Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дива патица - как да я почна?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дива патица - как да я почна?

    Днес във къщи кацна една дива патица.
    Самоубила се е миналата седмица със сачма, и е преседяла 6 дни във фризера.

    Въпроса ми е - как да я почна?
    Пилето е доста голямо, и е с всичката си перушина, крака, глава, човка и карантия.
    Вероятно оскубването е просто оскубване - след размразяване, ама някакви пинизи и чалъми има ли за опростяване на операцията - вряла вода, примерно?
    Кога се чисти от карантията - преди или след скубането?
    Ще мога ли да го епилирам пилето на газовия котлон?

    В нета намерих разни рецепти, и май се спираме на патица със зеленчуци, ама докато се стигне до тенджерата, ми се губи ноу-хау - то.

    Моля за съвети.
    А, и за някоя пробвана тарикатска рецепта, естествено.

  • #2
    От: Дива патица - как да я почна?

    В събота преди обед те видях със паджерото идваше от магистралата,мислих че сте ходили за гъби
    Накисваш я във вряла вода за минута,скубеш,после обгаряш ....става и с вестник но попива кофти аромат,на котлона е добре,след това чистиш вътрешностите.
    Като пърлиш цвета леко жълт,ако прекалиш после кожата пуска черно и бульона го хвърляш,това ако се вари де..
    Ако котлона е със слаб пламък,в някакъв отворен съд,примерно консерва,малко спирт за горене
    Последно редактирано от Roninn; 15-11-15, 15:45.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Дива патица - как да я почна?

      Ходих до Скутаре да си взема зимните гуми на Мерседеса.
      Гъбите - само из Родопите ги търся.

      Ама пилето, пилето какво да то правя?

      Коментар


      • #4
        От: Дива патица - как да я почна?

        Патешкото е мазно,правя го със кисело зеле,става вкусно,въпреки че мразя зеле във всичките му разновидности
        Преди това го варя във херметическата,докъто му падне месото,после каквото ти хрумне
        Последно редактирано от Roninn; 15-11-15, 15:51.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Дива патица - как да я почна?

          Аз лично патиците ги дера,става за 2 минути,почвам ги от към врата.
          SUZUKI VITARA V6
          HONDA CBR 919RR
          MERCEDES ML
          MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

          Коментар


          • #6
            От: Дива патица - как да я почна?

            Ронин ти е казал, но има детайли. Разбирам, че става въпрос за дива патица. Маховите пера по крилата може да ги оскубеш само с клещи. Пърленето аз правех на спиртна лампа. След това кормиш, миеш и в тенджерата под налягане. Подле - каквото решиш.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • #7
              От: Дива патица - как да я почна?

              Ясно, благодаря на всички.
              Явно касапницата ще отнеме бая време, така че в събота го почвам пилето, и каквото стане.

              Коментар


              • #8
                От: Дива патица - как да я почна?

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Ясно, благодаря на всички.
                Явно касапницата ще отнеме бая време, така че в събота го почвам пилето, и каквото стане.
                Мине ли през тенджерата под налягане се нещо ще стане Имай предвид, че дивото си е сухо и жилаво.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #9
                  От: Дива патица - как да я почна?

                  Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                  Мине ли през тенджерата под налягане се нещо ще стане Имай предвид, че дивото си е сухо и жилаво.
                  За скубането не знам, ама за жилавото си има маринати - вино, оцет, мляко, кисело мляко и още разни други
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дива патица - как да я почна?

                    Действай като с кокошка, ама жилава, демек повече време в тенджерата под налягане. След като я изчистиш, поостъргваш с нож и поизмиваш кожата, за да премахнеш чернилката от пърленето. Слагаш я в тенджерата заедно с дробчето , малко треви, няколко зърна черен пипер и бахар и вариш два часа. Сетне- месото със кисело зале на фурна, а бульона и дробчето- чорбица с моркови, лук, картоф, фиде и застройка с кисело мляко и яйце, магданоз накрая. И тук идва най- важната част...вечерта..Две ракии студени с чорбичката и кило, кило и половина червено винце от потна кана със зеленцето и патицата. Ако нещо се е получило усложнение, и ракиите са били повечко- на другата сутрин същата чорбица, но с повечко чесън и лимонец, и ще ти се поясни пред очите, за да видиш прекрасния нов ден с настъпващата нова дионисиева вечер
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дива патица - как да я почна?

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      Действай като с кокошка, ама жилава, демек повече време в тенджерата под налягане. След като я изчистиш, поостъргваш с нож и поизмиваш кожата, за да премахнеш чернилката от пърленето. Слагаш я в тенджерата заедно с дробчето , малко треви, няколко зърна черен пипер и бахар и вариш два часа. Сетне- месото със кисело зале на фурна, а бульона и дробчето- чорбица с моркови, лук, картоф, фиде и застройка с кисело мляко и яйце, магданоз накрая. И тук идва най- важната част...вечерта..Две ракии студени с чорбичката и кило, кило и половина червено винце от потна кана със зеленцето и патицата. Ако нещо се е получило усложнение, и ракиите са били повечко- на другата сутрин същата чорбица, но с повечко чесън и лимонец, и ще ти се поясни пред очите, за да видиш прекрасния нов ден с настъпващата нова дионисиева вечер
                      Егаси поета.
                      ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                      ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                      0896 846 246

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дива патица - как да я почна?

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        Действай като с кокошка, ама жилава, демек повече време в тенджерата под налягане. След като я изчистиш, поостъргваш с нож и поизмиваш кожата, за да премахнеш чернилката от пърленето. Слагаш я в тенджерата заедно с дробчето , малко треви, няколко зърна черен пипер и бахар и вариш два часа. Сетне- месото със кисело зале на фурна, а бульона и дробчето- чорбица с моркови, лук, картоф, фиде и застройка с кисело мляко и яйце, магданоз накрая. И тук идва най- важната част...вечерта..Две ракии студени с чорбичката и кило, кило и половина червено винце от потна кана със зеленцето и патицата. Ако нещо се е получило усложнение, и ракиите са били повечко- на другата сутрин същата чорбица, но с повечко чесън и лимонец, и ще ти се поясни пред очите, за да видиш прекрасния нов ден с настъпващата нова дионисиева вечер
                        Имам чувството, че си писал за мен!
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дива патица - как да я почна?

                          @sonda: Много вкусно написано, потекоха ми лигите, а още и времето за обяд не е дошло.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дива патица - как да я почна?

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            @sonda: Много вкусно написано, потекоха ми лигите, а още и времето за обяд не е дошло.
                            Да, бе, чак на мен ми се дояде и допи, а още не съм си изпила кафето!

                            На тази блогърка/кулинарка мъжът й е ловец и тя доста добре се справя с приготвянето на дивеч. Готви сърни, глигани, направо думи нямам. Ето линк към секцията за патешко месо, ако си харесаш нещо.

                            http://pep-4o.blogspot.bg/search/lab...B5%D1%81%D0%BE
                            Кръвна група 0+

                            Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дива патица - как да я почна?

                              Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                              Имам чувството, че си писал за мен!
                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              @sonda: Много вкусно написано, потекоха ми лигите, а още и времето за обяд не е дошло.
                              Както казва Дроба, да не забравяме, че сме временно на тоя свят, което ще рече, че не трябва да лишаваме душичката си от нищо, което ѝ се прище, щото е грях А аз ще спретна една мазничка свинска чорба, ама не от кокали, а от вратни пържоли
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X