другите, понеже истинският мъж може да прежали всичко и пак да остане същия докато го възстанови. Или да оцелее без него ако не може да го възстанови.

                            Прочее за конкретния случай поемам ангажимента да премислим с колегите поле за споделяне на коментарите ти по даден конкретен случай. Ще те държа в течение.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тема за предложения към администрацията на форума.

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Принципно, бих подкрепил подобен проект, но също така принципно, ми е ясно, че реализацията му ще даде множество поводи за злоупотреби. И в момента се налага на някои хора да обясняват, че нямат сестра по разни теми в "Купувам/ Продавам". Резултатът едва ли ще бъде надежден и аз не бих оценявал реалните си отношения с даден съфорумец, по това колко "Лайка" или "Унлайка" е събрал тъдява. Накратко: Идеята- ок, резултатът- мнооого съмнителен.
                              Тука не става дума за трупане на имидж или обратното! Имаш конкретен случай - отваряш си тема и го описваш, разказваш, показваш и най-вече си доказваш думите. Човека или хората от другата страна на проблема/конфликта - също! Хвърляш обвинения без доказателства, въртиш интриги и т.н. - администрацията може да БАН-ва много по-бързо от колкото ние, да си правим нови акунти и да търсим работещи проксита. Никой не ни е забранявал и да си търсим правата в съда... Хайде да не бъркаме "толерастията" с "толерантността" и "доброто възпитание".

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X