Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дива патица - как да я почна?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дива патица - как да я почна?

    След тричасово скубане - на сухо, с пропарване, с вряла вода без и със сода, с ръце, и с клещи, проклетото пиле си е с точно толкова перушина, колкото и в началото.
    Действително, имам една торба с перушина, но липсата и никак не му личи на патето.

    Коментар


    • #17
      От: Дива патица - как да я почна?

      Е Вени, 'що не се обади! Точно бях до вас и щях да я обезперушиня...таман "скубах" един наемател, дето не плаща...и бях набрал инерция.

      Коментар


      • #18
        От: Дива патица - как да я почна?

        Първоначално публикуван от Vili4ka Преглед на мнение
        Да, бе, чак на мен ми се дояде и допи, а още не съм си изпила кафето!

        На тази блогърка/кулинарка мъжът й е ловец и тя доста добре се справя с приготвянето на дивеч. Готви сърни, глигани, направо думи нямам. Ето линк към секцията за патешко месо, ако си харесаш нещо.

        http://pep-4o.blogspot.bg/search/lab...B5%D1%81%D0%BE
        Гледах до някъде блога и усетих, че така ми пристърга стомаха, че затворих страницата без да съм дочел до края.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #19
          От: Дива патица - как да я почна?

          Да, има много сполучливи рецепти и каквото и да съм пробвала от там - няма грешка.
          Кръвна група 0+

          Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

          Коментар


          • #20
            От: Дива патица - как да я почна?

            Темата ми е предимно за това - как да оскубя патицата!

            Коментар


            • #21
              От: Дива патица - как да я почна?

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Темата ми е предимно за това - как да оскубя патицата!
              За тридесет и две годишната ми кариера на /вече бивш/ ловец съм успял да се преборя с 2 /две/ такива птици и..се отказах да ги бия.

              П.П. Жена ми от най-ранен съпружески стаж категорично ми заяви, че с дивеч и риба категорично няма да се занимава докато не ги види в тенджерата/тигана готови за термична обработка. Единствения пробив който успях да направя /и то не винаги/ е да ми държи пилето/заека за краката докато го кормя, като през цялото време гледа настрани, демонстрирайки принуда и отвращение
              Последно редактирано от Chicho1; 17-11-15, 13:18. Причина: П.П.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • #22
                От: Дива патица - как да я почна?

                "СКУБАНЕ НА ВОДОПЛАВАЩ ДИВЕЧ

                Това са всички видове патици и гъски, разрешени за отстрел. Тяхното скубане на сухо е много трудно и затова те се попарват във вряла вода с добавена в нея една лъжичка сода бикарбонат на литър вода. Държат се потопени около две минути и се разклащат, за да проникне врялата вода през гъстата и мазна перушина. След пълното оскубване се подсушават на проветриво място и чак тогава се пристъпва към пърленето им. Морските и дунавски рибари запазват дългите странични гръдни пера на мъжките ешилбаши и кълкуйруци, от които правят отлични чепарита за сафрид, лефер, паламуд и карагьоз. Завитите опашни пера на ешилбашите, наречени къдърци, пък са много красиви и са своеобразен трофей. "

                От тук: http://hunting-and-fishing-bg.blogspot.bg/2007/10/skubane-i-pochistvane-na-pernatia.html

                Ти слага ли сода във водата?
                Кръвна група 0+

                Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                Коментар


                • #23
                  От: Дива патица - как да я почна?

                  Да, слагах!

                  Освен това съм относително интернетно грамотен, и мисля, че прочетох всичко, което пише из форумите.

                  С четене пилето не се оскуба.

                  След консултации с ловджии, които са скубали достатъчно, ентусиазма ми силно спадна.
                  Оказа се, че отрицателните резултати са предвидими, поради което утре ще подаря патката на тъщата, да я правят каквото искат - на мен ми писна!

                  Темата се закрива поради изчерпване на смисъла и.

                  Благодаря на Чичо за подкрепата

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дива патица - как да я почна?

                    Вени, не можах да го оправя да не излиза като линк, не знам защо така се вижда. И не виждам защо се сърдиш - скубане и това е. Няма друг начин. Всички те подкрепяме, но толкова си можем.

                    С най-добри чувства.
                    Кръвна група 0+

                    Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дива патица - как да я почна?

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      С четене пилето не се оскуба.
                      Вили, и със скубане пилето не се оскуба.

                      Освободих се от тоя проблем - подарих го на тъщата и тъста да го правят, каквото искат.

                      Не се сърдя, а се ядосвам за загубеното време и усилия.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дива патица - как да я почна?

                        Сега освен да почерпиш, че си се отървал!

                        И другия път - с бръснене!
                        Кръвна група 0+

                        Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дива патица - как да я почна?

                          На тъщата,ли? Явно така и се пада
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дива патица - как да я почна?

                            Бате, разочароваш ме! Вече има толкова т.нар. Салони за красота. Знае колко по-големи патки са ходили там с идеята да станат кифли. Скубят ги с най-модерни методи- лазери, маски и най-вече финансово. Да я бе занесъл и твойта патка, вместо да вадиш око на тъщата. Аз на моята бих я подарил, само ако съм я прегазил с поне две гуми на джипа и съм я държал след това една седмица на топло...
                            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дива патица - как да я почна?

                              Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
                              Аз лично патиците ги дера,става за 2 минути,почвам ги от към врата.
                              Защо наистина не пробва с дране? Верно, губи се чара, ама както разбрахме, и чара няма да оскубе патицата.....

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дива патица - как да я почна?

                                Защото по ловджийските сайтове пише, че не ставало толкова хубаво, колкото скубането.
                                Освен това така съм и набрал на тая патка, че щях да я одера с дебелина на одраното, равна на радиуса на патката.
                                Добре, че не я изхвърлих, че беше на секунди от кофата.

                                Ама тъщата си ме обича, и ще направи и невъзможното, за да се справи. Пък ако и тя не сколаса, ще купи едно пиле, и ще ме излъже, че е това патката.

                                НИКОГА ПОВЕЧЕ НЯМА ДА СИ ПОМИСЛЯ ЗА ДИВА ПАТКА!!!!

                                Game Over!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X