Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гарнитура за капака на клапаните на фронтера - идеи за трайно решение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гарнитура за капака на клапаните на фронтера - идеи за трайно решение

    Привет колеги, споделете някакво трайно решение ако сте успявали, относно гарнитурата за капака на клапаните да не излиза масло за кратко време, почти всяка година почва да ми се омаслява и стича по двигателя масло от капака на клапаните, гарнитурата е коркова и уж оригинална на GM, винаги стягам леко и на ръка от средата към краищата както се стяга глава, пробвал съм и с малко намазан силикон на гарнитурата, пак същата работа след година каране, има ли някакво трайно решение, или си е нормално на почти всяка смяна на масло да сменям и гарнитура за капака за клапаните?

  • #2
    От: Гарнитура за капака на клапаните на фронтера - идеи за трайно решение

    На Пежака който е с мотор на Фиат имах такъв проблем десетина години, накрая ми писна и изпилих гърбиците на капака които пазеха корка от напълно сплескване и получавайки вече две плътно прилепнали равнини, намазах всичко със силикон Victor Reinz и вече повече от година е сухо като в Акатама!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #3
      От: Гарнитура за капака на клапаните на фронтера - идеи за трайно решение

      Опелски мотор с един вал няма които да не тече.Горния колега е написал единственото решение.За това на по насамшните произведени,примерно Х16СЗР е с гумена и пвц капак.
      РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

      0895шест29410 .

      Коментар


      • #4
        От: Гарнитура за капака на клапаните на фронтера - идеи за трайно решение

        Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
        Опелски мотор с един вал няма които да не тече.Горния колега е написал единственото решение.За това на по насамшните произведени,примерно Х16СЗР е с гумена и пвц капак.
        Има. Моята стара c20Ne ( вече собственост на Ники ) не течеше повече от 5-6 години след смяна на гарнитурата.
        Взима се гарнитура ( лошото е че не помня марка ) гумена с метален пръстен отвътре. Беше 4-5 пъти по-скъпа от оригиналнатата коркова. Капака като се свали се "калибрира" на някое равен плот стъкло и т.н. Не се слага никакъв силикон и се стяга според производствените предписания ако не се лъжа 1.5 кг.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          От: Гарнитура за капака на клапаните на фронтера - идеи за трайно решение

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          Има. Моята стара c20Ne ( вече собственост на Ники ) не течеше повече от 5-6 години след смяна на гарнитурата.
          Взима се гарнитура ( лошото е че не помня марка ) гумена с метален пръстен отвътре. Беше 4-5 пъти по-скъпа от оригиналнатата коркова. Капака като се свали се "калибрира" на някое равен плот стъкло и т.н. Не се слага никакъв силикон и се стяга според производствените предписания ако не се лъжа 1.5 кг.
          Божко, точно за C20NE става въпрос, случайно да се сещаш от кой магазин си купувал въпросната гарнитура с метален пръстен отвътре, по принцип купувам части за фронти от Олимпията, именно защото имат предимно оригинални части и предполагам че ще имат и от тази, но ми кажи все пак откъде си купувал твоята и да проверя?

          Коментар


          • #6
            От: Гарнитура за капака на клапаните на фронтера - идеи за трайно решение

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Божко, точно за C20NE става въпрос, случайно да се сещаш от кой магазин си купувал въпросната гарнитура с метален пръстен отвътре, по принцип купувам части за фронти от Олимпията, именно защото имат предимно оригинални части и предполагам че ще имат и от тази, но ми кажи все пак откъде си купувал твоята и да проверя?
            Ми честно не помня, май от Опел на бул.българия. Ама нито помня марка нито нищо. Тогава питах "абе има ли вариант да не тече?" и пича там каза "има но не с корковата гарнитура". И ми даде тази.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              От: Гарнитура за капака на клапаните на фронтера - идеи за трайно решение

