Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 46

Тема: Влизат ли в гараж? Няколко разяснителни въпроса за Гелик 460 и 463 до 1999г.

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Влизат ли в гараж? Няколко разяснителни въпроса за Гелик 460 и 463 до 1999г.

Здравейте,
    от много време издирвам що годе здрава Г-класа. Процесите по закупуване на гаражи събиране на пари е почти завършен и сега се ослушвам за някой добър екземпляр, който ще бъде гледан с много любов.
    Имам много важен въпрос - Някой от Вас има ли е проблеми при паркиране в подземни гаражи. Притеснен съм от вентилацията на подхода за гаражната подземна улица. Под наклон е и не мога да преценя дали ще успее да влезе. Това е и много определящо, защото според мен такава кола без гараж е грехота да се държи. Средствата са ми за джипка максимум 1994-5. До колкото знам след 2000 година стават 1 см по-високи, но се интересувам от старите и естествено с не повдигано окачване.
    Спрял съм се и на два екземпляра, които мисля да прегледам уикенда. Ако имате някаква информация за тях моля да ми я споделите.
    .........

Благодаря Ви предварително и много се надявам скоро да имам повод да почерпя за членство в клуба.
    Лек и успешен ден!
    Последно редактиран от Ясен ; 17-11-15 в 12:42 Причина: линкове към търговски сайт

edoors е офлайн
    Ентелегентно прозд!
    Старши участник | +ПЛ |* МСС *
    Място
    От скоро в София
    Публикации
    4,398
    Блог Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране От: Влизат ли в гараж? Няколко разяснителни въпроса за Гелик 460 и 463 до 1999г.

Моята не влиза никъде и живее на платен паркинг....

Място
    РУСЕ
    Публикации
    494
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране От: Влизат ли в гараж? Няколко разяснителни въпроса за Гелик 460 и 463 до 1999г.

Твоята няма как да влезе, че с тея гуми е кат трафопост :mrgreen, иначе с нормално окачване влаэят .Не смятам, че подземните паркинги на моловете, примерно, са по високи. Моята Гега е от по високите и няма грижи, влиза без да опира. г
    Последно редактиран от svilenst ; 17-11-15 в 13:31 Причина: допълнение
    ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
    Г 230Е
    Г 500 0887 390 703

Място
    София
    Публикации
    4,543
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на svilenst Преглед на публикациите
    ...Не смятам, че подземните паркинги на моловете, примерно, са по високи.
    Значи е време да почнеш да смяташ, че е така! Едно нормално дискавъри не може да влезе в нашите гаражи, които са с врати тип "летящо крило". Черокито с 3,5" лифт и 31-ци влиза и с дъгите на тавана.
    Последно редактиран от коко келеша ; 17-11-15 в 14:18 Причина: и 31-ци
    Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге.
    Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.

Място
    РУСЕ
    Публикации
    494
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на коко келеша Преглед на публикациите
    Значи е време да почнеш да смяташ, че е така! Едно нормално дискавъри не може да влезе в нашите гаражи, които са с врати тип "летящо крило". Черокито с 3,5" лифт влиза и с дъгите на тавана.
    Отпихвайте гумите на Дискотата. Няма как да не стане.Поздрави
    Последно редактиран от svilenst ; 17-11-15 в 13:40 Причина: правопис
    Г 230Е
    Г 500 0887 390 703

Място
    София
    Публикации
    4,543
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на svilenst Преглед на публикациите
    Отпихвайте гумите на Дискотата. Няма как да не стане.Поздрави
    Това не е нормален подход за ежедневка!
    Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге.
    Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,240
    Точки (при гласуване)
    60

Що не вземете да измерите? Табелките навсякъде по тия зандани са за 2 метра.
    sek.1: ...проклятието на новите работни дрехи на главния механик - дори и само с изпрани работни дрехи да отида на работа се чупи някоя машина а като си купя нови се чупят почти всичките.

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Измервам, но самия вход е под наклон. Тоест предницата се снижава и за това без тест няма как да стане. Ако някой със стандартно окачено ДЖИ е около Дианабад и има желание да помогне ще съм много благодарен

Място
    Варна
    Публикации
    5,120
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на edoors Преглед на публикациите
    Моята не влиза никъде и живее на платен паркинг....
    Хаха... Вярно, че бях на ниско ниво на окачването, ама като се срещнахме на оня път по снега, все едно спрях до КРАЗ - гледах бая на горе
    А с други геги сме практически на едно ниво...
    Според мен колегата просто трябва да мине с рулетката (най-лесно става с лазерна - можеш да 'целиш' тръбата на вентилацията или някой друг винкел)...
    Едва ли някой би успял да му каже дали би имал проблем на неговата улица...
    По МОЛ-овете и аз нямам проблем, но съм влизал в подземни паркинзи, на които съм смъквал окачването 'на паркинг', защото горе оставаха сигурно 5см...

П.С. Ясене, срещал съм табели и 180см (или 185см )... Така, че рулетката му е майката
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

edoors е офлайн
    Ентелегентно прозд!
    Старши участник | +ПЛ |* МСС *
    Място
    От скоро в София
    Публикации
    4,398
    Блог Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    24

В софийските молове не съм срещал по-ниски от 2.10 табели. Но подземните гаражи, където е моят гараж, имат една греда на по-малко 1,90. Та там само леки коли и паркети влизат.

