Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за предложения към администрацията на форума.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тема за предложения към администрацията на форума.

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Тука не става дума за трупане на имидж или обратното! Имаш конкретен случай - отваряш си тема и го описваш, разказваш, показваш и най-вече си доказваш думите..
    И какво повече от това искаш? Така и не разбрах.

    Коментар


    • #17
      От: Тема за предложения към администрацията на форума.

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      ... Имаш конкретен случай - отваряш си тема и го описваш, разказваш, показваш и най-вече си доказваш думите. Човека или хората от другата страна на проблема/конфликта - също!
      Нищо не те спира да го направиш и сега. Разбира се, темата ще трябва да отговаря не на либералните изисквания на въобразения от тебе раздел, а на по-високите изисквания на целия Форум. Но изобщо не е невъзможно.

      Коментар


      • #18
        От: Тема за предложения към администрацията на форума.

        Към съответните раздели и в момента има подобни теми. Благодарение на подобна дискусия покрай продажбата на една кола Злой, ако не се лъжа, се раздели преди няколко години с "модераторските си привилегии". Ревът отсреща беше нещо като "... и колата е огледана и ми е препоръчана от МОДЕРАТОР!!! в този форум... и т.н. и т.н.", при което човекът доброволно си хвърли нашивките. Това иде да покаже минимум две неща.
        1. И в момента, има система за оценка, самооценка, наказание, самонаказание и прочее- Ок, разбрах че не това ти е идеята, но го има.
        2. Да си вадиш извод за човека зад клавиатурата по писаниците му, както и по писаниците на другите относно него, е доста наивно и има точно 50% достоверност, което е най- лошия процент, всъщност.

        Само да добавя, че самият ти, Марто, си споделял, че си си имал нормалните за форума чепканици на вълна с тукашен колега от Копривщица (нищо чудно и аз съм си позволявал да го дразня, то не си струва да се заяждаш с безгласни букви, винаги е по- интересно с добър опонент), пък като сте се видели, работата станала по- друга.
        Последно редактирано от Тропчо; 18-11-15, 19:06. Причина: Само да добавя...
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #19
          От: Тема за предложения към администрацията на форума.

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Сакатлъци стават.

          Истинският мъж никога не дава нещо което вече не е прежалил, което не би могъл да си позволи да загуби. Това не му пречи да дава повече от другите, понеже истинският мъж може да прежали всичко и пак да остане същия докато го възстанови. Или да оцелее без него ако не може да го възстанови.
          Подкрепям с две ръце.

          Слабата душа на българският мъж е огромен проблем в свободното интернет пространство. Както и разликата в количествената и качествена мярка "малко" и "много".

          Описанието на конкретна ситуация в никакъв случай не може категорично да я квалифицира като коректна/некоректна или средна. Подобни теми и раздели са ненужни и некоректно злепостяващи.

          п.с. да не забравяме, че всеки от нас е ползвал пелени, както и корона ;-)
          ;-)
          Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
          нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

          Коментар


          • #20
            От: Тема за предложения към администрацията на форума.

            Подкрепям Марто.

            Просто е, когато се знае че може да кажеш истината, без някой който е старо куче, познат, братовчед или какъвто и да е друг на някой модериращ съответния раздел да се намеси,ще помогне за установяване на истината.

            Точно този раздел ще замени израза, че " тарикат мъж не писка". Щото сега като се оплачеш и след пет минути ти го няма мнението.

            Идеята разбира се не е за безпричинно плюене, а да е накуп всичко негативно. Щото сега всички са се вторачили в спора на Марто с Гошко-лошко, ама тук има и други добри неща.

            Всички теми, не купувай от еди койси, не ходи едикъдеси, не яж едикакво си ще са в един негативен раздел, който може да ес ограничен достъп.

            Примерно без да имаш регистрация и поне 100 поста и поне година присъствие, да не може да го отваряш. Така ще има минимална защита на участниците от недобросъвестни спамери.....................................както и от ядосаните им от денонощното висене тук жени

            Коментар


            • #21
              От: Тема за предложения към администрацията на форума.

