Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде и на новата Мултистрада !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Айде и на новата Мултистрада !

    Че от този клас мотоциклети ги карат повече по асфалта.Замислете се само колко изминават извън него.А големия двг му е нужен за магисралата.Дори на споменатия модел в името му е подсказано.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #17
      От: Айде и на новата Мултистрада !

      Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение
      А пък за тва последното творение на баварците ако знаеш кви "убавини" пишат по форумите
      Може, не знам. Всичко е много индивидуално... Аз докато не мина поне 1000 км вече не приемам само чуждо мнение. Трябва да се пробва, макар и за 1 уикенд . Иначе съдя по външни наблюдения и пак коментари по форумите. И 2-та са по-спортно ориентирани, отколкото КТМ-ма, който препоръчват за по-спокойни турове...
      Последно редактирано от ivied; 17-11-15, 19:39.

      Коментар


      • #18
        От: Айде и на новата Мултистрада !

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        не си само ти... и на тая цена?! какво черно бе? това лято - за 1 уикенд взех под наем това чудо (т.е. вече предпоследния) да му се изкефя и сравня - ами застаховката беше 1/2 от цялата сума - и после гледаха под лупа за всяка драскотина щото и демонстрационните на по 2-3000 км бяха цифраа... и имаше списък на чакащи за тях.
        Иначе невероятен мотор - след него другите 2-3 които пробвах изглеждаха като недодялани...
        Според мен - може да се сравни само и единствено с BMW S 1000 XR, чиято цена започва от 15 300 Е - т.е. с 2 бона надолу... говорим без екстри... и е с 10-на кг. по-лек... макар, че в данните по-долу е по-малко
        Ето ги данните за сравнение:
        BMW S 1000 XR Ducati Multistrada 1200 S
        Bauart Vierzylinder-Viertakt-
        Reihenmotor
        Zweizylinder-Viertakt-
        90-Grad-V-Motor
        Einspritzung 4 x 48 mm 2 x 56 mm
        Kupplung Mehrscheiben - oilbadkupplung (Anti-Hopping) Mehrscheiben - oilbadkupplung (Anti-Hopping)
        Bohrung x Hub 80,0 x 49,7 mm 106,0 x 67,9 mm
        Hubraum 999 cm 1198 cm
        Verdichtung 12,0:1 12,5:1
        Leistung 118,0 kW (160 PS) bei 11000/min 117,7 kW (160 PS) bei 9500/min
        Drehmoment 112 Nm bei 9250/min 136 Nm bei 7500/min
        Rahmen Bruckenrahmen
        aus Aluminium
        Gitterrohrrahmen aus Stahl mit verschraubten Alugussteilen
        Gabel Upside-down-Gabel, 46 mm Upside-down-Gabel, 48 mm
        Lenkungsdampfer hydraulisch hydraulisch
        Bremsen vorne/hinten 320/265 mm 320/265 mm
        Assistenzsysteme ABS, Traktionskontrolle ABS, Traktionskontrolle
        Rader 3.50 x 17; 6.00 x 17 3.50 x 17; 6.00 x 17
        Reifen 120/70 ZR 17; 190/55 ZR 17 120/70 ZR 17; 190/55 ZR 17
        Radstand 1548 mm 1529 mm
        Lenkkopfwinkel 64,5 Grad 66 Grad
        Nachlauf 117 mm 109 mm
        Federwege vorne/hinten 150/140 mm 170/170 mm
        Sitzhoehe 840 mm 825–845 mm
        Gewicht fahrfertig 228 kg 232 kg
        Tankinhalt 20,0 Liter 20,0 Liter
        Service-Intervalle 10.000 km 15.000 km
        Grundpreis 15.200 Euro 18.490 Euro
        Nebenkosten 390 Euro 345 Euro
        и клип където ги сравняват + KTM Super Adventure

        Multistrada-та заслужено е малко по-скъпа! BMW-то си е чист сурогат и на пистарка и на турър....
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #19
          От: Айде и на новата Мултистрада !

          Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение
          ... И кво тежко ендуро е тва - то си е чиста пистарка с високо кормило.
          Аз затова си купих "супермото" защото ми е ясно, че от пътя не излизам, но те нашите пътища са такива, че са си истински адвенчър.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #20
            От: Айде и на новата Мултистрада !