Място
    София
    Публикации
    3,420
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на edoors Преглед на публикациите
    В софийските молове не съм срещал по-ниски от 2.10 табели. Но подземните гаражи, където е моят гараж, имат една греда на по-малко 1,90. Та там само леки коли и паркети влизат.
    Тооо.....на 1.90 ти и пеша ще си удариш главата
    До сега съм попадал само на един подземен гараж на жилищна сграда, в който успях да вляза без проблеми, но е в Пловдив.
    Гледах няколко гаража около нас, ако не закачи още на входната врата опира по скарите за кабели и тръби или в противопожарните системи.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

1,94.5 измерих най-ниската част, но пак е под наклон и не знам. Стандартно го дават 193 см височина по каталог. На ръба е.
    Днес гледах някакъв дръгел абсолютен - дори не можа да запали. Не знам кой би си купил такава кола. Ако някой се сеща или някой продава 463-ка от ранните 90 (за другите няма да стигне бюджета) моля да пише.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,240
    Точки (при гласуване)
    60

"Дори не можа да запали" не е присъда за кола от тези години. Зависи колко струва де.

На сантиметър и половина лично аз не бих разчитал изобщо. Тя само от налягане в гумите колата се променя с 2-3 сантиметра, отделно клатенето и тн
    sek.1: ...проклятието на новите работни дрехи на главния механик - дори и само с изпрани работни дрехи да отида на работа се чупи някоя машина а като си купя нови се чупят почти всичките.

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    17,949
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    41

Цитат Мнение на Diliankors Преглед на публикациите
    1,94.5 измерих най-ниската част, но пак е под наклон и не знам. Стандартно го дават 193 см височина по каталог. На ръба е.
    Днес гледах някакъв дръгел абсолютен - дори не можа да запали. Не знам кой би си купил такава кола. Ако някой се сеща или някой продава 463-ка от ранните 90 (за другите няма да стигне бюджета) моля да пише.
    И да мериш и да не мериш не влизат - обикновено е над 2 метра Г-то.
    А ако бюджета ти е ограничен по-добре си купи нещо друго. Няма нищо по-скъпо от евтиния мерцедес.

А какво си гледал? Че пък аз купувам всякаква скрап
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Място
    РУСЕ
    Публикации
    494
    Точки (при гласуване)
    6

Измерих днес мойта паркетната гега ,ролетката показа 2 метра,та незнам.Мерих на равно,от земята до най високата част на тавана.Б...ли мааму дали ша влезе в гаража?
    Г 230Е
    Г 500 0887 390 703

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

2 метра идва много. Уж "паркетните" са 193.
    Ако смятате, че с 18 хилки няма да се намери читава гега от 90-те, по- добре да се ориентирам към БТР или танк. Запалих се от приятел, който преди 8 години си взе 463 къса база за 23... От начало съжаляваше, но сега е най- голямата му любов. Единствените косури са, че няма климатик и подгряване на седалките и челното стъкло. С кожен салон е и се сещате какво е лято и зима. Единствения проблем за толкова години е горивна помпа и някакъв проблем с блокажите, който се оказа електронен и се отстрани бързо.
    Има една зелена в мобиле от Самоков доста евтина. Бях писал в първия пост, но линка не се е появил. Някой да знае нещомза нея? Продаваше се и миналата година.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,240
    Точки (при гласуване)
    60

Линка няма и да се появи защото не е позволено да се пускат линкове към сайтове за търговия.

Публикации
    1,087
    Точки (при гласуване)
    13

Снимките в мобилето са миналогодишни. Гледах я наскоро. Двигателя (2000cc) е изключително неподходящ за това купе. 3-те блокажа работеха, салона е светъл и поне в предната част по моите прадстави за естетика има доста какво да се желае. Външно е с някакви доработки, да изглежда като от по-новите. Сериозни проблеми с корозията не видях, тъй като с този двигател се е предлагала само в Италия
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря много за информацията. Бях се наканил да ходя, но обявата изчезна и останах разочарован. Сега съм се спрял на една с КН номер. Бяла - обявена е в мобиле за 9300 и е 460-ка. С някакъв поръчков червен кожен салон е. Не знам защо ми хвана окото. Поне на снимките не видях ръжда. А 2000сс моторите са слаби за купето ли ? Спокоен шофьор съм и рядко карам с над 120. Чудя се дали да ходя да я видя тази или да изчакам 463-ка да изпадне. Голям мерак

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    17,949
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    41

2 литра мотор е толко слаб че вече е умрял. 2.3 също
    Друго, понеже аеродинамиката е проста наука, Г с повече от 100 се кара трудно, па ако ще и пестин коня да е.
    Тая бялата се продава от повече от година.

ПП От къде го измисли тоя гелик в заглавието?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Няколко въпроса за Газ 53
    От pelivano във форум Камиони 4х4, 6х6 и повече
    Отговори: 29
    Последно мнение: 15-06-16, 20:11
  2. Няколко въпроса за RAM HT TWO.3
    От Райковски във форум Планинско колоездене
    Отговори: 56
    Последно мнение: 01-05-15, 17:53
  3. Още няколко въпроса за П2