              Сега си представете раздел без модерация, само за такива теми, на какво ще прилича. Ще прилича на селска кръчма след ракиено време. А доста спорове в тоя форум са приключвали по живо по здраво след 15 минутна среща на живо. Просто мястото на тия неща не е във форум - нищо не решават.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Тема за предложения към администрацията на форума.

                Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                ...Щото сега като се оплачеш и след пет минути ти го няма мнението...
                Обосновани оплаквания рядко се трият. Още по-рядко обаче се и срещат . Това няма да се промени. Раздел без модерация пък - дано ама надали.

                Конкретно по темата - продължаваме да мъдруваме, но общия консенсус е че просто нямаме прерогативи нито полезни ходове да взимаме решения на форумно ниво по казуси развили се в извънфорумното пространство. Включително не и с представяне на "арена" за изясняване на "външнофорумни" отношения.

                В обявите и в некоректните търговци системата работи понеже става въпрос за проследими, документирани, лесно доказуеми процеси развили се във форумното пространство.

                Изключения са случаите когато е налице целенасочена атака срещу форума, целенасочени опити за злепоставяне на / заплахи срещу форумни членове, както и злоупотреба със или отявлено узурпиране на форумния авторитет/имидж, такива случаи се решават бързо, но там нещата са прости.

                Модератори и администратори могат да вземат отношение към "извънфорумни" събития единствено до колкото въпросните могат да представляват опасност/злепоставяне/излагация за самия форум или форумни членове.

                Това е евентуално единствената "клауза" която може да се задейства, на принципа на всеки случай за себе си, но това не може да става в общодостъпна тема, а с лични съобщения / контакт / имейл към модератори / администрация, като решенията остават между засегнатите страни.

                Отрицателният ефект (напълно реален) от несподелянето на подобна информация е много по-малък от отрицателния ефект който би имало при изкарването на кирливи ризи на показ.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #23
                  От: Тема за предложения към администрацията на форума.

                  Хванахте се за думите за модерацията буквално... Не искам създаване на форум във форума без правила или други такива, а място в което просто никой да не се страхува да напише истината или да му се налага да се съобразява с логика и действия неописани в правилата на форума. Гледам доста хора си направиха "дъвка" с лафа "тарикат мъж не писка" - на това дередже сме (генерално) именно защото сме "големи тарикати" и не "пискаме" където трябва и когато трябва. Същото е и във форума. Без да съм искал или да съм си поставял за цел, явно съм отключил нещо - не ми е ясно какво все още, но съм сигурен в едно - благодарение на изтъркани лафове и от страх, да не се изложим пред "чужденците", във форума с години вегитират некоректни хора. Десетки неща биват премълчавани и в следствие на това "опарените" стават повече и повече.. Относно "извън форумните отношения" - извън форумни отношения могат да бъдат единствено тези, които касаят извън форумните контакти. След като контакта е форумен (форума се явява и среда, и повод за даден контакт) и отношенията са форумни, без значение, че физически се развиват извън форума. Поради тази причина, основен проблем на собствениците на това място, трябва да бъде пресяването на хората подвизаващи се тук, защото е въпрос на време, да се гледаме в "Господари на ефира", където някой ще разкаже тъжна история, започваща със "Запознахме се във www.offroad-bulgaria.com. Човека имаше хиляди мнения и се ползваше с доверието и уважението на останалите..." и до там с имиджа на форума, за който толкова много се притеснявате.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тема за предложения към администрацията на форума.

                    Предполагаемият раздел във форума би бил място, където се споделят и разпространяват субективни истини - всеки споделя своята. Искрено или не. Обективната истина не се установява, чрез сравняване на представени субективни истини, а чрез обективни способи. С такива способи, едно виртуално пространство не разполага.
                    С една дума, разделът във форума ще се сведе до: един мъж каза, друг мъж каза, трети мъж каза и....Какво? Ще съдим кое е вярно по количеството на плюсовете и минусите начинът на поднасянето им?
                    Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тема за предложения към администрацията на форума.