              Един стар опел преди години бе с коркова гарнитура и на картера... е нямаше начин да уплътни добре. Разбира след изхвърляне на пари за гарнитури заработи силикона При моят мотор сега капака е с гумена ганитура, което не и пречи също да пропуска масло. Разглабяне, много добро почистване на капака и блока на клапаните, обезмасляване, подсушаване и мазане със силикон. Номера е да се сложи нито много, нито малко силикон. Ако е малко няма да върши работа, ако е много има опасност отвътре да се откъсне някое изцвъкано парче и да запуши трайно пътя на маслото. Използвам силикон за гарнитури на Виктор рейнц, който струва между 9 и 14лв. в зависимост от магазина
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • #8
                От: Гарнитура за капака на клапаните на фронтера - идеи за трайно решение

                Х20SE ,ако разбира се е мотора от подписа трябва да е с пластмасов капак на клапаните с канал и гумена гарнитура .Иначе за корковите бяха пуснали Гласер и Паиен такива импрегнирани но .....държат и те 1000 км,после всичко става мазало.
                А на колегата отгоре ще кажа ,че имах в предвид ,че няма стандартни решения за спиране на теча.Тоест обикновения човек утива купува гарнитура сменя и пак тече.Това ,че някой можем вече разбира се е друг въпрос.
                РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                0895шест29410 .

                Коментар


                • #9
                  От: Гарнитура за капака на клапаните на фронтера - идеи за трайно решение

                  Аз не мога да разбера защо просто не ползвате коркова гарнитура намазано отвсякъде със силикон.Аз имах навремето една Омега А с C20NE.Първото което направих беше това и 4 години една капка нямаше,какви са тези гумени гарнитури и т.н.
                  Range Rover p38 4.0 V8 2011-2013-R.I.P.
                  Opel Frontera A 2.3TDI-RIP-->2.5 V6 -Long live the Scrap.
                  "Кучетата лаят-кервана си върви"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гарнитура за капака на клапаните на фронтера - идеи за трайно решение

                    Първоначално публикуван от MUD RACER Преглед на мнение
                    Аз не мога да разбера защо просто не ползвате коркова гарнитура намазано отвсякъде със силикон.Аз имах навремето една Омега А с C20NE.Първото което направих беше това и 4 години една капка нямаше,какви са тези гумени гарнитури и т.н.
                    Е, колега.... както спомена bay pres моят капак е пластмасов и гарнитурата е тънка и гумена, а в капака има канал в, който гарнитурата влиза.
                    А иначе опитът ми с гарнитури подсказва винаги да ползвам силикон що се отнася до малко по-големи размери
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гарнитура за капака на клапаните на фронтера - идеи за трайно решение

                      Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
                      Опелски мотор с един вал няма които да не тече.Горния колега е написал единственото решение.За това на по насамшните произведени,примерно Х16СЗР е с гумена и пвц капак.
                      Не е вярно мога да кача снимки,никога не съм карал омаслен мотор ,винаги има начин,даже накарах един 2.1дизел на Гранада да ръждяса отвън!Силикон -ДА,но трябва да е на точното място!Много мразя омаслени мотори ,виж ръждясали и кални по ме радват!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гарнитура за капака на клапаните на фронтера - идеи за трайно решение

                        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                        Има. Моята стара c20Ne ( вече собственост на Ники ) не течеше повече от 5-6 години след смяна на гарнитурата.
                        Взима се гарнитура ( лошото е че не помня марка ) гумена с метален пръстен отвътре. Беше 4-5 пъти по-скъпа от оригиналнатата коркова. Капака като се свали се "калибрира" на някое равен плот стъкло и т.н. Не се слага никакъв силикон и се стяга според производствените предписания ако не се лъжа 1.5 кг.
                        Още не тече.
                        Николай Георгиев 0+
                        тел.0887357722

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гарнитура за капака на клапаните на фронтера - идеи за трайно решение

                          Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                          Още не тече.
                          значи вече над 8 години държи заслужава си всяка стутинка и усилито по изправянето на капака което хвърлих.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гарнитура за капака на клапаните на фронтера - идеи за трайно решение

                            Гарнитурата на главата искара по малко.[emoji13]
                            Николай Георгиев 0+
                            тел.0887357722

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X