Обява

Свий
Няма добавени обяви.

31x9.5R15 - Дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 31x9.5R15 - Дискусия

    Джипа го купих с 235/75R15, но не ги усеща.
    Смених предавателните числа, после пробвах 31x10.5 MT на BFG, но са ми една идея по-високи (78см.) и излишно широки, а и ги усещам като леееко тежки на предницата.
    Миналата зима бях с тематични за сезона 255/70R15, но с тях е разтоварен, и исках да пробвам 30x9.5R15 или 255/75R15,
    като предвид обстоятелствата, в момента съм с последният размер, но в него няма почти никаква алтернатива поне за АТ-та.
    След някакво каране (разбирай пробване) и мислене реших, че 76-77см. е моята височина гума.
    За ширина оптимума ми е 245-255, което ще рече, че 9.5 е добре.
    С 5 оригинални 15" съм, и не искам да минавам на друг цолаж.
    Цялото това съждение е за градско и евридейка,
    а в гората на бавни всичко е наред и с кални 31".

    Та въпроса ми е, някой ползва ли размера от заглавието,
    и някакви идеи за такъв в наличност ?
    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 14-11-15, 21:52. Причина: допълване
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: 31x9.5R15 - Дискусия

    Абе...не е точно така.Това,какво пише на една и гума и какво е в действителност,понякога няма нищо общо.В масовите случаи 10,5" "е равно" на 22 санта...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: 31x9.5R15 - Дискусия

      На протектора.
      Ширината описана в таблиците е външната, на бордовете.
      И щото всичко е "около", ми се ще жив контакт и лични мнения.

      Като цяло размера ми е много интересен,
      а и явно непознат,
      затова и пуснах отделна тема за него.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: 31x9.5R15 - Дискусия

        Аз се и тересувам от същия рамер кална гума и ще следя темата...
        Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

        Коментар


        • #5
          От: 31x9.5R15 - Дискусия

          И щото се интересувам от размера, стигнах до това:
          http://www.simextyres.co.nz/simex-ar...x-offroad.asp/
          но гумата която ми хвана окото и акъла е тази:
          http://www.simextyres.co.nz/simex-ar...x-offroad.asp/

          Ако някой има нещо друго предвид, да споделя,
          ако пък и може да се види, още по-добре.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: 31x9.5R15 - Дискусия

            Интересна гума абонирам се
            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

            Коментар


            • #7
              От: 31x9.5R15 - Дискусия

              Харесах си един модел, но тук може ли да се закупят, а и цени не видях ?

              Коментар


              • #8
                От: 31x9.5R15 - Дискусия

                Руснаците масово ползват Simex.

                У нас са се продавали от АДК, но след корпоративни подскоци, сега марката е собственост на Континентал и се правят в Малайзия, а фирмата вносител вече не ги предлага.

                СчупИх се от ровене, но освен в Русия и Украйна, никъде не видях да се продават.
                Лошото е, че размера 31x9.5-15 навсякъде е изчерпан и/или няма цена.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: 31x9.5R15 - Дискусия

                  За Украина нямаш проблем,2 пъти в месеца съм в Киев.Ако някои има нужда за нещо от там да свирка.

                  Коментар


                  • #10
                    От: 31x9.5R15 - Дискусия

                    В контактите е посочен адрес Хамилтън , Нова Зеландия . Аз съм харесал масовия 31/10.5/15.

                    Коментар


                    • #11
                      От: 31x9.5R15 - Дискусия

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Руснаците масово ползват Simex.

                      У нас са се продавали от АДК, но след корпоративни подскоци, сега марката е собственост на Континентал и се правят в Малайзия, а фирмата вносител вече не ги предлага.

                      СчупИх се от ровене, но освен в Русия и Украйна, никъде не видях да се продават.
                      Лошото е, че размера 31x9.5-15 навсякъде е изчерпан и/или няма цена.
                      Извода е прост - карай гуми с размер от по-масовите. Силно се съмнявам разликата между 10.5 и 9.5 да е твърде съществена, но за сметка на това единия размер е сигурно най-масовия джипов размер гума, а другия е далеч от това.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: 31x9.5R15 - Дискусия

                        Да не разводняваме темата с излишна полемика, но:
                        Да, прав си, но ако искам утъпкани пътеки, ще си карам по асфалта, и нямаше да пускам подобна тема, ... а и мразя масовката.

                        Разлика в ширината има, а и в теглото.
                        Търся някакъв оптимум, хем гумата да е ефективна, хем да не натоварва излишно, най-вече предното окачване, хем да я търкалят бившите ми 95к.с.
                        Все пак търсеният резултат е за "евридейка", поне при мен.

                        ... и точно защото размера е екзотика искам да го обсъдим.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: 31x9.5R15 - Дискусия

                          Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                          В контактите е посочен адрес Хамилтън , Нова Зеландия . Аз съм харесал масовия 31/10.5/15.
                          Тия са далече, има ги по-близо.
                          Чукни в търсачката модела и размера със "шина" или "резина", и си избирай.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: 31x9.5R15 - Дискусия

                            Не знам защо си твърд именно за саймекса, при положение, че силвърстона се явява развитие на тази шарка, и смея да твърдя, че гумата е по-добра.
                            А и в тази широчина се намират сравнително лесно, доколкото саймекса си е екзотика, поне при нас. Аз лич1о не съм виждал още саймекс на живо. Освен джънгъл трекера де, на шуменското състезание 2009. На една тойота която я караше Боян от Пловдив, а Валери Вушев му беше навигатор. Не видях нищо особено в представянето на шарката, но пък и се справи като всички други гуми, това по спомени.
                            Аз лично не бих си взел такава шарка, още повече, че би трябвало да е и цена, че там има и "данък марка".
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: 31x9.5R15 - Дискусия

                              Въобще нямам претенции към марка,
                              просто съм дал пример, щото не намерих нищо друго.
                              Единственото което ме интересува е размера и не толкова агресивен грайфер като MT-117 Xtreme, че да може да се кара и по асфалт.

                              Надявам се, от приказка на приказка, да изскочи нещо интересно.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X