                      Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                      Предполагаемият раздел във форума би бил място, където се споделят и разпространяват субективни истини - всеки споделя своята. Искрено или не. Обективната истина не се установява, чрез сравняване на представени субективни истини, а чрез обективни способи. С такива способи, едно виртуално пространство не разполага.
                      С една дума, разделът във форума ще се сведе до: един мъж каза, друг мъж каза, трети мъж каза и....Какво? Ще съдим кое е вярно по количеството на плюсовете и минусите начинът на поднасянето им?
                      Danika, не само в конкретния случай, а и извън него, имаме хора, които действат в този форум в условията на "рецидив". Ако един каже, "еди какво си" за някой, нещата са 50/50 или дума срещу дума но, ако в подкрепа на една от двете страни се изкажат и други хора, които нямат пряка връзка помежду си, давайки конкретни примери и доказателства, нещата започват да стоят по малко по-различен начин. И понеже написаното остава - всеки от там на сетне ще може да си прави сметката за себе си! В моя случай "пост фактум" и "извън форумно" (по телефона) ми бяха разказани достатъчно истории, към които могат да бъдат прикрепени и доказателства, които ако бяха разказани/споделени когато и където трябва, Гошко щеше да гледа Мароко само по телевизията, или най-малкото аз нямаше да стана част от този проект! Знам и за поне няколко други казуса в които става дума за не върнати заеми, не платени ремонти и части и т.н., виновно замесените в които продължават да са част това място. Форума е средата в която се случва всичко това и администрацията трябва да отчете този факт! Ако липсват необходимите функции, инструменти и правила ако щеш - трябва да бъдат създадени. Всичко друго е "замитане на боклука под килима"...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тема за предложения към администрацията на форума.

                        Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                        Предполагаемият раздел във форума би бил място, където се споделят и разпространяват субективни истини ...
                        Кой знае защо "предполагаемият раздел" ми навява спомени от миналото - за такива неща като "другарски съд" или събрание на кварталната ОФ организация ...

                        Сигурно е, че един такъв раздел ще се ползва с голяма популярност. Нормално като за жълта рубрика "Актуални скандали и клюки". Ама каква ще е ползата не ми е особено ясно.


                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        .. Относно "извън форумните отношения" - извън форумни отношения могат да бъдат единствено тези, които касаят извън форумните контакти. След като контакта е форумен (форума се явява и среда, и повод за даден контакт) и отношенията са форумни, без значение, че физически се развиват извън форума. Поради тази причина, основен проблем на собствениците на това място, трябва да бъде пресяването на хората подвизаващи се тук, защото е въпрос на време, да се гледаме в "Господари на ефира", където някой ще разкаже тъжна история, започваща със "Запознахме се във www.offroad-bulgaria.com. Човека имаше хиляди мнения и се ползваше с доверието и уважението на останалите..." и до там с имиджа на форума, за който толкова много се притеснявате.
                        Май във форумното пространство продължават да витаят илюзиите, че участниците във форума сме нещо по-по-най-. Ами (Изненадааааааааааа) няма такова нещо! Форумът е повече или по-малко представителна извадка на българското общество и в него има както прекрасни хора, така и пълни боклуци, като виртуалният рейтинг (а още по-малко - броят публикации) изобщо не е задължително да е вярно отражение на реалната действителност и не може да бъде стабилна основа за взимане на някакви решения, особено пък такива, които са свързани с финансови или делови взаимоотношения.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тема за предложения към администрацията на форума.

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Кой знае защо "предполагаемият раздел" ми навява спомени от миналото - за такива неща като "другарски съд" или събрание на кварталната ОФ организация ...

                          Сигурно е, че един такъв раздел ще се ползва с голяма популярност. Нормално като за жълта рубрика "Актуални скандали и клюки". Ама каква ще е ползата не ми е особено ясно.




                          Май във форумното пространство продължават да витаят илюзиите, че участниците във форума сме нещо по-по-най-. Ами (Изненадааааааааааа) няма такова нещо! Форумът е повече или по-малко представителна извадка на българското общество и в него има както прекрасни хора, така и пълни боклуци, като виртуалният рейтинг (а още по-малко - броят публикации) изобщо не е задължително да е вярно отражение на реалната действителност и не може да бъде стабилна основа за взимане на някакви решения, особено пък такива, които са свързани с финансови или делови взаимоотношения.
                          Не само във форумното пространство витаят такива илюзии, а и извън него, като форума хвърля не малък ресурс това, да е точно така (пиша това като директен участник в този процес)! Най-малкото OFFNews и МСС бяха наложени извън форума, точно по този начин! Имай предвид, че преди да пусна тази тема, съм мислил и анализирал нещата няколко дни, докато всички останали импровизирате в момента...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тема за предложения към администрацията на форума.

