Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем след удар с Гранд Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем след удар с Гранд Витара

    Колеги,
    преди седмица се ударих в мантинела, като удара беше в челно в ляво.Успях да намаля скоростта, но явно недостатъчно.Пораженията бяха изкривена кормилна щанга, като кормилния накрайник е скъсал ухото на шенкела, изкривен амортисьор и леко изкривена вътрешно джанта.Естествено гредата под бронята и самата броня.Намерих частите и ги смених.Минах колата на стенд за предницата, но остана тежест във волана и той не се връща при завиване.Според един приятел това е проблем в шарнирите ?! , а според друг в кормилната рейка.Аз обаче не усещам никакво стържене или задържане при въртенето на волана.Та ... ще се радвам да чуя вашите коментари.
    Руен Хаджиниколов

  • #2
    От: Проблем след удар с Гранд Витара

    Счупен лагер на шенкела (ако го има, че със "Сузуки" не съм запознат) или ябълковидния болт....снимки по-натам.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Проблем след удар с Гранд Витара

      Разкачете рейката от шенкела и ще разберете откъде ви идва болката.Ако всичко върви и се движи нормално,остава деформация в (шенкел,носач и т.н),която е трябвало да се види от този който ви е правил реглажа!
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #4
        От: Проблем след удар с Гранд Витара

        ХХХХХ - подвеждащо мнение...
        Не съм прочел добре обяснението на проблема
        Последно редактирано от slowtraveler; 17-11-15, 12:02.
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем след удар с Гранд Витара

          Шенкела е нов, кормилната щанга също, амортисьора сменен, лагерите са добре.Това, което ми прави впечатление е, че и на двете страни като се върти волана - задържа.Мисля си, че ако е от удара, ще задържа само в ляво.
          Руен Хаджиниколов

          Коментар


          • #6
            От: Проблем след удар с Гранд Витара

            Ако е деформирана рейката,ще ти задържа и в двете посоки. За да я видите,разкачете накрайника от шенкела(най-добре и от двата) и ще разберете дали е от нея.
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • #7
              От: Проблем след удар с Гранд Витара

              @ REGULATOR
              Ще го направя този уикенд.Благодаря!
              Руен Хаджиниколов

              Коментар


              • #8
                От: Проблем след удар с Гранд Витара

                Дано не е там,но при тези поражения,които описваш.....! За да изкриви вътрешния накрайник и да скъса ухото на шенкела-бая бой е изяла. Не е задължително скоростта да е била висока. Понякога с ниска скорост стават много големи поражения.Много зависи в какво положение е било колелото,къде точно е понесло удара и т.н.
                088пет722пет99
                http://www.hydropompi.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем след удар с Гранд Витара

                  Удар в ляво може и да нанесе поражения в дясно
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05865.JPG
Прегледи:1
Размер:64.2 КБ
ID:5691709
                  ......а това е пренатегнат шенкелен лагер на "Тойота" - със същите симптоми, трудно завива
                  Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                  разкачете накрайника от шенкела(най-добре и от двата) и ще разберете...
                  Слушай Крум....
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем след удар с Гранд Витара

                    Първоначално публикуван от Ruen Преглед на мнение
                    Шенкела е нов, кормилната щанга също, амортисьора сменен, лагерите са добре.Това, което ми прави впечатление е, че и на двете страни като се върти волана - задържа.Мисля си, че ако е от удара, ще задържа само в ляво.
                    Провери каретата на карданчето преди рейката.
                    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем след удар с Гранд Витара

                      @ ivan popov
                      И аз предложих това на моя майстор, но той твърди, че след като е видял изкривената кормилна щанга смята, че е от кормилната рейка.Аз ще държа да провери и каретата и карданчето, но вече съм купил рейка втора ръка и съм подготвен и за нейната смяна.Каквото и да излезе - ще пиша , може да е от полза на някой друг.
                      Руен Хаджиниколов

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем след удар с Гранд Витара

                        След като направихме всички проверки най-накрая смених кормилната рейка и нещата дойдоха на мястото си.Явно е имало известно изкривяване и в нея.Сега волана се връща и върви много по-леко.
                        Руен Хаджиниколов

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X