            Аз за това минах на сингъл цилиндър и под 160 кила. От всичките *екии май само новата Африка ще става Чат Пат за утъпкан черен път но пак ще тежи колкото МАЗ. А ако искам мотор за асфалта въобще няма да си помисля да си купя който и да е от тия новите 'адвенчъри'.
            КТМ Адвенчър 1190 може би също е добро решение, наскоро един Съфорумник за малко да стане собственик на такъв, но уви - бил му вибрирал - сега ще му дам да покара моя да види навремето какви вибрации е имало, не като тия модерните
            Yamaha XT​M600E '98
            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

            Коментар


            • #21
              От: Айде и на новата Мултистрада !

              Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение
              Нека бъдем реалисти и обективни. Никой не купува мотор, струващ 12-13-15 К евра и нагоре /GSА и Мултистрадата като много специални/ и от 20 нагоре, за да го кара офф. За тва си има други мотори, много по леки, прости за обслужване и пригодени за целта. Всички съвременни мотори в клас 1200 / ГС, Триумф тайгър, Ямаха супер тенере, Мултистрада, КТМ, Хонда кростурър, Мото гуци стелвио и др./ са мотоциклети, констуирани и правени за пътя/разбирайте асфалт/ и отговарят на съвременните изисквания на пазара - мощ, лукс, възможност за поддържане на комфортна висока скорост, всевъзможни системи за безопасност, сума ти джвъчки и глезотии. С известни възможности /кой в по-голяма, кой в по-малка степен/ за минаване на известно разстояние по черно. ЧЕРНО, НО ПЪТ! За завиране по дерета, горски пътеки, ниви, поляни и др.подобни, въобще за безпътие, както казва по-горе колегата,не може и дума да става. Така е и с всички в този форум. С тия мотори си въртим завойчетата из наште планини, из Алпите или Карпатите или въобще за където се сетите и от време на време да минем по някой друг километър по черен или разбит път. Защото те за това са направени - за дълги, комфортни пътувания. С възможност за БЪРЗО придвижване и отмятане на километри, като се наложи. А названието ендуро се отнася само за стойката и окачването. Което също е с цел удобство. И новата Африка,въпреки че е малко по-лека и с повече възможности за офф, пак е в тази категория. И не ми разправяйте за трейлъра, дето я юркат по пясъчните дюни
              Подкрепям написаното, но да не забравяме че има и мазохисти .
              https://www.youtube.com/watch?v=eQT_yzhkESQ

              Коментар


              • #22
                От: Айде и на новата Мултистрада !

                Серги го е казал много точно. Въпреки рекламите тези мотори не са за сериозен офроуд. Не че няма да минеш, ама си е сериозен мазохизъм. Но пък "слончетата" са идеални за много дълги пътешествия по всякакви пътища.
                Няколко дни карах при сериозен вятър с моят слон, който също е 250 кила. Става въпрос за ветрове със сила до 10-12 м/сек, което е около 50 км/час. По-рано с Африката при такъв вятър, особено когато е строго страничен на пътя по който се движиш карах под ъгъл, а камионите, с които се разминавах, или изпеварвах доста екстремно ме местеха по 1 метър в страни. А сега със слончето камионите само леко ме разклащат, а вятър с такава сила почти не го усещам. Та не е хептен зле да ти е тежък мотора.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #23
                  От: Айде и на новата Мултистрада !

                  Спестените няколко грама от кормилото и двигателя на Бареда, дадоха победата на Кома..,(с една единствена етапна победа) в миналогодишния Дакар.
                  А това горе е със 19 цола.., резервоара му е повече от 30 литра, напълно променено окачване, и се цели в GShttps://www.youtube.com/watch?v=cUhPfXLEWsc

                  Коментар


                  • #24
                    От: Айде и на новата Мултистрада !

                    https://www.youtube.com/watch?v=cUhPfXLEWsc

                    Коментар


                    • #25
                      От: Айде и на новата Мултистрада !

                      Победата на Кома му я даде това , че е пустинна лисица , и разполага с много помагачи и донори. Честно казано , на мен Мултистрадата не ми харесва , прилича ми на огромен скутер , ама това си е мое мнение.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #26
                        От: Айде и на новата Мултистрада !

                        айде и другите машинарии тук: https://www.youtube.com/watch?v=yfEX124Vod8

                        Коментар


                        • #27
                          От: Айде и на новата Мултистрада !

                          Не може да не сте видяли вече и варианта Enduro...
                          Прикачени файлове

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X