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            (1)Хванахте се за думите за модерацията буквално... Не искам създаване на форум във форума без правила или други такива, а място в което просто никой да не се страхува да напише истината или да му се налага да се съобразява с логика и действия неописани в правилата на форума....

                            (2) защото е въпрос на време, да се гледаме в "Господари на ефира", където някой ще разкаже тъжна история, започваща със "Запознахме се във www.offroad-bulgaria.com. Човека имаше хиляди мнения и се ползваше с доверието и уважението на останалите..." и до там с имиджа на форума, за който толкова много се притеснявате.
                            по (1) - такава възможност има и сега. Просто правилата и традициите на Форума налагат един доста висок стандарт за такова писание. Това което ти искаш е да свалим стандарта, за да мине твоето. Защото по сегашните правила ще бъде изтрито. И БЕШЕ изтрито.

                            Даже и да го направим, какво следва? Да изгоним някого на основа на мнения на други участници?

                            Това което искаш е другарски съд, или съд на общественото мнение. Няма да имаме такова тук.

                            по (2) Моля те, уреди някак да се случи това. С цялото ми отвращение към Господарите на ефира и сродните им медийни явления съм твърдо убеден че Владо Йончев ще задели някой лев ако има начин това да се случи.

                            Аналогът е "Запознахме се в Горна Оряховица, човекът познаваше добре града, поздрави се и със заместник-кмета и секретарката на шефа на ЖП-гарата." Единственият ефект от това нещо е че сума народ ще разбере че има такова селище Горна Оряховица, достатъчно голямо за да има ЖП гара.

                            Имиджът на Форума е основан на други неща. Ако трябва да го подобряваме с махане на хора, аз имам друг, различен от тебе ред в списъка. Но ние няма да го подобряваме по този начин защото е почти невъзможно.


                            п.п. ако имаш значими материални разногласия с някой форумен участник, моля те, обърни се към съда.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Тема за предложения към администрацията на форума.

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              ... Имай предвид, че преди да пусна тази тема, съм мислил и анализирал нещата няколко дни, докато всички останали импровизирате в момента...
                              Не съвсем, но, както и да е. Не разбрах каква е целта на занятието. Като говориш за "пресяване на хората" от страна на администрацията, това навежда на мисълта, че би очаквал ефектът от публикации в предлагания раздел да бъде отстраняване на обявените за "некоректни". Т.е. предлагаш администрацията на форума да влезе в ролята на съд по граждански спорове?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Тема за предложения към администрацията на форума.

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                Знам и за поне няколко други казуса в които става дума за не върнати заеми, не платени ремонти и части и т.н., виновно замесените в които продължават да са част това място. Форума е средата в която се случва всичко това и администрацията трябва да отчете този факт! Ако липсват необходимите функции, инструменти и правила ако щеш - трябва да бъдат създадени. Всичко друго е "замитане на боклука под килима"...
                                Не бих могъл да го кажа по-добре от Даника - истината е субективна. Конкретно във вашия случай всеки от двамата си има своята истина (не смогнах да разбера за какво иде реч преди да затрият постовете, ама е без значение). Не виждам с какво ще се промени форума, ако ви оставим тема, в която да се попсувате на воля.

                                За протокола - потърпевш съм от подобни неща. Мислел съм че насреща ми има човек, който държи на думата си, а се оказа 100% измамник. И какво? Да тръгна да се жалвам? Как и къде - моята дума срещу думата на друг и нищо повече. Конкретния вече не пише във форума, ама и това е без значение.

                                Вижте се на живо и се разберете, ако е възможно. Ако е невъзможно, някой от двамата ще трябва да приеме че е бил с една идея по-балък от другия и да преглътне горчилката. Такъв е животът.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X